Potrzebny wzmacniacz do Moniotor Audio RS8

krzystorek

New member
Witam wszystkich
Już prawie byłem zdecydowany na zakup kina domowego, miałem już nawet wybrany zestaw i wtedy przyszedł moment kiedy sprzedawca podłaczył mi wybrane głośniki do średniej klasy wzmacniacza stero. Normalnie z wrażenia usiadłem. Od tamtej pory po głowie chodzi mi zakup zestawu stereo. Zawsze zależało mi na dobrej jakości audio. Filmy raczej oglądam sporadycznie zatem padło na stero.
Głośniki mam już praktycznie wybrane, bądzie to Monitor Audio RS8 lub RX8.
Pomieszczenie to 18m2. Słucham głównie spokojnego rocka , trochę popu.
Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć do 5 tys. złotych.

Niestety nie wszystko mogę przesłuchać zatem proszę o poradę co kupić do Monitorów za wskazaną kwotę.
 

z3

New member
Bez reklam
HK gra ok, ale jednak skłaniałbym się w stronę Cambridge Audio, będzie subtelniejsze z ciepłym brzmieniem a zarazem dynamiczne.
 

krzystorek

New member
HK jakoś mnie nie przekonuje w połączeniu z Monitor Audio. Co sądzicie o połączeniu CA 840A + 840C + MA RS6/RX6 ?
Czy takie połączenie będzie wystarczajace do pokoju 18m2? Rozumiem że RX8 będą za duże?
Czy nie zostanie tu zachwiana trochę proporcja - 2 "klocki" za 10 tys a kolumny za 5tys?
 

macek

New member
Bez reklam
No to i ja sie podlacze rowniez poszukuje wzmacniacza do RS8 ale z PRE-OUT-em w polaczeniu z ONKYO 905 .Co proponujecie?
 

Window

New member
Witam. Krótko i zwięźle. MA RS8/RX8 do pokoju 18m2 to nieporozumienie!! Szczerze odradzam gdyż te kolumny potrzebują sporo miejsca a na dodatek basu mają aż nadto...U mnie RS6 grają w 18 metrach i jest dobrze choc trzeba sie nagimnastykowac z zatyczkami i ustawieniem kolumn od ścian. Nie wyobrażam sobie RS8 w tak małym pokoju, no chyba, że ktoś jest fanatykiem basu ale to już nie ma wiele wspólnego z naturalnym brzmieniem. Co do wzmacniacza to im lepszy tym lepszy efekt końcowy. CA 840 nie słuchałem ale myśle, że da radę w końcu to nie budżetówka. Proponuję posłuchac czegoś z dobrą barwą i przestrzenią bo tego trochę brakuje RS6; niestety nowej serii RX nie słuchałem:( Pozdrawiam
 

zenox

New member
Ja slucham RS-8 w zestawieniu z Advance Acoustic MAP 305 + MCD 204 + MAT 605. Jestem bardzo zadowolony. Chociaz ostatnio nie mam mozliwosci czestego sluchania ale to osobny temat.

Pozdrawiam.
 
Ja również stoję przed problemem doboru elektroniki (cd+wzmak), z tym że kolumny MA RS8 już stoją w pokoju 25m kw, kable tara labs helix 6. Początkowo skłaniałem się ku zestawie marantza z serii 8003, ale...co forumowicze sądzą o zestawie yamaha cs-s700 + wzmak a-s 1000 do tych kolumn ? Nie sprecyzuje jakiej muzyki słucham bo jest to kilkaset płyt audio, do których zaglądam coraz rzadziej, a kupno nowego sprzętu na być kopem który to zmieni ;). Chciałbym ciepłego dźwięku, o solidnej podstawie basowej, z nie dominującą średnicą. Wysokie tony wolę móc skręcić potencjometrem jeśli jest ich za dużo niż wkurzać się że ich nie ma...;)
Myślę, że te kolumny mają spory potencjał...nie słyszałem dotąd takiego basu, nie wiedziałem, że usłyszę Bocellego na nowo :) A przecież moje aktualne źródła to dvd i dzielony technics.
 
Podoba mi się funkcjonalność portu usb w transporcie yamahy. Za to samo w marantzu muszę zapłacić 2x. Wtedy cd + wzmak (seria 8003) będzie kosztował 7 tys. A ja nie chce tyle wydać. Cd yamahy, jak i ten wzmacniacz, mają niezłą "prasę". Odsłuch nie jest możliwy, w okolicy nie ma miejsca gdzie można przesłuchać sprzęt, a jedynym w pobliżu sklepie noszącym w nazwie wyraz "audiofil" przesłuchać można, owszem, harmana, infinity, jbl.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no ja sluchalem troche tych wzmaniaczy i jakos zaden nie powialil mnie zeby kupic, stalem sie wybredny, najblizszy byl Musiacal fidelity A5.5 chodz sredniaca bardziej podobala mi sie z A1
Co do wspomnianego tutaj advence 305 sluchalem 105 i nie bylo tak zle, ale cos mu brakowalo, wiec szukam dalej, ale juz prawie nic nie zostalo
 

krzystorek

New member
Słuchałem RS6 na CA 640A. Wzmacniacz sprawował się poprawnie. Słuchałem muzyki na wzmacniczu po demonstracji "możliwosci stereo" na ampitunerze do kina domowego stąd na pewno taka rozbieżność. Teraz szukam do odsłuchów CA 840A , będzie na pewno sporo lepiej ;)

Mam tylko dalej problem z kolumnami. Czy ktoś mi rzeczowo odpowie czy MA RS6 sprawdzi się w pokoju 18m2? To jest obecnie mój największy problem. Niestety nie mam możliwości aby kolumny przesłuchać w domu, mogę tylko w salonie. Nie ukrywam że RS6 mi bardzo odpowiada.
 

krzystorek

New member
Dzięki blackninja za błyskawiczną odpowiedź, wiem że każde kolumny zagrają na 18m2 ale czy bas nie będzie za duży? Częśc użytkowników miała z tym problem w mniejszych pomieszczeniach. Myślałem że 18m2 to już nie jest mały pokój ale się pomyliłem :confused:
Czy MA RX6 już jest dostepny w sprzedaży?
 
Do góry