Potrzebuję TV wielozadaniowy:)

jac_szcz

New member
Witam
Uprzejmie proszę kolegów fachowców o doradzenie jaki TV mam kupić bo już się gubię :)
Aktualnie mam starą jak świat plazmę LG 42", która już w połowie świeci na czerwono...
Budżet jaki chcę przeznaczyć to 3000 - 3500zł.
Poniżej odpowiedzi:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? przeważnie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisieć 75cm na ziemią
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój jest na poddaszu więc jest raczej ciemno, z lewej strony jest okno na zachód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? plazma LG 42"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? obraz igła z dobrą czernią i odświeżaniem, koniecznie smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? ps3, ps4, media server z komputera po LANie
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? sporo, generalnie może wstyd przyznać, ale TV załącza się rano, w ciągu dnia może z 2/3 godziny nie pracuje a wyłączany jest około 24
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji, aczkolwiek chyba matowa odbija mniej światła
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, muzyka, sport, gry na konsoli play station
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? około 1-2h dziennie
16.Preferencje co do marki ? nastawiam się na samsunga, ponieważ najprościej będzie sparować z telefonem i tabletem również tej firmy
17.Preferencje co do wielkości ? 48-50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wypalane piksele
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na 3D ale jak będzie to OK


Jak napisałem nastawiam się głównie na telewizor samsunga, modele, które wpadły mi w oko to
UE48H6650
UE48H6700

W Media Markcie dowiedziałem się aby nie wybrać TV 50" tylko 48" lub 55" nie wiem ile jest w tym prawdy...

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A co to za znaczenie ?
Ale do tej odległości powinieneś brać 55"
Z dobrych mieści się Panasonic 55 AS640.
 

jac_szcz

New member
Ok 55 też w zasadzie wchodzi w grę. Problem tylko w tym, że mogę się nie zmieścić w budżecie. .. coś z samsunga?
 

jac_szcz

New member
55" h7000 za 4500zł? Gdzie można dostać w takiej cenie? Byłby idealny... Nie jestem przekonany do panasonica, plazmy panasonica są ok, ale ledy chyba już nie.
 

jac_szcz

New member
Wybór padł na UE55H7000 :) Co prawda z zakładanych 3500zł zrobiło się 5000zł ale tyle się o nim naczytałem, że decyzja zapadła.
Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry