Potrzebny TV do 3200, 40-46 cali.

b3rs_pl

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałem się przywitać.
Proszę o pomoc w wyborze TV do pokoju. Sprawa jest o tyle nietypowa że telewizor będzie stał przy skośnej ścianie, przez którą wpada do pokoju słońce w ciągu dnia.

1. odległość od ekranu: 2 - 2,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju: Telewizor będzie stał przy południowo-zachodniej ścianie (skos)
3. Jak duży jest pokój: 3x3,5 m
4. Preferowana technologia: LCD
5. jaki masz obecnie telewizor: 23-letniego Philipsa
6. jakie programy najczęściej oglądasz: tv, ewentualnie gry i filmy z PC/telefonu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór/noc
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez lub przy lampce nocnej
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy
11. preferowana wielkość telewizora: 40", ewentualnie 46"
12. preferowana marka: Samsung ale jestem otwarty na propozycje
13. czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu
14. jakie urządzenia będą podłączone: n-ka i PC-et, później może PS3 jak mi do reszty odbije :)
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: nie wiem, ale TV raczej do TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: różnie ale raczej na wprost
17. czy ważne jest wifi: tak, może być wi-fi ready
18. czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie wiem, raczej tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie potrzebuję napisów :)
22. ma mieć 3D: może ale nie musi
23. ma mieć slot na karty SD: może ale nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: może ale nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI tuner n i PC przez DVI lub HDMI
26. Jaki masz sygnał: PC, naziemna cyfrowa i n
27. ile programów HD: ile fabryka dała
28. ma stać czy wisieć: stać, wisieć może w przyszłości
29.Rozdzielczość: full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 5
33.Sugerowana cena: do 3200

Do tej pory rozważałem zakup ue40es6100 lub ue40es6800 ale opinie są mieszane na temat Samsungów. Dlatego chętnie poznałbym wasze zdanie jak i proponowane źródło zakupu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zbyt blisko ekranu będziesz siedział na 46cali.
Przy 40calach masz dość duży wybór
Sony
40" HX750
Sharp
40" LE630
Toshiba
40" TL933

Samsung - nie zmieścisz się w cenie na ES6800, a żadnego modelu niższego Ci nie polecę, bo będziesz żałować wyboru. Głównie ze względu na słabą jakość obrazu.
 

micmus

Member
Bez reklam
Moim zdaniem 46 w ogóle nie będzie za duże na taką odległość, a dostarczy dużo więcej komfortu oglądania i będzie bardziej przyszłościowo. Oglądam Samsunga 46ES6570 z 2,5 metra i gdyby był większy wcale bym nie narzekał - nawet przy naziemnej cyfrowej.

Ze względu na słońce (jeśli pada bezpośrednio na ekran) to chyba najlepiej matową matryce także Sharp 46LE630 zmieści się w budżecie, jednak mocno niemultimedialny jeśli ma to znaczenie.

Półmat Toshiba 46TL933 jakieś 150 zł ponad budżet.
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Słońce padać będzie raczej zza TV a raczej znad, z okien typu velux.

Czy warto patrzeć na oferty allegro? Tam ue40es6800 kosztuje najmniej ok. 3100 zł.
 

micmus

Member
Bez reklam
Jak słońce zza TV to nie będzie problemu. oferty z allegro jak najbardziej warto brać pod uwagę - to bardzo bezpieczne miejsce na zakupy, po weryfikacji sprzedającego.

Tylko nie kupuj 40 cali bo to mało.
 

armi

New member
Bez reklam
witam

ja oglądam z podobnej odległości
mam 40' i myślę teraz o 50'

także 46 na bank nie będzie za duży :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na 46" dobrą kasy nie wystarczy.
Albo dołożysz do 46" , albo zostań przy modelu 40".
Nawet jeśli słonce świeci z tyłu telewizora to duże nasłonecznienie powoduje że widzisz się w telewizorze non stop.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

b3rs_pl

New member
A jak wypada porównanie Philipsa pfl5507 i Sharpa LE830 pod kątem jakości obrazu i multimedialności? Da się je jakoś uszeregować stosując takie kryteria?

Najbardziej ciekawią mnie takie parametry jak:
- Możliwość nagrywania hdd,
- Odczyt z pamięci zewnętrznej,
- Obsługiwanie najpopularniejszych formatów plików,
- Łączność z innymi urządzeniami.

Z góry dziękuję.

Edit: Właśnie porównywałem powyższe telewizory w RTVeuroAGD i muszę powiedzieć że oba mi się bardzo podobały. Niestety puszczone na nich były zupełnie różne prezentacje - na Sharpie głównie animacje, na Philipsie filmiki HD i fotki oraz trochę SD.
Sharp niestety miał problemy z szybkimi scenami, chociaż nie wiem czy to wina filmu (animacja z maskotkami euro2012) czy samego sprzętu.
Jeżeli chodzi o design to w moich oczach wygrywa Philips - jasne obramowanie sprawia, że telewizor wydaje się mniejszy, co z pewnością sprawdzi się w małym pomieszczeniu.

Dodam jeszcze że Sharp 46" kosztuje obecnie jakieś 3300 zł a Philips 46" ok 3400 (ceny z RTVeuroAGD w warszawskiej Arkadii).
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Ponawiam pytania:
1) Który będzie lepszy do oglądania n-ki, odtwarzania filmów z PC/USB oraz współpracy z Androidem?
2) Czy jakość obrazu jest porównywalna w wymienionych modelach?

pfl5507 czy le830?
 
Do góry