Potrzebuję pilnie porady

chudyxxx

New member
Witam :)
To mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś zrobię źle ;-)

Właśnie sprzedałem moje stare kino domowe Samsung HT-Z310 w którym zaczęło mi brakować góry i basu.
Chcę teraz kupić lepsze kino z normalnymi kolumnami, a nie plastikowymi satelitkami.
Zaznaczam że chce zakupić nowe kino domowe na raty więc raczej będzie to zakup zestawu ze sklepu typu Media Markt, Media Expert, Neonet lub RTV EURO AGD (wymienione mam w odległości do 40 km).

Na początek chcę kupić amplituner z kolumnami, a po jakimś czasie subwoofer.
Blu-Ray nie jest mi potrzebny, bo mam w PS3 i odtwarzacz multimedialny Essentiel B do otwarzania wszystkich potrzebnych mi treści (radio internetowe, filmy, mp3, zdjęcia, Weeb Tv i IPLA, TVN Player)

Mój pokój ma wymiary około 5-5,20m szerokości na ok. 4m długości czyli około 20-21 m2.
Obraz oglądam na szerszej ścianie z projektora z odleglości 3,5m i to przy niej będzie stał amplituner

Zastanawiam się nad takimi zestawami :
Do linków proszę dodać na początku www zamiast aaa (nie mogę jeszcze dodawać linków)

aaa.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-kina-domowego/yamaha-htr-3065-czarny-prism-audio-onyx-200-czarny,20545.html

aaa.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-kina-domowego/denon-avr-1513-eltax-utah-50-czarnyczarny,22138.html

aaa.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-kina-domowego/denon-avr-1312b-utah-50-czarnyczarny,17924.html

aaa.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-kina-domowego/denon-avr1312-eltax-experience-czarnyczarny,12511.html

Co byście mi poradzili z w/w lub coś innego w podobnych pieniądzach. Celowo podałem bez Blu-Ray, ponieważ nie chcę płacić za coś co nie będzie mi w ogóle potrzebne i będzie zajmować miejsce.

Zamiary użytkowania to 30 %filmy, 30% PS3, 40% muzyka (house, dance, czasem hip-hop)

Zakupu chciałbym dokonać do środy lub czwartku (zakończenie promocji w Media Expert)

Za wszelką pomoc i porady z góry dziękuję :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie chcę Cię rozczarowac, ale te zestawy nie będą grac wiele lepiej. Nie lepiej dołożyc, lub rozejrzec się za starszymi, lecz mocniejszymi modelami? Moze zlozyc cos innego? Takie gotowe zestawy w marketch to często najnizsze modele elektroniki i kolumny niewiadmo skąd. Pewnie dobierane nie na słuch, tylko na ekonomie. Masz calkiem fajny pokoj metrazowo do takiej zabawy.
 

chudyxxx

New member
To aż tak źle będzie z tymi zestawami? Chciałbym nowy sprzęt wziąć na raty bo nie posiadam za wiele gotówki... I zależy mi na wejściach hdmi w amplitunerze, bo w projektorze mam tylko jedno i nie miałbym jak podłączyć wszystkich urządzeń... A tak to urządzenia podłączyłbym do ampli i z niego jednym przewodem hdmi do projektora.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zalezy czego oczekujesz. Ponoc panuje przekonanie, ze z kazdej, nawet byle jakiej kolumny "drewnianej" bedzie lepiej niz plastiku. Moze i tak, ale szlu sie nie spodziewaj. Jesli chcesz kupic kino dla wygody i okablowania, to zdecydowanie tak, pod warunkiem, ze nie spodziewas sie kinowej jakosci brzmienia.
 

chudyxxx

New member
Właśnie chciałbym mieć choć "trochę" tej jakości :) chciałbym żeby dźwięk był lepszy niż z tego co miałem... chyba że proponujesz coś innego w podobnych pieniądzach ewentualnie do 2000zł ale to dla mnie chyba taki max
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Obojętnie czy będzie amplituner Onkyo ,Denon ,Yamaha ....to i tak wygeneruje lepszy dźwięk niż to kino Samsunga które sprzedałeś ,najtańsze komplet sensownych głośników to Taga .Czyli kupujesz amplituner +kolumny Taga w 2000 zł swobodnie się zmieścisz (jeszcze reszta zostanie) ,na 99,9 % uzyskasz poprawę dźwięku w porównaniu do Samsunga
 

zwierzak11

New member
ja miałem kilka lat temu podobny problem. kup np.AVR-1513 ale osobno a do tego osobno kolumny - ja kupiłem wtedy FERGUSON EX 650 a później używanego suba. jakoś to gra ale głownie do filmów teraz chętnie bym zmienił kolumny ale minimum to jest jamo- przdmówcy mają rację za te pieniądze to głośników snsownych nie kupisz
 
Do góry