Potrzebuje dobry TV

MirrBarr

New member
Witajcie - bardzo proszę o pomoc w doborze TV.
Najpierw odpowiedzi na zestaw pytań.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? NA WPROST
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? STAĆ
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z BOKU
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL32W5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? PO PIERWSZE OBRAZ I ZARAZ PO TYM SMART
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? ODTWARZACZ SIECIOWY, BLUERAY, DYSK ZEWNĘTRZNY
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? DUŻO :shock:
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? MATOWĄ - ALE JAKOŚ ICH NIE WIDZIAŁEM
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? SPORT, FILM, PRZYRODA
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? GŁÓWNIE APLIKACJE FILMOWE - YOUTUBE, IPLA
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16.Preferencje co do marki ? PHILIPS, LG, SAMSUNG, PANASONIC
17.Preferencje co do wielkości ? 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? JAKOŚĆ DŹWIĘKU W LED,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? RÓŻNIE
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? B.D. :smile:
21.Czy telewizor ma mieć 3D - NIE KONIECZNIE

Zwracam się o pomoc ponieważ obecnie tych telewizorów jest mnóstwo - przyznam, że będzie to mój drugi zakup dla osoby z rodziny - sam posiadam TOSHIBĘ l7453DG - jednak ma ona najmniej 42" i co gorsze niezbyt ciekawy SMART (dla mnie liczy się obraz i dźwięk więc olałem tę sprawę).

Obecnie jednak muszę kupić TV który będzie miał najlepiej 40" wówczas najlepiej pasuje na półkę (nie powinien mieć więcej jak 90cm szerokości) jeśli jakość będzie wymuszać 42" jesteśmy w stanie pójść na kompromis i wyciągnąć TV lekko do przodu - jednak wystając poza granice szafki nie będzie wyglądał zbyt estetycznie (jednak jak mówią do wszystkiego można się przyzwyczaić).

Poza wielkością ważny jest smart - osoba która będzie korzystać z TV oprócz jakości obrazu oczekuje dobrze działającego i kompletnego (większość standardowych aplikacji wgranych) a przed wszystkim nie bardzo skomplikowanego smarta. W tej sprawie spokojnie można powiedzieć, że pół na pół w stosunku do oglądania normalnych programów telewizyjnych.

Na zakończenie.
Zdecydowanie odrzuca możliwość zakupu SONY ponieważ zrażony jest do tej firmy (w obecnym LCD 3x wymiana matrycy ze względu na usterki - na szczęście gwarancja 5letnia pomogła) i tej sprawy raczej nie da się przegadać.
Standardowo przydało by się również aby przy głośniejszym graniu nie było słychać śrubek :D

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Jeśli będą jakieś chęci wskazania modelu to będę wdzięczny do linka z testem jeśli takowy jest na tym forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb z wielkim Smartem bo telewizor z Androidem to Philips 48PFS8209. Ma super wyposażenie:
- kamera skype
- dual play
- Pip pełny bo ma dwa tunery
- poczwórny ambilight
- wifi smart screen
- ambivoox
- no i z andorida 900.000 aplikacji.
Ale najważniejsza jest extra jakość, bo posiada bardzo dobrą czerń a czerń daje głębię obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...powiedzial-ze-tylko-anioly-nosza-aureole.html

Z mniejszych - Panasonic 42 AS740
Philips 42PFS7509 z potrójnym ambilightem i subem bezprzewodowym gratis.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...z-subwooferem-niech-stanie-sie-swiatlosc.html
 

MirrBarr

New member
Z androidem kusi ale philips jest dużo za duży.
Widzę w sklepach że z androidem jest też sony w755 chociaż się zraziłem do marki to co sądzicie?
Do panasa jest test?

Wysłane z Samsung Galaxy A3.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz 2,5 metra więc 48PFS8209 naprawdę nie jest za duży.
Ale kasy wystarczy ?
 

MirrBarr

New member
W meblach mi się nie zmieści dlatego pytałem o 40" bo rozmiary są idealne. Mogę maksymalnie 42 się skusić.
A panasonic as640e w 40" co myślisz?

Wysłane z Samsung Galaxy A3.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę szkoda wielkości.
Jeśli max 42" - to tak bym trzymał:
- Toshiba 42L7453
- Panasonic 47A650
- Panasonic 48 AS640
- Philips 47pfs 7509 z potrójnym ambilightem.
 
Do góry