Potrzebna opinia znawców ampitunerów

flo333

New member
Mam panowie problem, mam kino 7.1 napędzał to Onkyo TX-SR608 byłem zadowolony ale chciałem coś w nim poprawić i odmówił posłuszeństwa.
Kolumny to AudioPro Ego515 i sub AudioPro Ego Sub 150W centralny MonitorAudio Bronze, surround Paradigm Microv2, Surround back to MonitorAudio BR-FX
Przy filmach byłem bardzo zadowolony ( sub był na 0 zazwyczaj a wieczorami na -4 bo dudnił ), muzyka też spoko ( tylko w stereo, tak wolę słuchać ). Pokój to 5m x4m
Mam okazję kupić taniej takie ampi
Yamaha RX-V577za 1500zł

Marantz SR5009 za 2000zł

lub poczekać i upolować jakieś ONKYO TX-NR 616 lub 626 albo coś koło tego byle z wifi i 4k
ale czekać nie chcę bo nie mam jak oglądać :)
Powiedzcie czy warto tą Yamahę bo wydaje mi się że cena jest okazją bo normalnie kosztuje koło 3tys, a jest to sprzęt nowy i na gwarancji.
w marantz nie podoba mi się wyświetlacz znów yamaha ma dosyć mało mocy na wyjściu, mój stary onkyo miał więcej :) ale może to tylko cyferki ( oby )
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

flo333

New member
To może chociaż powiedzcie coś na temat tej Yamahy? jak ona będzie się miała do takiego zestawienia szczególnie filmy. Bo cena kusi, marantza sobie odpuszczę bo jednak droższy i ten wyświetlacz :) nie mam możliwości posłuchać żadnej yamahy by mieć porównanie, no i czy wystarczy jej mocy by napędzać te głośniki, możliwe że fronty zmienię na większe z czasem jak coś upoluję.
 

flo333

New member
No i w końcu trafił się Onkyo TX-NR717 w cenie yamahy. Ale nie znam tego modelu i niewiele o nim w necie, z drugiej ręki ale nadal na gwarancji producenta. Pytanie czy jego moc 170W na kanał nie będzie miała ujemnego wpływu na moje głośniki? Czy jednak lepiej mieć taki zapas? Ampli kupuję na dłuzzy okres czasu no i wydatek dla mnie nie taki mały.
 

mors111

Active member
Bez reklam
No i w końcu trafił się Onkyo TX-NR717 w cenie yamahy. Ale nie znam tego modelu i niewiele o nim w necie, z drugiej ręki ale nadal na gwarancji producenta. Pytanie czy jego moc 170W na kanał nie będzie miała ujemnego wpływu na moje głośniki? Czy jednak lepiej mieć taki zapas? Ampli kupuję na dłuzzy okres czasu no i wydatek dla mnie nie taki mały.

Onkyo 7.. do dobry niedoceniany klocek , Marantz też OK , bardziej muzykalny
w kinie Onkyo rewelka , Marntz będzie lepszy w stereo ( pewnie niewiele , ale lepszy )
mocy nigdy nie zabraknie , te 170W na kanał masz jak tylko jeden wysterujesz , przy 2 spadnie do 2x120 , przy 5 do 5x85W , to dobre wyniki

w ONKYO masz wyjście pre-out , jak będzie dżwięk niezadowalający w stereo dokupisz wzmacniacz
 

flo333

New member
Z tego Onkyo 717 "będziesz pan zadowolony"
Całe szczęście że nie kupiłeś tej Yamahy.
Proszę rozwiń wypowiedź, czytam już dwa dni wszystko o tych trzech ampli, marantza podobno trzeba lubieć jest specyficzny, onkyo uniwersalny i dla każdego to się ceni, yamaha ma swój charakter i zwolenników. Mnie ku onkyo skłania jego moc, o wiele wyzsza od yamahy i opinie ( tylko czy problem z płytą hdmi też tutaj występuje? podobno stosowali kiepskie kondensatory i od tego pojawiały się problemy z obrazem ale czy we wszystkich modelach? na pewno seria 6.. )
Jeszcze nie kliknąłem żeby kupić :) cały czas się waham bo yamaha nówka sztuka a onkyo jednak druga ręka tzn był juz u kogoś na służbie i nie wiem dlaczego wrócił do sklepu.
Dziś muszę zamówić tak że śmiało, każda opinia coś wniesie przy decyzji.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jeżeli pasuje Ci dźwięk Onkyo 608 to w 717 będzie jeszcze lepiej,do tego masz świetne funkcje sieciowe których w 608 nie miałeś,czyta z usb wszystkie dyski/NTFS + FAT32/,naprawdę fajny,duży,czytelny, dwuwierszowy wyświetlacz,do nawigowania amplitunerem TV niepotrzebny,masz pre-Out do wzmacniacza.No i odpowiednio dużą moc.
Jest jeden minus.Zdarza się nieraz usterka o której piszesz.Jest teraz jakaś bezpłatna akcja naprawcza w/w usterki w serwisie Onkyo.
Marantz,rzeczywiście,w stereo gra lepiej,do wyświetlacza można się przyzwyczaić,ale za to ma menu po polsku na TV,/chociaż jak ktoś w tym trochę siedzi to brak pl. to żaden problem/,nie czyta dysków w NTFS,wygląd to kwestia gustu,Pre-Out też ma,no i ma wifi.
Gdybyś kupił Yamahę serii 5xx to po przesiadce z 608 byś żałował tej decyzji.
To jest w ogóle niższa pólka niż Onkyo serii 6xx.
Słaba moc,dźwięk płaski.
Jak lubisz dźwięk Onkyo to bierz 717,jak mocny nacisk kładziesz na stereo to bierz SR5009.
Ja ostatnio przesiadłem się z Onkyo na Marantza,ale są też i tacy co zrobili na odwrót.
Najlepiej posłuchać samemu,ale tych dwóch modeli razem nie spotkasz.
 

flo333

New member
Ok ,dzięki panowie, kupiony 717 przyjedzie 03.12, jeżeli chodzi o wadę to ma jeszcze rok gwarancji Onkyo, tak podał sprzedawca. Jednego mi tylko szkoda bo marantz był nówka sklep i raptem wychodził niecałe 400zł więcej, no i brak jakichkolwiek problemów technicznych z marantzami, bo yamaha też fiksowała coś z hdmi. Ale trochę miałem do niego watpliwości bo raczej tej klasy sprzęt lubi lepsze kolumny jak Dali czy B&W a po drugie mi potrzebny sprzęt do kina nie do muzyki, muza to tylko dodatek.
Tak na marginesie zawsze mam 14dni na zwrot :)
Teraz długie czekanie na paczkę :)
 

flo333

New member
Apropos to 1500 za 717-kę to dobra cena? bo nie widzę nigdzie w sprzedaży tych ampli by móc porównać, bo w przypadku marantza to 2tys to spoko bo są po prawie 3tys.
 

flo333

New member
Przy okazji to modem wifi chyba muszę dokupić Netgear albo TpLink bo wiem że działają z Onkyo tylko pytanie czy każdy model dongla tych marek czy tylko poszczególne a jeśli tak to jak to zweryfikować przy zakupie? a może inny sposób na wpięcie neta? router mam w przedpokoju więc za dużo kabla by ciągnąć.
 

flo333

New member
Witam, szczerze wielkiej różnicy w dźwięku nie widzę, menu ekranowe ładniejsze było w 608 bardziej gładkie ( nie mylić z menu setup, chociaż to też nie wyglądało gorzej )
Najbardziej mnie zaskoczył brak wentylatora w 717 w 608 był od góry widoczny spory wiatraczek który był praktycznie nie do usłyszenia w 717 nie widzę takiego oby to nie przełożyło się na żywotność :)
Onkyo bardzo dobrze współpracuje z wifi TPLink TL-WN722N umieszczony w tylnym porcie USB. Ustawienia audyssey dosyć dobrze sobie radzą chociaż ja trochę po nich poprawiałem m.in częstotliwość głośników i level chanel.
Denerwujące że przy sygnale z pc każda zmiana czy pauza materiału powoduje ponowne szukanie sygnału przez ampli czego nie było w 608.
Tak że starszy nie znaczy gorszy :) no ale teraz można dowolnego radia z neta słuchać :) Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tych dwóch modeli to mogę się podzielić spostrzeżeniami :)
 
Do góry