Potencjalna przesiadka z Onkyo 828 na Arcama AVR380?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,

Mam okazje kupna amplitunera Arcam AVR380. Czy odczuje dużą różnice w kinie domowym przesiadając się z Onkyo 828? Czy lepiej różnice w cenie przeznaczyć na wzmacniacz Arcam A19, jezeli kino domowo jest porownywalne?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Witam,

Mam okazje kupna amplitunera Arcam AVR380. Czy odczuje dużą różnice w kinie domowym przesiadając się z Onkyo 828? Czy lepiej różnice w cenie przeznaczyć na wzmacniacz Arcam A19, jezeli kino domowo jest porownywalne?

Arcam to bardzo muzykalna maszyna wydaje mi się że ciężko porównać do japońskich amplitunerów
z tego co zawsze czytałem to klasa sama w sobie,ja bym zaryzykował zamianę.
75 wat na kanał 7.1 ale prawdziwej mocy !

Onkyo chyba 70 wat ale tylko w jednym teście zmierzone.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za info. Żałuje tylko, że promocja na Arcama AVR380 + BDP300 była w czerwcu za 7490 zł za komplet. Wtedy tylko kupiłem Arcama BDP100 za 2300 zł, a nie było kasy na amplituner, która pojawiła się dopiero u mnie we wrześniu. Ale juz promocji nie było, wiec wziałem Onkyo 828. Na pewno Onkyo jest bardzo dobrym amplituner, w wystarczającym zapasem mocy. w kinie bardzo dobrze. Jednak w stereo do Arcam A19 trochę brakuje. Stąd moje pytanie czy coś uzyskam zamieniając na Arcama AVR380. Dopłata byłaby jakieś 2k, a A19 moge mieć za 2600 zł.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W kinie różnic pewnie nie będzie, o ile Onkyo nie jest bardziej dynamiczne i funkcjonalne. Natomiast w stereo już bym stawiał na Arcama. Z tym że jeżeli Onkyo Ci się dobrze sprawuje w kinie, to ja bym wolał dołożyć osobny wzmacniacz stereo. Nie wiem jak to teraz cenowo stoi, ale na odsprzedaży Onkyo stracisz i do tego musisz dołożyć nie małą kwotę na ampli Arcama. Wzmak Cię taniej wyniesie i jakośc brzmienia będzie lepsza niż z amplitunera. Jeżeli chcesz mieć wszystko w jednym to 380 jest niezłym wyborem, ale jak nie przeszkadza Ci posiadanie 2 klocków to bym wolał dokupić dobry wzmak stereo ( niekoniecznie musi to być Arcam). Co do mocy na kanał, to chyba kolega Mors111 kiedyś mierzył ale na Onkyo 609 i wyniosło niecałe 70W przy wysterowaniu 5 kanałów i 6 lub 8 Ohm, więc w 828 wyniesie trochę więcej. Ale moc to nie wszystko:)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
W kinie różnic pewnie nie będzie, o ile Onkyo nie jest bardziej dynamiczne i funkcjonalne. Natomiast w stereo już bym stawiał na Arcama. Z tym że jeżeli Onkyo Ci się dobrze sprawuje w kinie, to ja bym wolał dołożyć osobny wzmacniacz stereo. Nie wiem jak to teraz cenowo stoi, ale na odsprzedaży Onkyo stracisz i do tego musisz dołożyć nie małą kwotę na ampli Arcama. Wzmak Cię taniej wyniesie i jakośc brzmienia będzie lepsza niż z amplitunera. Jeżeli chcesz mieć wszystko w jednym to 380 jest niezłym wyborem, ale jak nie przeszkadza Ci posiadanie 2 klocków to bym wolał dokupić dobry wzmak stereo ( niekoniecznie musi to być Arcam). Co do mocy na kanał, to chyba kolega Mors111 kiedyś mierzył ale na Onkyo 609 i wyniosło niecałe 70W przy wysterowaniu 5 kanałów i 6 lub 8 Ohm, więc w 828 wyniesie trochę więcej. Ale moc to nie wszystko:)
Dzieki za info. Na Onkyo straciłbym około 400 zł... Do Arcama własnie musiałbym dorzucić 2k... dwa klocki mi nie przeszkadzają, a to że Arcama planuje zakupić - to już w porozumieniu z żoną. Zgodziła się na dodatkowy klocek ale ma być on zestawiony albo z onkyo albo z Arcamem. Nie chcę mieć kolejnego innego sprzętu. Bo tak to pewnie bym jeszcze odsłuchiwał Music Hall, czy Creek Evolution 2.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Połączenie Arcama z Monitor Audio to dla mnie poezja. Słuchałem Amplitunera (nie pamiętam modelu) z RX8 i byłem bardzo mile zaskoczony. Kolumny znikły i nie byłem w stanie, po zamknięciu oczu usłyszeć gdzie się znajdują.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Połączenie Arcama z Monitor Audio to dla mnie poezja. Słuchałem Amplitunera (nie pamiętam modelu) z RX8 i byłem bardzo mile zaskoczony. Kolumny znikły i nie byłem w stanie, po zamknięciu oczu usłyszeć gdzie się znajdują.

To powiem Ci tak, że u mnie tak gra Onkyo w pokoju z BX5.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzieki za info. Na Onkyo straciłbym około 400 zł... Do Arcama własnie musiałbym dorzucić 2k... dwa klocki mi nie przeszkadzają, a to że Arcama planuje zakupić - to już w porozumieniu z żoną. Zgodziła się na dodatkowy klocek ale ma być on zestawiony albo z onkyo albo z Arcamem. Nie chcę mieć kolejnego innego sprzętu. Bo tak to pewnie bym jeszcze odsłuchiwał Music Hall, czy Creek Evolution 2.

No, chyba tak nie do końca te 400zł. Nowe Onkyo 828 kosztuje średnio na wyjściu ok. 3,5k. Arcam 380 kosztuje ok. 7,5k, więc na dzień dobry masz już różnicę 4k. Zakładając że kupiłeś nowy amplituner Onkyo i byś sprzedawał na gwarancji nikt Ci nie kupi używki o 400zł taniej, bo ja bym wolał przy tej cenie dołożyć te parę stówek i mieć pewny i nowy ze sklepu. Sprzedając nawet nowy sprzęt na drugi dzień po zakupie musisz jakoś zachęcić potencjalnego kupca żeby wybrał Twoją ofertę a nie nowy ze salonu, więc cena musiałaby iść ostro w dół. A za 4k kupujesz już konkretny wzmak.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Swojego onkyo kupiłem za nieco ponad 3k... zakładam że sprzedam za 2600 to jest 900 zł taniej od wyjściowej. Mam okazje kupić Arcama za 4800 zł... sprzedający nabył go jeszcze w promocji razem z BDP300. A że ma wyższy model Arcama to tego AVR380 sprzedaje...to różnica wyjdzie 2,2k...
Ale reasumując - po kilku waszych postach zdecyduje się na zakup wzmacniacza - czy to będzie ARCAM A19 - prawdopodobnie tak. Ale zobaczyy co pokażą odsłuchy...
 

rabit

Active member
Bez reklam
To powiem Ci tak, że u mnie tak gra Onkyo w pokoju z BX5.

To tylko pozazdrościć. :) Tylko powiedz, czego brakuje Ci w dźwięku? Bo dla mnie Onkyo ma świetny dół, ale góra już nie jest taka jak powinna. Miałem na chwilę w domu 828 i wymieniłem na Denona. Ale może tak jak piszesz, z Monitorami jest inaczej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Swojego onkyo kupiłem za nieco ponad 3k... zakładam że sprzedam za 2600 to jest 900 zł taniej od wyjściowej. Mam okazje kupić Arcama za 4800 zł... sprzedający nabył go jeszcze w promocji razem z BDP300. A że ma wyższy model Arcama to tego AVR380 sprzedaje...to różnica wyjdzie 2,2k...
Ale reasumując - po kilku waszych postach zdecyduje się na zakup wzmacniacza - czy to będzie ARCAM A19 - prawdopodobnie tak. Ale zobaczyy co pokażą odsłuchy...

Myślę że dobrze kombinujesz i nie będziesz żałował. Z drugiej strony kupno używki Arcam 380 zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem, brak gwarancji itd. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś odsluchał sobie wzmak i amplituner KD. Dla mnie osobiście ampli KD sluży do filmów i dźwięku przestrzennego, a do delektowania się muzyką są oddzielne wzmacniacze stereo lub systemy dzielone, jak ktoś dysponuje większym budżetem. To tak jak z telefonami, niby mają w sobie wbudowany aparat czy kamerkę, ale nigdy to nie zastąpi osobnego urządzenia do tego celu.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
To tylko pozazdrościć. :) Tylko powiedz, czego brakuje Ci w dźwięku? Bo dla mnie Onkyo ma świetny dół, ale góra już nie jest taka jak powinna. Miałem na chwilę w domu 828 i wymieniłem na Denona. Ale może tak jak piszesz, z Monitorami jest inaczej.

Może w skrócie... gdybym nie odsłuchiwał A19 to bym powiedział że niczego...
Jescze 3 miesiacu moje BX5 napędzał amp Pioneer VSX915. Dźwięk był taki sobie, ani góry dobrej ani dołów... Sadziłem iż BX5 są za małe na mój pokój albo po prostu źle dobrałem po odsłuchach. We wrześniu dostałem promocje na Onkyo i zdecydowałem się. Nareszcie moje BX5 pokazały iż grają pięknym dołem. Stereo słucham tylko na Pure Audio, balance 0 i wszystko pięknie jak dla mnie.
Tylko że po odsłuchaniu A19 stwierdzam iż scena muzyczna zrobiła się szersza, wysokie tony mogę powiedzieć lakonicznie "bardziej wyrobione, dokładniejsze". Środek łączy idealny niskie tony z wysokimi, przejścia są płynne. I słychać po prostu że jest to wzmacniacz...

Krzysiek - ten Arcam AVR380 ma podbitą gwarancję... która biegnie chyba od października, więc ryzyko jest znikome... ale tak jak powiedziałeś - coś co jest do wszystkiego jest do... nie do koncze. Ja mogę porównać to do biegania, które uprawiam. Jeżeli chcesz biegać regularnie, musisz kupić obuwie do biegania, a nie zwykłe adidasy w który chodzisz na co dzień.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli sam sobie odpowiedziałeś. Kup wzmacniacz i po sprawie. Zawsze jak czegoś będzie brakować w porównaniu do Onkyo, to wracasz do tego co masz, a wzmacniacz "oddajesz w dobre ręce". :)
 
Do góry