POTRZEBUJE POMOCY. Led czy plazma? Dla seniorów do max. 2200.

Ziutken

New member
Witam.

Otóż jakiś czas temu dziadkowie poprosili mnie o wybór tv. 40-42 cale, ma być ładny obraz.

Zaproponowałem Toshibe 40VL748, wszyscy mówią że to bardzo dobry model lecz dziadkowie upierają się że nie potrzebują bajerów. Nie wiem jak ich przekonać.

Co sądzicie jeszcze o Sony Ex500
i Toshibie 42SL833?

Może jest coś co ich zaspokoi - tańszego.?

Proszę o pomoc.
 

don111

Banned
Panasonic 42c3, LG PT42353 ewentualnie Panasonic 42s30
obraz będzie ładniejszy przede wszystkim przy sygnale SD, jednak ekran w nich nie jest matowy i w jasnym pomieszczeniu w dzień odbicia mogą nieco przeszkadzać, wieczorem będzie dużo lepiej, plazmy to łagodniejsza charakterystyka obrazu od LCD i naturalność kolorów, ruchu, dowolny kąt widzenia, równe podświetlenie matrycy
 
Ostatnia edycja:

Ziutken

New member
witam. byłem dziś w Euro. polecano nam jakies lcd za 1700 zł. chodzi mi o ledy głównie. plazmy nie biore pod uwage. czy jest sens w kupowaniu toshiby sl833? czy do 2000 znaleźć można coś na podobnym poziomie!.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A z czego jest sygnał ?
Jaka odległość od ekranu?
Ile godzin dziennie pracuje ten telewizor ?
 

Ziutken

New member
sygnał jest ze. zwykłej telewizji - 5 kanałów . dziadkowie zamierzają kupić cyfrę. odległość!. 3.5m. ale teraz mają starego 30 cali crt i wielkosc im nie przeszkadza. telewizor pracuje 5godzin dziennie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz żeby mieli faktyczną radość to Panasonic 42S30.
I Pamiętaj żeby im załączyć już DVB-T - to poprawia jakość obrazu o 50%
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpuść sobie. Wcześniej pisaliśmy o tym modelu ze ma wiele problemów. I po roku już te problemy wychodzą na jaw.
Jeśli miałbyś na myśli VT 30 - to super.
 

Ziutken

New member
Kiki, więc już chcę zamawiać dziadkom tego panasa S30 ale oni nie chcą plazmy ;/

Boją się że im będzie bardzo dużo brała a oni potrzebują tv który pobiera nie dużo prądu. Co im ostatecznie doradzić?

A i Sony Ex500 widziałem w realu, slabo wykonany, listwa przyklejona na taśmę zwykłą dwustronną - szajs ;)
 

Ziutken

New member
Witam.

Dziś ostatecznie chcę zakupić dla swoich dziadków telewizor. Sęk w tym że wszyscy starsi wujkowie i znajomi mówią mi że te telewizory które mi podał Kiki są za drogie i bardziej opłaca się kupić leda.

Z kolei dziadkom najbardziej wizualnie spodobał się Toshiba 42sl833.

I tu pytanie.

Czy brać coś z LCD - LG 42 LD 465
LG 42 LK 530

Czy z LED - Toshiba 42sl833
Samsung 40d5000
Toshiba 40vl748

Czy rzeczywiście brać te ledy.??

Proszę o pomoc :):???:
 

don111

Banned
Witam.
Dziś ostatecznie chcę zakupić dla swoich dziadków telewizor. Sęk w tym że wszyscy starsi wujkowie i znajomi mówią mi że te telewizory które mi podał Kiki są za drogie i bardziej opłaca się kupić leda.
a czym jest LED ? to nie czasem też LCD ? i w ogóle słowo LED to jakiś wyznacznik jakości ?
skoro wujkowie i znajomi znają się bardziej od doświadczonego sprzedawcy telewizorów to kupuj co oni proponują, tylko później nie narzekaj że telewizor piękny a jakość obrazu do kitu
 
Do góry