Potrzebuje pomocy w wyborze tv led 40-46

Oneszboy

New member
Led
40-46 cali
Głownie do grania na pc (fps,ttp) i kablówki(narazie)
ale tez internet,filmy...
2500zl No chyba ze jest jakis naprawdę mega mega hiper i urywa D... To 3k max:eek:
 

Oneszboy

New member
Dzięki ślicznie.
Jutro podjade je obejrzeć ze wskazaniem na Toshibe chyba :)

A jeszcze tak sie zapytam z ciekawości jak sie na samsung es5500 do toshiby?
 

Mixmich

New member
Dzięki ślicznie.
Jutro podjade je obejrzeć ze wskazaniem na Toshibe chyba :)

A jeszcze tak sie zapytam z ciekawości jak sie na samsung es5500 do toshiby?

Samsung będzie mieć gorszą płynność (matryca 50Hz), toshiba ma 100Hz matrycę. może przy konsoli nie będzie to takie widoczne, ale przy audycjach sportowych różnica w płynności będzie spora.
 

Oneszboy

New member
Hmmm...
Wacham sie z przewaga na Toshibe niewiem czemu.
Pomóżcie jeszcze porosze?chce kupic przed grudzień bo ceny pójdą pewnie ostro w górę. Tak jak pisałem wcześniej głownie jako monitor do grania na Pc(fps),internet,kablowka,filmy.


1.Toshiba 40TK933
2.Philips 40PFL5007K
3.? Bliżej 2 niż 2,5k:)
 

matiss88

New member
Dam Ci dziś znać co i jak z tą Toshibą (40tl938 to będziesz miał też porównanie 40tl933), bo jade dziś po nią . Do niedzieli jest w promocji w mm. Okulary jak nie chcesz 3d zawsze możesz sprzedać póki nówki sztuki zawsze troche kasy wpadnie , będzie na jakąś/jakieś gry ;). Powiem Ci szczerz ,że ten philips jak również porównywałny tu panasonic w tej cenie na żywo jakoś odstawały obrazem od toshiby , albo poprostu mi mniej odpowiadał wyświetlany obraz. W philipsach jak możesz znaleźć na forum są dwa typy matryc i tę lepsza z sharpa jest podobno(też szukałem) ciężko znaleźć , a większość sklepów w necie nie podaje oznaczeń, nawet po wysłaniu maila czy przedzwonieniu . Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia philipsa 6007 ale to już troche ponad 3tyś zł .
 
Ostatnia edycja:

matiss88

New member
Dobra mam już ją , właśnie składam podstawę. Wygląd dosyć spoko , choć nowe samsungi lg itp są bardziej na wypasie:) ,a dopiero jak dotniesz to widzisz ,żę obudowa jest plastikowa :) . Zaraz podłącze pod kabłówke z kabla , kabłówke przez dekoder i zobacze zwykłe i hd kanały.
 

matiss88

New member
Po włączeniu średnio , poszarpany obraz bardzo jasny itp , po zmianie ustawien z dynamiczny na hoolywood pro albo hoolywood noc (na standard teżcałkiem spoko ) obraz bdb:) taki jakiego się spodziewałem , ustawienia ręczne (troszkę w prawo troszkę w lewo w różnych parametrach pozwolą na jeszcze lepsze dopracowanie obrazu) . Sport snooker na eurosporcie i pilka nozna na polsat sport bdb , na hd bdb ++ , na kanale sportklub srednio ale oni zawsze maja taki słaby sygnał jakby z bułgari nadwali .
Obraz solidny w pełni wystarczający dla normalnego użytkownika . Kogoś kto szuka obrazu żylety to polecam hx850 :) . Jeszcze nie bawiłem sie ustawieniami i nie patrzyłem na forum jak najlepiej go ustawić :) ..ale po 2 minutach wszystko jest Ok , co do 3d to nie mam materiałów jeszcze . Pleja podłącze dziś wieczorem i neta może też sprawdzę :) .
Jak Cię nie interesuje 3d , wifi itp to tl933 będzie wystarczające:) . W mm dorzucają 2pary okularów więc jak Ci nie pasuje np. 3d to możesz sprzedać i z 300 zł wpadnie:) .
Ogólnie pierwsze wrażenia pozytywne i mogę polecić . W jakbyś chciało glądac go na zywo to poproś o to żeby Ci ze sklepowych na domowe warunki przełączyli :) .
Obraz jaki sprawdzałem to dekoder z UPC po słabym hdmi ( ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie??).
 
Ostatnia edycja:

Oneszboy

New member
Dzięki za Twoje wpisy. Sa nie ocenione. Fajnie ze juz masz ja w domu. Mam nadzieje,ze będzie ci dobrze służyła i daj znać jak sie gra na niej, bo to wsumie dla mnie najważniejsze.

Ja jeszcze sie wacham. Tyle tych tivikow jest! masakra:O

Moze jeszcze Ktoś sie wypowie o innych modelach ale jak narazie to dalej;
1. Toshiba
2. Philips
 

matiss88

New member
Na konsoli to samo wszystko super poprawnie , tutaj te jasne tryby dają rade :) bo do ogladania tv to bardziej odpowiadaja mi ciemniejsze barwy :) . Od 20 do teraz testowałem , strzelanke , fife i auta:) na wszystkim tak samo dobrze :) . Bdb czerń . Teraz jeszcze zostaje mi przetestować 3d i kablówe po kablu :p .
 

Oneszboy

New member
Ktoś kiedyś powiedział -" im dalej w las tym wiecej drzew" masakra:)

40,42

Philips 5007- z matryca Sharp
Toshiba TL933
Panasonic ET5
Sharp LE630

Do grania (Pc),kablówki

????????????????????????
 

Oneszboy

New member
Byłem w S i obejrzałem dokładnie wszystkie.
Toshiba najbardziej zrobila na mnie wrazenie szczegolnie,ze wczesniej nie zwaracalem na nia uwage. Spodobała mi sie tez Philips.Zawsze mi sie podobal szczegolnie bajer w wyzszych modelach Ambilight.
Co do Sharp jakoś nie przypadł mi do gustu pozatym jest troche drozszy(le830)i jak dlamnie najbrzydszy. Podobał mi sie jeszcze Panas ale z t5 mieli 47 ,a z t50 który bardzo mi sie spodobał:O była 42 ale nie wiem czy jego cena sporo droższa jest jego wart albo czy za tą kwotę nie mial bym czegoś lepszego u konkurencji. Pozatym jeszcze sie gryze czy jak juz dokladac to do 42,46 bo mimo ze mam z 2 metry i bede korzystal tez z neta to mam wrazenie ze W 2 tygodnie 40 zmaleje mi wi oczach. Ogólnie swietnie sie bawcie w tych podchodach pod moj przyszły tv. Juz sie nie moge sie doczekać pierwszego filmu i pierwszego druzynowego meczu. Pozostaje więc jedno ostateczna decyzja kupno i zamknięcie sprawy. Tylko skąd wiedzieć czy to będzie strzał w 10 i nie będę żałował przez najbliższy rok czy 2?!:) ehh... Pomóżcie w ostatecznej batali

I tak!:

Toshiba 40TL 933 vs Philips 40 pfl5007 albo 42pfl4007

???????????????????????????
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Bierz Tośkę, dziś przez prawie 2h porównywałem model 5007 na matrycy Sharpa z tl933 (zresztą rano też miałem kogoś z Was, bo się chwalił że na HDTV czytał o Philipsie), klient miał chyba 1h materiałów, ja też miałem coś tam prezentacji JVC i Pioneera, potem jeszcze pod konsolą. Ostatecznie wziął Tośkę, i wieczorem jeszcze z podziękowaniem dzwonił.
 

Oneszboy

New member
Hmm...
No tak tylko tl933 nie ma w 42 calach,a taki rozmiar ostatecznie chce kupic ,a do 46 trzeba trochę dołożyć i musiał bym brac na raty ,a to wtedy to juz mogę wziac cos do 3000,3500 ale wolał bym odrazu za gotówkę 2100 max i tyle:)


Czy brać 40tl933 i nie kombinować?!:))
Czy brać 42pfl4007 i nie kombinować?!:))

????????????????????
 
Do góry