Poważne sygnały o zakończeniu przez Pioneera rozwoju plasma TV

jtd

New member
Bez reklam
Do konca marca 2010 beda produkowac telewizory! Czyli jeszcze wiele telewizorkow zrobia
 

SCOTI

New member
Zastanawiam się czy Pioneer zrobił dobrze informując oficjalnie o zaprzestaniu produkcji plazm na rok wcześniej. Teraz to chętnych do zakupu może być jeszcze mniej.
 

bluray

Banned
Zawsze PIONEER robił tragiczne błędy sprzedażowe.
Nigdzie nie można było zobaczyć jak grają flagowe ekrany.
Nie zainwestowali w "wyspy" w Media Markt/Saturn.
Bo jak wiecie to są potężne koszty - wynajem powierzchni w tych sieciach.
I jeszcze trzeba dostaczyć "wytwornice" sygnału HD.
Dla mnie to tak jak z odkurzaczami Rainbow po 7000 tyśaków.
Tak mi się kojarzył zawsze brand PIONEER.
Mam całkowity brak zaufania do ich ukrywanych produktów.

No bo ile kasy kosztuje opłacenia recenzenta w kolorowym periodyku, żeby napisał super test ?
GROSZE - typu wakacje w Choracji 14 dni.

Jako posiadacz 5090H mimo wszystko cieszę się z tej porażki.
Ot taka lekcja pokory.
Opisałem szeroko jako pierwszy na tym forym wady 9G.
Musiałem kupić, żeby dać światu świadectwo ułomności "leadera".
Nawet po sporach andsie przyznaje ostatnio, że 1080p/24 wygląda nie ciekawie z uwagi na "judder" czyli bolesny dla oczu brak płynności odtwarzania filmów 24fps - kluczowej niby cechy TV PIONEER.
No i brak bieli + migotanie= zmęczenie oczu + powidoki + mała jasność + pobór prądu + konieczność ciągłej zmieny trybów pracy + wadliwy firmware
itd itp.
Ale to jest daleki od doskonałości ale mimo to najlepszy ekran na rynku bo ma czereń i kolory.
TO za mało by wygrać z LCD przy takiej polityce cenowo/sprzedażowej.
Należłąo iść nie na elitarność a na masowość produkcji mając taki produkt.

I jeszcze skandal:
TV PIONEER 8G gorsze od 9G ale za to dużo droższe.
To był ostatni wybryk i w konsekwencji jak na dłoni widoczne oszustwo klientów.
I pamiętam jak wmawiano, że HD ready (matryce 768 linii) jest nie gorsze od Full HD (1080)
Przecież to było bezczelne działanie zwłaszcza na warszawskim pokazie - jesień 2007.
KIKI był i AR2 też.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nigdzie gdzie?
Na polskim niszowym rynku?
Rusz się tylko za granicę to zobaczysz jak gra Pioneer.

Pozdrawiam,
 

cygan

Member
Też myślę, że sprzedaż wzrośnie, znawcy spieszcie się :) Rok czasu to sporo, za rok może będzie początek końca recesji i jeszcze "pociągną" produkcję?
 

asoz

New member
Ale się rozpisałeś.

Brak bieli - zgoda, no może brak to nieodpowiednie słowo,
ból oczu - nie wiem o czym piszesz,
powidoki - masz jakieś ? Bo ja nie.
mała jasność - ja oglądam przy -15 w 30 stopniowej skali.
pobór prądu - kto na to patrzy ?
konieczność zmiany... - nigdy niczego nie przełączam
wadliwy firmware - pierwsze słyszę. U siebie nie zauważyłem.

Co do trybu 1080p/24. U mnie jest wzorowo, może ze względu na to, że sygnał jest z Pioneer'a BDP-LX71 przez ampli. SC-LX71. Gdzieś czytałem o jakimś PQLS czy czymś takim... nie pamiętam.

Do tego dochądzą najlepsze kolory głębia obrazu na rynku. Wg mnie to wystarczającą dużo aby wygrać z LCD.

Więc dlaczego się nie sprzedają ? Po pierwsze mało jest ludzi których stać na tv za 10k. Po drugie plazmy przy oświetleniu sklepowym robią sobie anty reklamę. Trzecim powodem są chore przeświadczenia ludzi o plazmach, że się wypalają itp.

Dobre rzeczy reklamy nie potrzebują. Widziałeś kiedyś reklamę Maybach'a ? :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
bluray napisał:
(...)
Nawet po sporach andsie przyznaje ostatnio, że 1080p/24 wygląda nie ciekawie z uwagi na "judder" czyli bolesny dla oczu brak płynności odtwarzania filmów 24fps - kluczowej niby cechy TV PIONEER.
A na jakim TV wygląda to ciekawie? Jest ich cała masa?
Jaka to niby kluczowa cecha? Bo się pochwalili, że obsługują?
Więc to żaden argument i z bańki go.

No i brak bieli + migotanie= zmęczenie oczu + powidoki + mała jasność + pobór prądu + konieczność ciągłej zmieny trybów pracy + wadliwy firmware
itd itp.
Ale to jest daleki od doskonałości ale mimo to najlepszy ekran na rynku bo ma czereń i kolory.
TO za mało by wygrać z LCD przy takiej polityce cenowo/sprzedażowej.
Należłąo iść nie na elitarność a na masowość produkcji mając taki produkt.
Ja mam co prawda 8G ale jeśli biel nie jest najlepsza to rekompensuje mi to doskonała czerń (zresztą nie narzekam na biel).
Nic mi nie migocze, oczy mam zmęczone patrząc na LCD - na plaźmie moje oczka odpoczywają, mam TV od roku i ANI JEDNEGO powidoka a nawet nie docierałem urządzenia, jasność mam czasami aż za dużą i trzeba troszkę suwakiem zjechać, żadnych trybów nie przełączam, narzekam na brak polskich znaków w telegazecie - tyle.

I jeszcze skandal:
TV PIONEER 8G gorsze od 9G ale za to dużo droższe.
To był ostatni wybryk i w konsekwencji jak na dłoni widoczne oszustwo klientów.
I pamiętam jak wmawiano, że HD ready (matryce 768 linii) jest nie gorsze od Full HD (1080)
Przecież to było bezczelne działanie zwłaszcza na warszawskim pokazie - jesień 2007.
KIKI był i AR2 też.
8G jest wcześniejszym modelem, jeszcze wcześniejsze modele były jeszcze droższe - mnie tu nic nie dziwi.
HD Ready oczywiście, że nie jest gorsze od FULL HD w zależności od odległości oglądania (w praktyce prawie ZAWSZE nie jest gorsze).
Poza tym 8G miał model FULL HD więc już totalnie nie rozumiem o czym mówisz.

Pozdrawiam,
 

unsu

New member
Załóżmy taką sytuację: kupuję teraz 5090, a w marcu pioneer kończy produkcję -Czy oznacza to koniec z update'ami, no i co dzieje się z gwarancją (nie jestem pewien jak odbywa się proces napraw gwarancyjnych w przypadku plazm pioneera). Skoro powoli kończy się wsparcie techniczne dla plazm to może warto zainwestować jednak w LCD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Serwis gwarancyjny z pewnością będzie musiał działać ze dwa lata co najmniej od sprzedania ostatniego egzemplarza.

Powiedz na czym wg Ciebie polega inwestycja w TV? Jakie pieniądze z tego zyskujesz?

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
firma jest zobowiązana utrzymać stan części przez okres 6-ciu lat.
Więc możesz spać spokojnie.
 
Do góry