Potrzebny AVCHD player dla znajomych

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam kamerę, Sony HDR-UX3e. ;)

Tworzępłytkę z filmem.
Po edycji (wywalone słabsze ujęcia, napisy, podkład muzyczny) i nagrywam je na płycie DVD za pomocą Pinnacle Sudio 11.1
w formacie do odczytu na odtwarzaczu Blu-Tay lub komputerze.
Chciałbym posłać płytkę znajomym z innego miasta. Nie mają on jednak ani Pinnacle ani Sony picture motion browser ani też Nero 7, aby
odtworzyć film na kompie.

Jak ma on odtworzyć film ze wspólnych wakacji.

Potrzebny mi jest player plików m2ts lub kodek dla Windows Media Player :confused:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Spirit napisał:
Witam. Polecam tego playerka, nie mam problemów z odtwarzaniem plików jakich kolwiek na moim laptopie nawet w HD.

http://www.videolan.org/vlc/

Wiem że jest świetny :krol: , ale nie daje sobie rady z plikami avchd (.m2ts) nagranymi przez kamerę Sony HDR-UX3e

Obraz skacze co kilka sekund, na ekranie pokazuje dziwne kreski
Co ciekawe, dźwięk jest OK. No i po paru sekundach wywala warunek wyjatkowy. :(

Ja mam Pinnacle Studio 11.1 i ono odtwarza lepiej niż Sony-owski Picture Motion Browser. Ale chcę dać płytkę znajomemu

A on
1 Nie ma odtwarzacza Blu-Ray :mrgreen:
2 Nie chce kupic Studio 11.1 ( bo sknera twierdzi że mu niepotrzebne)
i że wcale nie musi ogladać moich filmów :p
3 Nie chce instalować pirata, bo mu nie pozwala sumienie, co pochwalam.
 
Ostatnia edycja:

Spirit

New member
Mam takie same objawy u siebie ale myślałem że to wina kompa a nie playera, no cóż w takim bądź razie musisz nadal szukać czegoś lepszego. Sam z ciekawością będę się przyglądał temu wątkowi :)

BTW. niech znajomy sobie ściągnie wersje trial Pinnacle, obejży i wywali chociaż nie wiem czy do wersji trial dają wszystkie kodery, enkodery i inne ery :)

Pozdrawiam!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
trzeba sprawdzić różne wersje vlc, u mnie np ver 8.1 lepiej działa niż najnowsza 8.6, jednak np stara nie odtwarza mkv... ale warto sprawdzić.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Spirit napisał:
Mam takie same objawy u siebie ale myślałem że to wina kompa ... ... ...

Kodeki do m2ts (avch) uzyskuje się przez Patch-a 11.1 PO ZAREJESTROWANIU Pinnacle Studio :eek:

Wczoraj ćwiczyłem, KOdek lite Pack ze strony dobreprogramy.pl

Odtwarza obraz po prostu świetnie, ale NIE MA dźwięku.
Testowałem też właśnie VLC z bardzo słabym skutkiem.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W tej chwili i przy takim "wymagającym" to jeżeli masz zapisany projekt swojej płyty to nagraj ją w formacie zwykłego DVD i gościa masz z głowy.
Z tego co piszesz to Twój znajomy nie zasługuje na HD. Ale jeżeli ma on jakieś inne walory to problem się wkrótce rozwiąże bo już:
"Oprogramowanie PowerDVD Ultra przeszło pomyślnie testy i uzyskało certyfikację standardu AVCHD. W połowie bieżącego roku obsługa formatu zostanie wprowadzona do PowerProducer. Dzięki temu nie tylko posiadacze stacjonarnych odtwarzaczy Blu-Ray będą mogli korzystać z dobrodziejstw AVCHD".
A właściwie jest to problem nierozwiązywalny bo CyberLink nie będzie rozdawał programu za darmo i inni producenci, którzy pracują nad playerami AVCHD też tego nie planują. Chyba, że w końcu wyślesz facetowi podwójny prezent - płytę i program (legalny)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
W tej chwili i przy takim "wymagającym" to jeżeli masz zapisany projekt swojej płyty to nagraj ją w formacie zwykłego DVD i gościa masz z głowy.
Z tego co piszesz to Twój znajomy nie zasługuje na HD. Ale jeżeli ma on jakieś inne walory to problem się wkrótce rozwiąże bo już:
"Oprogramowanie PowerDVD Ultra przeszło pomyślnie testy i uzyskało certyfikację standardu AVCHD. W połowie bieżącego roku obsługa formatu zostanie wprowadzona do PowerProducer. Dzięki temu nie tylko posiadacze stacjonarnych odtwarzaczy Blu-Ray będą mogli korzystać z dobrodziejstw AVCHD".
A właściwie jest to problem nierozwiązywalny bo CyberLink nie będzie rozdawał programu za darmo i inni producenci, którzy pracują nad playerami AVCHD też tego nie planują. Chyba, że w końcu wyślesz facetowi podwójny prezent - płytę i program (legalny)

1. PowerDVD z obsługą AVCHD już jest i kosztuje 100$ :(
2 Z tym odtwarzaniem na odtwarzaczach Blu-Ray to jest tak
ze np SAMSUNG - DVD BD-P1000 NIE odtwarza avchd, znajomy kupił takiego, dałem mu płytke z Sony HDR i kicha :mrgreen:


Ale ...
Dostałem emaila z Pinnacle Studio, po polsku :eek:
>>> [FONT='Times New Roman','serif']Jesli nie chce Pan placic za dodatkowy program to prosze raczej utworzyc plik WMV HD, jest wygodny bo wystarczy komputer z Windows XP lub Vista .[/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'][/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif']Ciekawe jak to zrobić?[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Miałem okazje pobawić się PowerDVD 7.3 (CyberLink) i trzeba stwierdzić, że bardzo dobrze sobie radzi zarówno z płytkami BD jak i HD DVD oraz z plikami video pochodzącymi z tych płytek a w szczególności z plikami .m2ts. Wymagania formalne dla uruchomienia tego programu są jednak bardzo rygorystyczne. Aby sprawdzić czy nasz system jest odpowiedni dla tego programu należ uruchomić CyberLink Advisor, który przetestuje składniki komputera i oceni co jest dobre a co nie. W szczególności karta grafiki musi być nowszej generacji co dla mnie było zaskoczeniem. W moim starszym komputerze mam kartę z procesorem GeForce 6600 i z odtwarzaniem tam płytek BD poprzez Player for AVCHD czy też samych plików .m2ts nie było żadnych problemów. PowerDVD 7.3 jednak w tym systemie nie chce pracować i minimum co go zadowoli to GeForce 7600. Sprawdza on też, czy mamy HDCP.
Ale jeżeli już spełni się wszystkie wymagania formalne to program pracuje znakomicie. Dobrze radzi sobie też z polskimi napisami co sprawdzano w połączeniu z HD DVD 1080p.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
Miałem okazje pobawić się PowerDVD 7.3 (CyberLink) i trzeba stwierdzić, że bardzo dobrze sobie radzi zarówno z płytkami BD jak i HD DVD oraz z plikami video pochodzącymi z tych płytek a w szczególności z plikami .m2ts. Dobrze radzi sobie też z polskimi napisami co sprawdzano w połączeniu z HD DVD 1080p.

Dziękuję za informację.

Niestety kosztuje, w zaleznosci od sklepu około 100$ :(
 

johanek

New member
Najfajniejsze rozwiązanie to Playstation 3, bez problemu radzi sobie z AVCHD zarówno z płyty jak i z karty pamięci. Bezkompresyjny przesył przez HDMI i cała masa dodatków. Nie kosztuje niestety 100$ ale myslę że dla właściciela kamery AVCHD bezwzględnie rekomendacja!
 

unzip

New member
Ech, a ja się nie mogę doczekać kiedy Windows Movie Maker i Windows Media Player będą obsługiwały format AVCHD. Ciekawe czy są na to jakieś szanse? :)

Pozdr,
Paweł
 

m2008

New member
Z tego comi wiadomo to VLC ma duze problemy z AVCHD.
PLejerow teog typu jest jak na lekarstwo. Jak sa to strasznie drogie.

na www.mirillis.com mozna pobrac narazie demo beta wersje plejera AVCHD.
mimo plusow (szybki i ladny) to jednak ma mocno okrojona funkcjnalnosc
i watermark i troche bugow. nie wiadomo keidys wyjdzie full wersja ale podobno ma kosztowac ponizej 10$ wiec jak dolar spada to nie jest zle. porownujac do cyberlinka elecard itd.
 

LCC

New member
Normalnie, K-Lite Codec Full, są darmowe i tyle. Odpalasz AVCHD na wszystkim co się rusza włącznie z Windows Media Player. Jak nie będzie Ci chodzić to możesz jeszcze doinstalować CoreAVC. Do tego nie wiem po kiego... ludzie używają innych wypierdków mamuta jak na Windows Media Player można sobie napisy ustawiać i wszystko co się chce i jakość obrazu jest rewelacyjna. Nigdy nie używałem czegoś innego i nie widzę potrzeby, nie obciąża WMP kompa i w ogóle jest wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

m2008

New member
LCC napisał:
Normalnie, K-Lite Codec Full, są darmowe i tyle. Odpalasz AVCHD na wszystkim co się rusza włącznie z Windows Media Player. Jak nie będzie Ci chodzić to możesz jeszcze doinstalować CoreAVC. Do tego nie wiem po kiego... ludzie używają innych wypierdków mamuta jak na Windows Media Player można sobie napisy ustawiać i wszystko co się chce i jakość obrazu jest rewelacyjna. Nigdy nie używałem czegoś innego i nie widzę potrzeby, nie obciąża WMP kompa i w ogóle jest wszystko ok.
z tego co zauwazylem malo osob uzywa wmp :)
ja twez go nielubei bo jest dla mnei neiwygodny.

K-Lite codec ma jakeis problemy z graniem avchd z kamer. cos kaszani video troche i nie czyta wszystkich formatow. a coreavc juz jest platne.
ale fakt, ze czesc avchd sie gra ladnie :)
edit: jednak to jest mala czesc dobre rganego video na k-lite. na bank nie sa zgodni ze standardem:/
 
Ostatnia edycja:
Do góry