Potrzebna pomoc przy wyborze TV 42-47

marolman

New member
1. Odległość od ekranu: 2.0-4.0 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z boku (zachód)
3. Jak duży jest pokój: 4x6m
4. Preferowana technologia: LCD/LED PLAZMA
5. Jaki masz obecnie telewizor: monitor Samsung 25'
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: SD i HD w tym sport/filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór, noc (rzadziej w dzień ale też się ogląda)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: boczna lampa
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez różnicy - lepsza
11. Preferowana wielkość telewizora: 42"-47"
12. Preferowana marka: każda dobra (Panasonic/Sony/Samsung/Sharp)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: opóźnień, rozmytego obrazu - słabej jakości obrazu na kanałach SD
14. Jakie urządzenia będą podłączone: tuner/komputer/blu-ray/ (w przyszłości xbox360, amplituner)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% - telewizja, 30% - pozostale
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: przeważnie na wprost, jeden fotel z boku
17. Czy ważne jest wifi: dobrze jak będzie - nie jest to dla mnie najważniejsze
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jak będą to możliwe że się pobawie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: dobrze żeby była taka możliwość
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI do pc i blu-ray ew. DLNA, HDMI - xbox360
25. Ma stać czy wisieć: stać
26. Rozdzielczość: Full HD
27. Dvb-t: nie musi
28. Na czym najbardziej Ci zależy: wyraźny obraz czcionki, dobra czerń, input lag poniżej 20ms, na bardzo dobrej jakości kanałów SD - bo jest ich jeszcze sporo
29. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6h
30. Budżet: do 5 tyś ale najlepiej jakby sie udało do 4tys


Ostatnio czytałem na temat Panasonic TX-L47ET5E i już byłem zdecydowany go kupić ale postanowiłem go przetestować w sklepie. Przygotowałem w domu kilka nagrań na różnych kanałach w jakości HD i SD ze swoje tuner, pliki nie były konwertowane. Odtworzyłem nagrania w sklepie na Panasonic TX-L47ET5E i rozczarowała mnie jakość na kanałach SD. Czytając test otwarty na HDTV pisaliście że nawet TVP Kultura nadaje kulturalny obraz na tym TV. Czy to może być wina nagrania, bo przy kanałach HD obraz jest żyleta.

Czy możecie polecić jakiś inny TV żebym mógł sobie porównać, słyszałem że plazmy mają lepszy obraz w SD, nie wiem czy to prawda.
 

marolman

New member
Właśnie jestem po testach Panasonic TX-L47DT50 i rzeczywiście obraz SD jest o niebo lepszy, choć u sąsiada na starej plazmie LG (7-lotnia) obraz jest bardziej ostry na kanach SD ale w zamian na czerni zaśnieżony.
Nie mogłem przetestować Toshiba 46YL 863 ponieważ nie odtwarzał przygotowanego materiału (w formacie avi, ts czy mpeg2) jak dla mnie Panasonic wydaje się solidniejszy.

Co do Philips 47PFL 6007 to nie mogłem go przetestować bo w tym sklepie go nie mieli.

Kupując Panasonic TX-L47DT50 dokonam dobrego wyboru?
Czy Panasonic TX-L42DT50 to dokładnie ten sam model co TX-L47DT50 różniący się tylko wielkością matrycy (pytam bo jest duża różnica w cenie a nie wiem czy do moich warunków pokojowych 42 nie będzie lepszy)?
Czym różni się modele TX-L47DT50 od TX-L47DT50E
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli widziałeś wszystko to Philips PFL 6007 jest jeszcze wyżej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

marolman

New member
Dzisiaj chciałem zobaczyć na własne oczy zachwalanego przez Ciebie Philips PFL 6007 42 lub 47. Wybrałem się do MM i usłyszałem od gościa, że oni tego modelu nie mają (jest to zeszłoroczny model), że już są nowsze modele lepsze od tego, że w ogóle jest dużo telewizorów w tej cenie lepszych. Gości wydawał mi się nie kompetentny ale zastanawia mnie to że już w drugiej sieciówce nie maja tego modelu.

Czy mógłbyś się odnieść do tego co usłyszałem, bo trochę się napaliłem na tego Philipsa a teraz mam dylemat po tej wizycie w tym MM.
 

marolman

New member
Nie miałem jeszcze przyjemności osobiście przetestować tego polecanego Philips PFL 6007 przez kiki bo u mnie na tą chwile nie ma gdzie tego zrobić.

Mam kilka pytań:
1. Wybrać 42 czy 47 cali, różnica w cenie jest a nie chciałbym kupić 47 i się męczyć z odległości 2m, bo w takiej odległości mam jeden fotel?
2. Czy TV musi być jakoś specjalnie postawiony (zawieszony) żeby system Ambilight miał sens?
3. Czy da się wyłączyć Ambilight czy zawsze jest on włączony
4. Jakie formaty plików video czyta ten TV

Na tą chwile to wszystko, w przyszłym tyg chciałbym dokonać zakupu tylko nie wiem czy kupować w ciemno, bez własnej oceny, kiki poleca, kiki się zna... :smile:
 

marolman

New member
@kiki

mam pytanie czy proponowany przez Ciebie TV można porównać do jakoś TV sony, chodzi mi przede wszystkim o jakoś obrazu na kanałach SD i HD. Pytam bo nie mam gdzie zobaczyć tego Philipsa (przetestować).
 

marolman

New member
Płynność obrazu - mam rozumieć, że masz na myśli jakość odbieranego kanału w SD i HD (mniej widoczne lub bardziej widoczne pixel)?

@kiki
Trochę się tych telewizorów naoglądałem w tym też sony 850, boję się jakości obrazu, czy ten Philips spełni moje oczekiwanie w odbiorze SD i HD bo to jest dla mnie najważniejsze (inne funkcje to drugorzędna sprawa) - czy plazma nie będzie lepszym rozwiązaniem w takim razie?

Jaki kabel HDMI polecasz pod tego Philipsa - ma to jakieś znaczenie, bo posiadam już dwa kable i nie wiem czy kupować trzeci? Rodzaj (firma) ma pływ na jakoś obrazu, jeśli tak to jaki polecasz w rozsądnej kwocie.

Jestem napalony na tego Philipsa i będę go zamawiał, tylko żebym się rozczarował...
 

marolman

New member
@kiki

Sugerujesz, że po zakupie Philipsa dokonać na nim kalibracji, jeśli tak to jak tego dokonać, mam nadzieje że nie będzie to konieczne...
 

czajor

New member
@ kiki

Planuję kupić tv do 5 tyś w wymiarze 50-55 cali. Osobiście skłaniam się ku sharp 52LE830 ale też Philips 55 PFL5507K/12 wygląda całkiem nieźle :/ Tak więc mam dylemat i bardzo proszę o pomoc. Pamiętam, że testując sharpa wystawiłeś mu niezłą opinię.
 

czajor

New member
Do sharpa skłania mnie przede wszystkim obraz i to jest dla mnie priorytet. 3d, dostęp do internetu to zbędny dodatek z którego skorzystam lub nie. Jeśli masz jakieś inne typy to chętnie poczytam :) Z góry dziękuję za pomoc
 
Do góry