Potworne buczenie?

Thorin

New member
Witam.
Kupiłem parę dni temu TX-P42G20E. Obraz jest żyleta i ogólnie wszystko ok poza tym potwornym buczeniem (taki dźwięk jak bym stał pod kablami wysokiego napięcia). Siedzę około 3m od tv i słyszę to buczenie nawet przy głośności 15.
Czy to jest normalne przy tej marce, wszystkie plazmy tak buczą, da to się jakoś wyciszyć. Zastanawiam się nad oddaniem tv do sklepu albo zamiana na inny, tylko znowu pytanie czy będzie buczał. Myślałem nad zamianą na samsunga tylko nie wiem na którego: PS50C6500, PS50B650 czy tego PS50B850. Pomocy z tym buczeniem badź zamianą na inny model.
 

vandel

New member
nie wiem jak seria g2o sie sprawuje zaglądnij do tematu o nim. z wymienionych na zamianę omijaj samsung b850 tez piszczy buczy, pozdrawiam
 

damiantomek2

New member
Poczytaj wątki o plazmach Samsunga z tego roku i też buczą. W postach
o modelach z 2009 roku zarówno panasa jak i sama też pisano o tej przypadłości. Tylko jedni to słyszą bardziej drudzy mniej, a i jedne modele
buczą, bzyczą bardziej inne mniej. Jest to niestety przypadłosć plazm.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
wszystkie plazmy bucza, tylko ze jedni to slysza a inni nie lub nie chca slyszec..
 

don111

Banned
buczą różne tv, niektóre plazmy jak i lcd, na pewno nie buczą wszystkie plazmy jak sugerujesz
moja nie buczy w ogóle, zamiast tego lekko szumią wentylatory co mi w ogóle nie przeszkadza

potworne buczenie wskazuje na wadę egzemplarza, normalnie G20 pracuje cichutko... sprawdziłbym tylko czy po podłączeniu innego kabla hdmi dalej jest to samo
 

Orzełek76

New member
Moj Panas 42S10E tez buczy. Byl reklamowany, ponoc wymieniono mu sekcje zasilania, ale nic to nie pomoglo. Buczenie jest tak nieznosne, ze przestalem praktycznie ogladac TV. Gdybym byl tego swiadomy przed zakupem, na pewno nie kupilbym tego telewizora. Czekam na wolna gotowke i kupuje cos innego
 

Pr3dator

New member
i co najgorsze niektore serwisy akceptuja buczenia jako normalna prace telewizora , a w nastepstie nie ma mowy o jakiejkolwiek wymianie czy naprawie... Swoja droga nie jest to normalne zachowanie, mialem kiedys piszczace telewizory i wiem jak to dziala na system nerwowy. Mozna kota dostac no chyba ze ktos jest gluchy albo ma sprawny model lub oszukuje sie ze nic nieslyszy ;).
 

bzyq

Member
Cytat:
Napisał maqda Zobacz post
Nic nie powinno buczeć. Wymień nie czekaj.
taaa, ręce opadają, chyba masz jakąś specjalną tą plazme

Nie wiem jaką Ty masz plazmę, ale w mojej g10e nic nie buczy i chyba to nie jest jakaś specjalna plazma ??
Słychać tylko wentylatorki i tylko wtedy gdy mam wyłączony głos w TV.
 

drabon

New member
No cóż - temat "buczenia" i "bzyczenia" plazm omal nie doprowadził mnie do kupna LCD. Kupiłem Sama PS42C450 i nic nie buczy. Delikatne bzyczenie słyszę jak "nadstawię ucho" w nocy przy głośności 1-2 z odległości 1,5m - więc zjawisko marginalne:smile:. Poza tym to przecież kawał elektronicznego urządzenia, więc jakby nic nie bzyczało, to wtedy miałbym powody do niepokoju:D.
 

fireman82

New member
Jestem ciekawy i może mi ktoś odpowie jak to jest z tym bzyczeniem..... Niektóre modele faktycznie bzyczą dosyć głośno a nie które nie, czy to dotyczy modelu, czy konkretnego egzemplarza? Czy takie bzyczenie nasila się z biegiem czasu czy może traci na sile wraz z wiekiem telewizora ?
 

tacim

New member
Panas 50G20 ma miesiąc chyba, bzyczenie tylko przy tv- z odległości 4m nawet w nocy brak bzyczenia
 

jarek70

New member
Kolego wymień ten tv bo zapewne to wada .Plazma jesli juz buczy tak jak u mnie G20 to jest to odległość ok 50 cm od ekranu tv ,nie jest to jednak bzyczenie spod lini energetycznej...tv oglądam z od ok2-3 m także wg mnie to wada i reklamuj .
 

kryss

New member
G20 brzęczy, 4 sztuki już odsłuchiwałem każda brzęczała, ale nie jakoś specjalnie głośno, poprostu standardowe pierdzenie plazm. Jeśli przy głośnym oglądaniu tv nadal to słyszysz to być może trafiłeś na jakiś wadliwy egzemplarz bardziej pierdzący :) wymień na drugi ale nie spodziewaj się całkowitej ciszy :)
 

mario_p

Member
Mój G20 czasem przy jasnych scenach lekko słyszę ale jak go powiesiłem na ścianę to tak głośno bzyczał iż myślałem że nawala. Okazało się że moje "okablowanie" za telewizorem dostało się między niego a uchwyt i tv był lekko z jednej strony "naprężony". Ogólnie jakiekolwiek luźne elementy uchwytu też mogą powodować brzęczenie.
pozdr.
 

Bucek

Banned
buczą różne tv, niektóre plazmy jak i lcd, na pewno nie buczą wszystkie plazmy jak sugerujesz
moja nie buczy w ogóle, zamiast tego lekko szumią wentylatory co mi w ogóle nie przeszkadza

potworne buczenie wskazuje na wadę egzemplarza, normalnie G20 pracuje cichutko... sprawdziłbym tylko czy po podłączeniu innego kabla hdmi dalej jest to samo

Twoja nie buczy :p tak twierdzi 4/5 posiadaczy TV, które i tak bucza :p

jesli w 100 osobowej próbie zadna nie uslyszy buczenia i da sie to zweryfikowac metodami pomiarowymi tzn. ze nie buczy ....

na dzis buczenia nie slyszysz ....

albo inaczej, to co slyszysz lub czego nie slyszysz nikogo nie obchodzi bo nie jest to zaden argument chyba ,ze udowodnisz, zę zakres slyszenia i w hercach i decybelach masz szerszy od kazdego innego czlowieka na swiecie ....

proste ...

tez myslalem, ze nie buczy dokąd nie zmierzyl sie z TV kot :p, ktorego reakcją na obecność TV bylo rzucanie sie na niego i ataki szalu, nawet przy wylaczonym TV (tzn. nie dzialajacym a jedynie podlaczonym do pradu) .... co wiecej, reakcja kota pozwolila mi zidentyfikowac przyczyne bezsennosci wlasnej ....

niby nie slyszalem swiadomie ale uklad nerwowy dzwieki rejestrowal ....

skonczylo sie zwrotem kasy i kupnem innego telewizora...

P.S. producent lub sprzedawca musialby byc idiotą skoro zakladal by, że nie bede z powodu taliego czy innego dzialania TV spal albo moze uspie kota, który ma takie samo prawo do zycia jak kazda inna istota...

niektóre TV jesli chodzi o uciazliwosc dla otoczenia nie wiele sie roznia od transformatorów stojacych w polu, 100 m od zabudowań i tam tez powino byc ich miejsce...

za wszystkie nieporzadane dzialania czegos co kupuje w sklepie odpowiada producent tego czegos wspolnie ze sprzedawca ....

jesli sie to komus nie podoba rezygnuje z produkcji lub sprzedazy ....

i dla wyjasnienia, nie byl to Panas a Sam :p
 
Do góry