Potrzebuje pomocy w kupnie LCD

michalkic

New member
Chce kupić telewizor lcd 40'', Full HD. Myślałem o BRAVII z seri W ale podobają mi się też Samsungi (LE40N87B), a może jakieś inne marki ? Cena : ok 6300 zł.
Przy okazji czy mając TV FULL HD kupno odtwarzacza DVD z HDMI jest dobrym pomysłem czy nie będzie widać różnicy między DVD bez HDMI ?
I jeszcze tak na marginesie za co jest odpowiedzialna stopa kontrastu i jasność ( czym większa tym lepsza ?) ?


W związku z odpowiedzią ortax360 zacząłem się zastanawiać czy inwestować w FULL HD ?
W domu posiadam :
-telewizję cyfrową
-kino domowe Technics'a (Dolby Surround Pro Logic II)
-mam zamiar kupić DVD z HDMI
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam - jezeli chcesz kupic Full HD to frajda zaczyna sie = dopiero od 46 cali.

Lepiej zainwestowac w lcd 100hz np: 40D3000 .

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy Twoich warunkach i Twojej oferty zostałbym Przy Samsungu 40 M86
Ale jak walczysz o faktyczne full hd i to na lata to popieram 46 LCD jest lepszym wyborem . Koszty od 7000 zł .
 

michalkic

New member
46" to dla mnie za dużo. Może jednak lepiej kupić HD ready 40" niż full 40", bo z waszych opinii i tak na 40" nie będzie to "prawdziwe" full. :(



Więc lepiej Samsung niż Sony ?
A jeżeli Samsung to lepszy jest LE40M86BD od LE40N87B bo mi bardziej się podoba N87?

I jeszcze prosiłbym o odp na dalsze pytania z mojego poprzedniego wątku.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

fan HDTV

New member
michalkic napisał:
46" to dla mnie za dużo. Może jednak lepiej kupić HD ready 40" niż full 40", bo z waszych opinii i tak na 40" nie będzie to "prawdziwe" full. :(

Oczywiście, że lepiej kupić monitor Full HD niż jedynie HD ready!

To tak jakbyś rozważał czy lepiej kupić telewizor kolorowy czy czarno-biały, a ktoś by ci tłumaczył, że kolorowy to ma sens od iluś tam cali w zwyż.

To jakiej wielkości jest telewizor nie ma żadnego znaczenia dla jakości obrazu. Ważne, aby telewizor był w stanie wyświetlić wszystkie szczegóły nadawanego programu, czyli - w przypadku HDTV - aby miał 1920x1080 pixeli. Jedyną różnicą jeśli chodzi o wielkość telewizora jest to, że im większy ekran, tym dalej możesz od niego siedzieć. Ja akurat jestem krótkowidzem (0.75 dioptrii) i w związku z tym znacznie wolę mniejsze telewizory, gdyż mogę siedzieć przed nimi na tyle blisko, że do ogladania nie potrzebuję korzystać z okularów.
 
Ostatnia edycja:

brun

Member
jeśli HD READY to dorzuciłbym jeszcze 42 RD2E sharpa, model zbiera całkiem fajne opinie, jeśli rezygnować z full hd to na rzecz 100Hz
 

ArturF

New member
Jeśli mieszkasz w Polsce kupowanie telewizora full HD do oglądania naszych programów ma taki sam sens jak kupno Lamborghini do jazdy terenowej.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
fan HDTV napisał:
To tak jakbyś rozważał czy lepiej kupić telewizor kolorowy czy czarno-biały, a ktoś by ci tłumaczył, że kolorowy to ma sens od iluś tam cali w zwyż.

To jakiej wielkości jest telewizor nie ma żadnego znaczenia dla jakości obrazu. Ważne, aby telewizor był w stanie wyświetlić wszystkie szczegóły nadawanego programu, czyli - w przypadku HDTV - aby miał 1920x1080 pixeli. Jedyną różnicą jeśli chodzi o wielkość telewizora jest to, że im większy ekran, tym dalej możesz od niego siedzieć. Ja akurat jestem krótkowidzem (0.75 dioptrii) i w związku z tym znacznie wolę mniejsze telewizory, gdyż mogę siedzieć przed nimi na tyle blisko, że do ogladania nie potrzebuję korzystać z okularów.
Witam.
Oj kolego ... mało czytałeś i masz spore luki w wiedzy o HDTV.
Oczywiście jeśli kogoś stać to niech kupuje full hd. Porównanie hd ready v. full hd do telewizji cz.b. v. kolor jest nietrafne. Wielkość tv i jego rozdzielczość ma znaczenie. Że wielkość tv nie ma znaczenia "dla jakości obrazu" może być, ale zauważ, że mając np. 37" full hd i oglądając takiż przekaz ze zbyt dużej odległości Twój wzrok (i mój także) traci szczegóły. Każdy "piksel" obrazu ma różną wielkość w zależności od wielkości ekranu, to proste. Z pewnej odległości nie będziesz w stanie zauważyć czy to full hd czy "tylko" hd ready. To nie jest takie proste. Gdzieś tutaj jest taka fajna tabelka pokazująca tę zależność. Poczytaj nieco i pisz dalej. :)
O tutaj:http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=536&stc=1&d=1185639847
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam


Kontrast (15000:1) :) :) he To bełkot marketingowy - Dynamiczny - pomiar robiony tylko przez Samsunga w sobie znanych warunkach testowych :) SCIEMA .

Pozdrawiam.
 
Do góry