Potrzebuję pomocy w ogarnięciu tematu 50/60Hz

loky

New member
Witam,
mam asusa oplay podłączonego do s10 po hdmi. Test burosch z napisami biegnącymi od prawej do lewej puszczany z asusa w 1080p 60Hz napisy "przycinają", na 1080p 50Hz idą idealnie płynnie. Już myślałem że znalazłem jakiś złoty środek, tymczasem przy 1080p 50Hz przycinają lekko demka pioneera, panasonica (30fps). Powiedzcie mi czy dobrze kombinuję, wszystko co ma 30fps puszczać w 60Hz a wszystko 24fps w 50Hz? Trochę się już motam...
 

bluray

Banned
trzy są klatkarze: 24 / 25 / 30 fps.
Odwierzanie ekranu powinno być ich krotnością.
Kiedys było to niezwykle istotne bo NTSC (USA) TV sysetm miał tylko 480 linii a letterbox jeszcze mniej.
PAL to 576 linii.
Obecnie norma to 1080 linii więc podziłą na PAL/NTSC zanika w HD.

Z tego powodu lepsze sa kamery na USA bo nagrywaja 30 klatek w każdej sekuńdzie i dają bardziej płynny obraz.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Czyli chyba mam rację i trzeba się przełączać między 50/60Hz w zależności od fps materiału. Na szczęście nie często, prawie wszystko jest w 23,976fps. IFC telewizora przy tych literkach z buroscha w 50Hz działa naprawdę świetnie, widać bardzo wyraźnie różnicę.
Z innej beczki, cały czas mam włączoną w asusie funkcję 1080p 24Hz.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Tv w swoim "info" informuje Cię co dostaje na wejściu.
(jakiś klawisz pilota")

Może się okazać że przy różnych filmach Hz sie zmieniają (tak sporo odtwarzaczy potrafi) a prawdę pokazuje właśnie "info" w TV.
 

don111

Banned
właśnie sprawdziłem u siebie, miałem w Arivie (to samo co Asus) włączony tryb auto i chyba jednak coś kiepsko "automatycznie" dobrał ten tryb, bo zdaje się ustawił na 1080p 60hz... nie zwracałem na to uwagi poza napisami końcowymi filmu, które przesuwając się lekko szarpały, przy filmie tego praktycznie nie widziałem, choć widać po napisach końcowych że po zmianie na 1080p 50hz jest dużo lepiej, do tego w menu tv pojawiła się opcja ręcznej zmiany 50/100 hz
 
Do góry