Potrzebna pomoc...

Rabi

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Przepraszam jeśli pomyliłem działy
Właśnie stałem się posiadaczem TV Samsunga 50B650 i zastanawiam się nad jakimś kinem domowym.
Jestem w tym temacie kompletnym laikiem.
Głównie interesuje mnie nagłośnienie do oglądania filmów, muzyki słucham jak na lekarstwo.
Byłbym raczej skłonny do kolumn w systemie stereo, no chyba że uważacie że do oglądania filmów tylko np 5.1.
Poniżej jakiej granicy cenowej nie można schodzić? Raczej nie jestem jakimś koneserem dzwięku, chodzi mi o to żeby poczuć dużo lepsze brzmienie niż to co dają te głośniczki w TV.
Zamiast DVD wolałbym jakiś HDD Player.
Prosiłbym o pomoc, pozdrawiam!!
 

Rabi

New member
mat74 napisał:
powiedz lepiej jaka kwote mozesz na to przeznaczyc! :D
Czy ja wiem :roll: . Wolałbym jak najtaniej, tylko to co najtańsze przeważnie nic nie warte jest.
Powiedzmy że widziałem komplet dwóch kolumn głośnikowych co były za 2 tyś zł i byłbym w stanie za nie tyle dać ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Rabi napisał:
Powiedzmy że widziałem komplet dwóch kolumn głośnikowych co były za 2 tyś zł i byłbym w stanie za nie tyle dać ;)

no...to juz cos mozna pokompletowac ;)
do tej "dwojki" dolicz 1.5 tys na central i surrondy + ok.2 tys na amplituner + kilka setek na playera i juz bedziesz mial cos przyzwoitego...
 

Rabi

New member
Dzieki za odpowiedź ;)
Zastanawiam się czy by mi nie wystarczyły same kolumny po bokach TV, czyli normalne stereo. Jaki do tego amplituner musi być?
Chyba że kupowanie kolumn stereo mija się z celem przy oglądaniu filmów...
Muzyki na tym słuchać nie chce, tylko filmy.
P.S. Powodem tego że bardziej jestem skłonny na stereo jest brak możliwości jakiegoś sensownego rozmieszczenia wiekszej ilości głośników, a tak stałyby obok TV.
 
Ostatnia edycja:

Rabi

New member
florek66 napisał:
Przy obecnych sciezkach dzwiekowych kupowanie dwoch kolumn do ogladania filmow to jak sluchanie muzyki z jednej kolumny:p.

Ogólnie nie mam możliwości ustawienia wiekszej ilości głośników w jakiś sensowny sposób.
Dlatego że TV stoi bardziej w kącie pokoju, i te tylnie byłyby ustawione bardzo niesymetrzycznie, ogólnie całość by bardzo dziwnie wyglądała moim zdaniem :). Chyba nie o to chodzi żeby kupić pełno głośników i je bezmyślnie rozłożyć.

Powiedzcie czy zauważe istotną różnice miedzy głośniczkami z TV, a stereo kolumnami obok niego? Jak to gra niewarta świeczki to zostanę przy tych standardowych głośnikach, pozdrawiam
 
Do góry