Potrzebna porada przy zmianie amplitunera

audiofil

New member
Cześć wszystkim.
Potrzebuje porady od was. Mam amplituner Yamahy RX-V673. Zakupiłem ostatnio player Zidoo X9S i wszystko jest ładnie pięknie ale ampli nie przepuszcza mi do TV sygnału HDR( prawdopodobnie wina HDMI ver. 1.4) dlatego zmuszony jestem wymienić Yamahę na coś nowszego i tu prośba do was o polecenie czegoś dobrego w budżecie do 3tyś. Fajnie jakby ampli miał pre out bo mam jeszcze wzmaka do podłączenia. Całość spięta jest do 65PUS8102. Po głowie chodzi mi Marantz SR5012 lub Onkyo TX-NR686 ale jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycje. Z góry dziękuje.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Onkyo 686 nie ma pre out , z Onkyo celował bym w serię RZ8.. , ale musiał byś trochę dołożyć

jakie masz kolumny ?
 

audiofil

New member
Kolumny to Heco 900. Pre out nie jest koniecznością, fajnie jakby był. No seria RZ na pewno jest dużo ponad mój budżet...
 

audiofil

New member
Jak Ci się dogadywało z Yamaha? To nie są złe amplitunery zwłaszcza, że już miałeś i znasz obsługę.

Całkiem nieźle aczkolwiek chyba jak w każdej firmie wszystko ma swoje plusy i minusy. Ale wydaje mi się, że pasowałoby wypróbować co oferuje konkurencja tym bardziej, że lepszego momentu na zmianę nie znajdę. Nie jestem niestety tym szczęśliwcem, który co roku przerabia nowinki wchodzące na rynek. Dlatego jestem otwarty na propozycje, te dwa które podałem to tak na szybko wpadły mi w oko ale tak jak mówię może jest coś czego nie brałem pod uwagę a powinienem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak kolega wyżej radze z Onkyo poszukać dobrej ceny na RZ820 i dołożyć te parę groszy bo przeskok jest diametralny i w KD i stereo np, do 686 tym bardziej że nie zmieniasz często sprzętu
 

mors111

Active member
Bez reklam
Kusi mnie ten Marantz pytanie tylko czy jak na podstawowy model nie będę czuł "niedosytu" w mocy, brzmieniu itd.

to nie jest "podstawowy" model Marantza , podstawowy to 1508 i też w wersji "slim" jest chwalony za jakość dźwięku

5012 ma bardzo mocny zasilacz - 650W ( więcej niż Onkyo 686 - 570W ) , mocy będzie pod dostatkiem

ale jak pisał Blackninja , bajerami Onkyo , pod muzykę Marantz
 

audiofil

New member
to nie jest "podstawowy" model Marantza , podstawowy to 1508 i też w wersji "slim" jest chwalony za jakość dźwięku

5012 ma bardzo mocny zasilacz - 650W ( więcej niż Onkyo 686 - 570W ) , mocy będzie pod dostatkiem

ale jak pisał Blackninja , bajerami Onkyo , pod muzykę Marantz

A mógłbyś mi podpowiedzieć co to za bajery, których nie ma Marantz?
 

Bulgarinho86

New member
Jaki Amplituner.

Witam. Planuje kupić któryś z trzech Amplitunerow wiem ze nie jest to wysoka półka ale jakbyście mogli mi doradzić który z tych ktore podam jest najlepszy.

Sony STR-DN840

PIONEER VSX-531-K

Denon AVR-X540BT

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi
 
Do góry