Potrzebna pomoc LG 47LA640S

marcin26pl

New member
Witam. Telewizor zakupiłem w piatek potrzebuje pomocy odnośnie:

- przykładowy opis dostrojenia tego modelu bo fabryczne ustawienia obrazu prezentuja sie jakoś dziwnie, co pozmieniać ogólnie i w ustawieniach zawansowanych, dodam ze wczesniej miałem LG 42LE4500.

- czy istnieje jak możliwość dopasowania obrazu (na TV) odtwarzanego filmu z pendrive lub z wifi (sieć domowa) tak aby był powiększony na cały ekran chodzi mi o rozciagniecie obrazu, bo filmy musze odtwarzać przez blu-ray tam odrazu mam ustawione ze obraz ma mi rozciagnąć na pełen ekran z zachowaniem proporcji (nie poucina boków ani nic) no ale za kazdym razem ładowac pendrive do blu-ray mi sie nie chce w koncu lg mógłby dodac ta opcje. Szczególnie mnie interesuje odtwarznie filmów z pendrive.

- czy to normalne jak odtwrzam film przez wifi z PC to nie moge przewijac filmu do przodu do tyłu wyskakuje mi funkcja chwilowo nie dostępna i czy jest możliwośc zmiany opcji obrazu odtwarzanego filmu przez wifi z pc? np. rozciagniecje, powiekszenie, zmniejszenie

- czy jest jakis program do przesyłania plików z komputera na tv przez wifi bo ten LG SmartShare jest troche słaby.

- orientuje sie ktoś może czy pilot magic wchodzi w skład zestawu? Na stronie producenta pisze niby ze tak a u mnie go brak tylko zwykły.

Na pierwsze pytanie szukałem odpowiedzi na forum ale nie mogłem znaleść ciągle wyskakiwały tematy jak i posty nie na temat odnośnie tego czego szukałem. Jak coś prosze podać linka.

Nie wiem czy dokonałem tego wyboru wybierałem miedzy jednym modelem samsunga (nie pamietam jaki) i miedzy lg LA620s /640s /660s wybrałem LG 47LA640S :lol:

Z góry dziękuje za odpowiedzi :blagam:
 

dmk84

New member
Co do powiększenia obrazu przy oglądaniu z pena to trzeba nacisnąć "Q.MENU" i tam jest opcja pełny ekran lub rozmiar oryginalny.
Do La640 nie ma w zestawie Magica-trzeba dokupić oddzielnie
 

marcin26pl

New member
Co do powiększenia obrazu przy oglądaniu z pena to trzeba nacisnąć "Q.MENU" i tam jest opcja pełny ekran lub rozmiar oryginalny.
Do La640 nie ma w zestawie Magica-trzeba dokupić oddzielnie

Tak to wiem ale to nic nie daje w rozmiazre orginalnym da mały kwadrat na srodku ekarnu a pełny rozmiar to wyswietli film w takich proporcjach jakich jest czy panoramicznie.
 

dmk84

New member
Przed chwilą puściłem plik avi z pena z rozdzielczością 480x352 (tak podaje tv w info) i wyświetla albo mały kwadracik(przy ust. na rozm.org) albo na cały ekran(bez ucinania,czarnych pasów czy rozciągania)
Już trochę obejrzałem filmów z pena i jak do tej pory nie miałem problemów z wyświetleniem obrazu na pełny ekran
 

marcin26pl

New member
Przed chwilą puściłem plik avi z pena z rozdzielczością 480x352 (tak podaje tv w info) i wyświetla albo mały kwadracik(przy ust. na rozm.org) albo na cały ekran(bez ucinania,czarnych pasów czy rozciągania)
Już trochę obejrzałem filmów z pena i jak do tej pory nie miałem problemów z wyświetleniem obrazu na pełny ekran

To ja nie wiem ja sciagam filmy zawsze w 720p waza po kilka giga i na tv zawsze mam paski czrne góra dół i nic nie moge zrobic zeby mi rozciagło obraz jakoś musze przez blu-ray wtedy da rade a co do wyświetla albo mały kwadracik(przy ust. na rozm.org) to mam tak samo ja poprostu obraz chce na pełnym ekranie wkurza mnie to troche.

A na reszte moich pytan zna ktoś odpowiedz szczególnie na to pierwsze?
 
Do góry