Potrzebna Pilna Pomoc.

matysh_2006

New member
Witam Wszystkich.

Mam pytanie za 100 punktów do Was.

Jak sprawdzić, czy kolumny się nie spaliły lub coś w tym stylu bo mam wrażenie, że grają mniej basu

niż dotychczas.

Pomóżcie bo nie wiem co zrobić a trochę się załamałem.

Pozdrawiam
 

matysh_2006

New member
No membrana się porusza. Robiłem test na z baterią i też działa no ale dałbym sobie rękę uciąć, że grały lepiej.
 

don111

Banned
ale co to znaczy że grały lepiej, znaczy więcej basu ?
sprawdź czy membramy wychylają się przy uderzeniu czy cofają w głąb, posprawdzaj mocowania kabli czy nie ma luzów
jeśli chcesz sprawdzić wszystkie głośniki pod kątem uszkodzeń, to bez muzyki równomiernie ponaciskaj na membramy, tak żeby wychylały się do środka, jeśli cewka jest przypalona to będzie czuć przy tym ruchu tarcie
 

matysh_2006

New member
Membrany przy muzyce to wychylają się.

Robiłem z test z membranami i żadnego tarcia nie czułem.

Sprawdzałem też z baterią i też membrana się porusza.

Zauważyłem jednak, że jak mam puszczone test basu to z głośnika

wydobywa się taki metaliczny bardzo słabo słyszalny dźwięk jakiejś luźnej

części.
 

don111

Banned
to pewnie świst z bas refleksu, pozatykaj - najlepiej przedni i tylny, albo przynajmniej ten przedni... przy okazji poprawisz sobie jakość basu (lepiej grają jako konstrukcja zamknięta)
przy odetkanym świszczy na bas teście, a strumień powietrza z tego małego otworka dmucha na 2metry :)
śmieszne że w kolumnach za takie pieniądze taka niedoróbka, a jeszcze śmieszniejsze jest to, że chwalą się że w BX6 zastosowali swój patent z nieświszczącymi wylotami bas reflex... w BR6 były "zwykłe" wyloty i takiego numeru nie było
 

matysh_2006

New member
Sam już nie wiem ale trochę się zmartwiłem.

Jak robię bas test to nie czuję tak mocnego podmuchu powietrza.

A może być tak, że jedna kolumna mocniej świszczy niż druga??
 

don111

Banned
źle spojrzałem, myślałem że masz BX6... w RX8 nie musi być takiego efektu z bas reflexu (choć tu też się chwalą tymi samymi "bezgłośnymi" BR :))

włącz sobie coś takiego:
Bassotronics - The Bass Will Destroy You

świst jak to u mnie słychać z otwartym i z zamkniętym BR masz w załączniku (spakowany filmik),
słaba jakość bo z komórki ale słychać dość wyraźnie
 

matysh_2006

New member
Testowałem sprzęt na tej piosence no i membrany to o mało nie wypadły z obudowy ale nie słyszałem żadnego świszczenia.

Jedynie co mi popadło to, że basu prawie wcale nie czułem, może to normalne co??
 
Do góry