Poszukuję małych kolumn podstawkowych do Atmos

deusexe

Member
Mam amplituner Onkyo z systemem Atmos i chciałbym kupić jakieś małe podstawkowe głośniki do górnego kanału najlepiej bez bass refleksu albo z, ale skierowanym do przodu, kolumny będą na szafie skierowane do góry, tak żeby dźwięk odbijał się od sufitu. Pokój jest mały ok 14m, tylne kolumny z odzyku ze starej mini wieży Philipsa, kiedyś je wymienię. Chętnie jakby pasowały do tych Atmosowych. Myślałem o czymś w stylu Klipsch B20, ale ma bass refleks z tyłu i boję się że to może się nie sprawdzić.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
raczej nie jest to dobry pomysl aby dzwiek byl skierowany w strone sufitu, od ktorego ma sie odbic. Efekt moze byc odwrotny niz zamierzasz. Jesli juz sie upierasz zakup 2 uzywane satelitki od Logitecha Z-5500 i sprawdz
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
deusexe, drsophilla zapewne doskonale zna ten i inne linki. Chodzi o to że, rozwiązanie z "nakładkami" jest dalekie od założeń i od efektów jakie dają głośniki "sufitowe". Dzieli je przepaść. Jest sporo o tym w sieci. Oczywiście zrobisz co będziesz chciał.
 

venom200

Member
Ja mam skh-410 i powiem szczerze że działa to w zadowalającym stopniu dźwięk słychać faktycznie z góry jednak jakby nakładki byly jeszcze na tylnych satelitach efekt byłby piorunujący
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
..Myślałem o czymś w stylu Klipsch B20, ale ma bass refleks z tyłu i boję się że to może się nie sprawdzić.

BR można zamknąć gąbką co nawet byłoby wskazane.
Poza tym głośniki Atmos i tak sa odcinane 150-200Hz więc dużo powyżej strojenia BR. Więc ten zakres i tak nie ma znaczenia w tym miejscu.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jak to "sa odcinane powyzej 150-200Hz"?
Chyba ze na Marantzach, albo piszesz wylacznie o opcji "Atmos enabled" ? Sufitowe glosniki Onkyo ustawia 100Hz, ktora to wartosc mozna zmienic na nizsza. Zreszta w przyszlosci chyba taki bedzie trend, zeby wiecej nizszych czestotliwosci puszczac z sufitu.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
100-150 w tych okolicach a raczej poniżej propagacja fali staje się dookólna zamiast prostoliniowej więc dla efektów sufitowych nie mają one znaczenia.
Audyssey dla Marantza właśnie nie tylko sugeruje w opisie takie odcięcie ale i po kalibracji takie wielkości ustawia.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ok.
Dobra nie komplikujmy. Wycifuje komentarz i pytanie. Tak czy siak temat powroci
 
Ostatnia edycja:
Do góry