poważny problem brak obrazu na nowym tv nic nie pomoaga

rjeka

New member
Witam mam poważny problem z ps3 i nowym tv. Kupiłem dzisiaj tv samsung UE40C6500. Jak podłączam do niego ps3 to nie ma obrazu ani dźwięku, nie pomaga nawet reset konsoli. Na innym tv samsung, który posiadam tylko lcd 32 cale wszystko jest ok. Na tym nowym natomiast wyświetla, iż tv nie obsługuje takiej rozdzielczości. Pomocy jestem strasznie tym zdenerwowany dlaczego nie ma obrazu ani dźwięku na nowym tv i zaznaczam, że nie pomaga reset konsoli przez przytrzymanie przycisku.:(
 

rjeka

New member
a i teraz jak podłączam konsole do nowego tv to jest napisane, iż jest brak sygnału i mam sprawdzić połączenie kablowe
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
sprawdż na innym kablu HDMI na róznych portach HDMI - dobrze by było jeszcze inne urządzenie podlączyć na HDMI i sprawdzić masz cos takiego ? druga rzecz masz napewno ustawione w TV jako żrodło sygnału port z HDMI do którego jest podłaczona konsola ? dodatkowo w ustawieniach obrazu poszukaj ustawień rozdziałki albo zresetuj wszystkie ustawienia. Jak TV ci sie włącza to musi byc ok hyhyh nie martw sie
 
Ostatnia edycja:

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy włączonej konsoli przytrzymujesz przycisk POWER aż do usłyszenia charakterystycznego "piknięcia". Jest to powrót do ustawień fabrycznych, powinno rozwiązać problem.
Sorry nie doczytałem , że autor już próbował resetu przez przytrzymanie przycisku
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
podłącz do TV który na którym działa - sprawdź jaką masz ustawioną rozdzielczość - jeśli jest to 1080p - to zmień na 720p - powinno pójść. IMHO PS3 daje bardzo słaby sygnał HDMI - też miałem taki problem - nawet na firmowym kablu HDMI 1.4 za 700zł nie udało mi się odpalić 1080p na jednym z monitorów (za to na innych śmigało bez problemów)
 

rjeka

New member
Dzisiaj byłem w media markt ze swoją ps3 i podłączałem do wszystkich tv i na różnych kablach hdmi i na żadnym tv ful hd led konsola nie działała podłączałem nawet do plazmy też ful hd i też dupa , natomiast na lcd hd działała. W MM nie wiedzieli czemu tak się dzieje, ja też już straciłem nadzieję, że sobie pogram na moim nowym tv:(:( Najgorsze jest to, że nie wiadomo co jest przyczyną nie działania na tych nowszych tv.
 

nimm2

New member
mam ten tv i PS3 slim 250GB dziala na full hd bez problemu...
z tego co gdzies kiedys wyczytalem nie powinno sie podlaczac konsoli do portu HDMI z obsluga HDD, ale na ile to prawda to nie wiem...
 

rjeka

New member
Widać mój problem z konsolą jest nietypowy, bo nic nie pomaga. Byłem w serwisie SONY koleś najpierw podłączył konsole pod tv lcd full hd (jakiś model sprzed 2-3 lat) i oczywiście konsola zadziałała. Stwierdził, że to wina mojego tv, jednak powiedziałem mu, żeby podłączył konsole pod jakiś nowy tv, (bo przecież wcześniej byłem w MM i w centrum SONY i konsola nie działa ) przyniósł jakiś nowy tv podłączył i konsola już nie działała. Zapytałem Pana dlaczego tak jest, że na starszych tv sygnał z konsoli jest wykrywany, a na nowych już nie, pan serwisant odpowiedział, że to starszy typ konsoli i dlatego tak jest, a te nowe tv to nowa technologia:) i w tym wypadku pomogłaby tylko wymiana płyty głównej - koszt w SONY 800 zł:(. Normalnie opadły mi ręce słuchając tego człowieka, bo tak naprawdę nie był mi w stanie powiedzieć co jest nie tak z tą konsolą i jeszcze takie głupoty gada, że konsola jest nieprzystosowana do nowej technologii. Nie wiem być może trafiłem na jakiś feralny egzemplarz. Oczywiście gwarancja SONY mnie już nie obejmuje bo kupiłem ją w 2009 roku i trwała tylko rok:( Konsole oddałem do MM bo jeszcze mam 3 tyg gwarancji:)
 
Ostatnia edycja:

rjeka

New member
Tak naprawdę, gdybym nie kupił nowego tv, to bym nawet nie wiedział o tym problemie, że konsola nie odbiera na nowych tv full hh
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to gwarancja Cię już nie obejmuje czy jeszcze masz 3 tygodnie gwarancji?
Polecam się zastanowić ;-)

Pozdrawiam,
 

rafib1975

New member
Moim zdaniem to jest wina napewno po stronie TV a nawet modelu, Ja mam TV kupiony 6 miesięcy temu był jako nowosc wtedy i konsole mam FATa i wszystko działa bez problemu i to na FullHD, kabla tez nie mam jakiegoś rewelacyjnego dałem za niego (jak dobrze pamietam)69zł. Zreszta ten model telewizora twojego to nie żadna nowosc, a jak sie nie myle to ten model jest dośc krytykowany, chodzi o jakies piski przy białym obrazie.
 

rjeka

New member
Tylko,że konsola była sprawdzana na większości nowych tv w MM i w SONY i na żadnym nie działała, więc to nie jest wina tv.
 

rafib1975

New member
No to faktycznie dziwne, ja masz gwarancje na nia to się straj ją oddac moja konsola ma juz prawie 3 lata i chodziła na wielu telewizorach i bez problemu i zawsze była na ustawiniech FullHD.
 

Primer

New member
Oj coś mi się nie chce wierzyć.Kupiłem Samsunga D6500 czyli model nowszy od twojego a konsolę mam fata 60 gb i obraz jest piękny.Co za baran serwisowy opowiada takie kawałki o płycie głównej to nie możliwe!!!!
Czy konsola ustawiona jest na wejście HDMI a nie np scart,czy sprawdzałeś inne przewody HDMI 1.4 a nie 1.3 bo aż się nie chce wierzyć w to co piszesz:niewiem:
 

rjeka

New member
Wszystkiego już próbowałem (również z kablami hdmi), w MM nie spotkali się jeszcze z takim problemem, to samo w centrum SONY w Arkadii, również w serwisie SONY kolo też nie bardzo wiedział czemu tak jest, że konsola ma problemy na tych nowszych tv led. Czekam teraz na informacje od MM bo tam ją zareklamowałem, ale mówie wam jest tym strasznie wkur..... Całe szczęście, że miałem jeszcze ostatnie 2 tyg gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

rafib1975

New member
Powiem ci tak jesli przez pisanie MM masz na myśli Media Markt, to tam pracuja tacy fachowcy ze aż mi ich żal, nie obrazam wszystkich ale prawie wszystkich. Ja jak się pytałem kilka razy o różne sprawy tam to sie okazało wielką bzdurą. Tam nie pracuja maniacy tylko w większosci ludzi z łapanki.
 
Do góry