Potwór wśród amplitunerów

bober16

New member
Witam, co by tu napisać ?
Przejdźmy od razu do rzeczy, szukam amplitunera, który będzie oferował dwie rzeczy: dużą moc (będzie w stanie zasilić kolumny o mocy np. 150W/8 ohm) i przepiękną barwą dźwięku...
Powiem krótko: 90% - muzyka, 10% (może 20%) - kino domowe (czyt. filmy).
Moim jedynym typem jest AVR745, czy to dobry wybór ?
Czekam na opinie. Aha, tutaj mój drugi temat - zajrzyjcie, będę wdzięczny ;):
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=300845#post300845

Pozdrawiam !
 

darkmajin

Member
Bez reklam
muzyki z amplitunera bedziesz sluchal i pieknego brzmienia chcesz cos tu nie gra :) nie lepiej dobre stereo skoro kina prawie nie bedziesz uzywal ?
 

bober16

New member
A czy amplituner nie może grać dobrze i czysto ?
Zwłaszcza, że dobrej klasy (myślę, że AVR 745 już zalicza się do niej).

Dlaczego amplituner ?
Odp. jest prosta (zapomniałem napisać), chciałbym w przyszłości podłączyć kolejne zestawy i cieszyć się przestrzennym dźwiękiem (min. 5.0). ;)
 

mk-2

New member
To tylko i wylacznie av sredniej klasy (moze byc i wyzszej jak masz pieniadze) + preout i dobry wzmak stereo. Zaden av nie bedzie w muzyce lepszy od dobrego wzmacniacza. H/K do pieknego brzmienia w stereo przekonal mnie dopiero wzmacniaczem hk 3490, ktory nie jest przeciez z najwyzszej polki. Ale jak to gralo w porowaniu z av h/k to..
 

bober16

New member
Dobrze, tylko końcówki mocy w przypadku Twojego wzmacniacza mogą się nie różnić od tych w AVR 745. W takim przypadku jest to bezsensowne wydawanie pieniędzy. :)
 

bober16

New member
Mam pomysł !
Napiszę, co mam na myśli ? :D

Powiedzmy, że 2x Harman Kardon 980, co o tym sądzisz ? Myślę, że najlepsze rozwiązanie (2x 80 W/8 ohm, 80A rezerwy !!!). Druga propozycja: 2x Harman Kardon 3490 (2x 120W/8 ohm, 45A rezerwy). Wydaję mi się, że pierwszy zestaw jest lepszy, ponieważ:
większa rezerwa,
wzmacniacz bez żadnych dodatków,
więcej waży. ;PP

Tak na marginesie, dlaczego ampli. stereo (3490) oddaje 2x 120W, a pobiera z sieci maks. 310W, natomiast wzm. (980) pobiera maks. 410w, oddając przy tym "tylko" 2x 80W ? Wszystko mierzone jest przy tej samej impedancji i zachowaniu tych samych norm. Różni się tylko współczynnik "DHT" - co to ?

Trzecia opcja 2x Cambridge Audio 740 i najwyżej poczekam trochę na amplituner...
Czy "740" udałoby się kupić za 2000 zł/szt. (nowa) ? Jak myślicie ?
 
Do góry