potrzebuję pomocy w wyborze tv - 2800 zł

uzytkownik10

New member
witam. prosze o pomoc w wyborze tv, jestem laikiem w tym zakresie, obecnie posiadam tv kineskopowy i czas najwyższy na zmianę. Zapytam jeszcze czy teraz jest dobry moment na kupno tv chodzi mi o promocje?

pozdrawiam

1. Odległość od ekranu: ok 2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: zachód słońca
3. Jak duży jest pokój: 3x6m.
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: thomson 25" kineskopowy
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: film, wiadomosci, tvn turbo :), zona telenowele, corka bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różne pory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy - ogladamy przy swietle i jak corka pojdzie spac to bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ciężko powiedzieć żeby nie męczyć wzroku
10. Matryca błyszcząca czy matowa: ciężko powiedzieć ponieważ mam tv kineskopowy
11. Preferowana wielkość telewizora: ważne żeby szerokosc do 90 cm więc chyba "37
12. Preferowana marka: Samsung, SONY ale jestem otwarty na propozycję
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
14. Jakie urządzenia będą podłączone: czasami laptop, pendrive, dysk
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% Tv 20% laptop, film z usb, internet
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i lekki skos
17. Czy ważne jest wifi: jezeli bedzie przegladarka internetowa to tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem o czym mowa - to bedzie moj pierwszy płaski tv
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD:
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: musi miec DVB-C - bedzie nadawac przez to kablowka
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: laptop HDMI
26. Jaki masz sygnał: nie wiem jak to nazwać, ale sygnał z telewizji kablowej spółdzielni mieszkaniowej
27. Ile programów HD: nie wiem czy sa w ofercie
29.Rozdzielczość: Full HD.
30.Dvb-t: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, dzwięk
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4
33. Sugerowana cena: ok. 2800zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja sprawdziłbym do takich potrzeb :
Sharpa 40LE 830
Panasonica 42E30
Toshibę 40TLL 838
Samsunga 40D 6500
 

uzytkownik10

New member
zainteresowały mnie n/w tv
Toshiba 40TL 838 - posiada bardzo dobre opinie, jedynie użytkownicy narzekają na kiepski dźwięk, a cena przystępna 2500zł,

Samsunga 40D 6500 - ten posiada wszystkie funkcje ale cena przekracza budżet ok 3400 zł, a może model "37 jest tańszy? czy wzrokowo jest ogromna różnica pomiędzy 37 a 40?

Którego byście polecili??
 

benito82pl

New member
Jeżeli kupujesz TV na lata, a nie co sezon nowy to bierz jak najwiekszy. Ja z 21 kineskopowca przesiadłem sie na 32 lcd i po tyg już nie był wcale taki duży. Teraz mam plazme 51 i była po pierwszym dniu bycza!!! z każdym dniem jakoś dziwnie maleje:p Moim zdaniem nie powinieneś sie sugerować opcja internetu w tv bo to kapa. lepiej wziąsć tańszy model ale na przykład z kinem domowym nawet plastikowym a bedą doznania o wiele przyjemniejsze.pozdro widziałem ostatnio plazme lg 50 cali w neo necie za 1950 plus kino i masz frajde:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostań przy wielkości 40".
Jeśli chcesz przekroczyć budżet to wybieraj pomiędzy 40le 830 z matrycą matową co ma ogromne znaczenie w nasłonecznionym pokoju.
Lub multimedialny Samsung 40D6500.
Jeśli granica nie przekraczalna zostań przy Toshibie.
 

uzytkownik10

New member
panowie mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ chciałbym jednak zostać przy samsungu ale model d6500 jest jednak za drogi, może inny model samsunga bez multimediów typu internet itp ale żeby nadawał się do kablówki i miał ładny obraz, naturalne kolory.
 
Do góry