Poszukuję kamery- kilka już srpawdziłem, wnioski?

viValdi

New member
Bez reklam
@hajlo

przejżałem jeszcze raz twoje posty w tym wątku i niestety wszystkie są off-topic.

A moje posty dot. pytanie: "Może polecicie jeszcze coś innego?"
TAK, polecam coś innego a mianowicie HD (jeśli tylko starczy mamony). Od 3kPLN do HD nie jest tak daleko.
 

chopin69

New member
A co z UX7?

Witam,
Ja w temacie co kupić - szukam HD dla celów amatorskich. Od kilku dni czytam wątki na tym forum i skłaniam się do AVCHD. Duzo poczytałem o SR1 (tutaj i na camcorderinfo.com) ale b. mało znalazłem o UX7. Możecie podesłać jakieś za i przeciw?
Dzięki z góry,Chopin:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wzrost sprzedaży obecnie idzie zdecydowanie w kierunku Kamer HDD i tendencje wyraźnie pokuazują że juz w przyszlym roku wyprą z rynku kamery dv i dvd.
Nie pchałbym się w Panasonica kamery HD - miałem w ręku widziałem , mam nawet zdjęcia - i odpuszczam .
Jesli HD to Sony lub górna półka JVC HD7 .
Podaj maila to Ci puszczę zdjęcia /Panasonica/ - sam się zdziwisz.
pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
kiki - na jakiej podstawie twierdzisz, że DV wypadnie z rynku? Masz jakieś statystyki, prognozy?

JVC HD7 jest ciekawą propozycją bo nagrywa na dysk MPEG2 a nie AVCHD. To istotnie jest alternatywa dla miniDV.

Czy kamery HDD z AVCHD dorównają miniDV pokaże czas. Najpierw musimy mieć natywne NLE. Potem jest jeszcze zapas bitrate'u w standardzie AVCHD - na razie w SR1 jest największy 15Mb/s.

Panas to też ciekawy przypadek - widać wyraźnie, że samo 3CCD nie gwarantuje jakości; cały ciąg produkcyjny musi być "spasowany".
 

damianosdamiado

New member
WITAM !! PROSZĘ O POMOC!!
podepnę się do kolegi kamerą mdv do MAX 1200 zł. Wiem że to mało
Czytałem na necie na ten temat i nie znalazłem konkretów
do czego mi ta kamera i jakie mam wymagania ??( MAX 1200zł)
1- wakacje ,działka , imprezy domowe - słabe światło (mam kamerę hi8 sony straszne szumy )
2- nagrane filmy chciałbym oglądać na tv (LCD - LG 26'' LX2R)
Według opinii z netu najlepszy jest Panasonic , Canon ,JVC
zastanawiam się nad tymi modelami

P.S.A co sądzicie o
http://www.skapiec.pl/site/compare/18
dzieki za pomoc
 

pxl666

Member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
wzrost sprzedaży obecnie idzie zdecydowanie w kierunku Kamer HDD i tendencje wyraźnie pokuazują że juz w przyszlym roku wyprą z rynku kamery dv i dvd.
Nie pchałbym się w Panasonica kamery HD - miałem w ręku widziałem , mam nawet zdjęcia - i odpuszczam .
Jesli HD to Sony lub górna półka JVC HD7 .
Podaj maila to Ci puszczę zdjęcia /Panasonica/ - sam się zdziwisz.
pozdrawiam

no napewno HDD bedzie coraz bardziej popularne ale ze stawianiem takich tez bym byl ostrozny.rozwoj technologii jest oczywiscie waznym czynnikiem ale my polacy nie jestesmy spoleczenstwem na tyle konsumpcyjnym zeby wywalac np 3letni sprzet i kupowac nowosci. tych co kupili HD HDV i sa zadowoleni ze swojego sprzetu mozesz pominac w owej rewolucji.chyba ze chodzi o jakichs krezusow i gadget freakow...ci co kupia dopiero sobie zabawki to owszem, mozna bedzie zaliczyc w poczet kategorii HDD ale jak widzisz ludzie boja sie "pada hd" itd wiec sadze ze beda sie sklaniac ku kasetkom - tym bardziej ze presja srodowiska jest jaka jest. ja sam jestem wielkim entuzjasta HD HDD.nie moglem sie doczekac na premiere jvc gzhd7 ale...kupuje canona hv20 ktory jest HDV...dlaczego? - porownalem klipy z obu kamer...jvc odpada...zwlaszcza lo lite. jest sliczna...ma super obiektyw i boski viewfinder, jest duza i czarna...ma pierscien na obiektywie FUJINON...ale klipy wygladaja slabo...dlatego jako fan HD HDD poczekam jeszcze...moze ze dwa lata...i na teraz wole dojrzala HDV
 

chopin69

New member
Ponawiam pytanie - coś na temat UX7

Dzięki za posty ale dalej nie wiem wiecej o UX7. :)
To, że HV20 rules pod względem parametrów to już wiem (najwyzszy rating na camcorderinfo.com), no i wszystkie Sony HDR HC mają wyższy rating niż SR1 czy UX1 (tak jak piszesz pxl666 - HDV to najdojrzalszy format więc to nie dziwi) ale jak pisałem potrzebuję kamery do amatorskich celów wiec już poswięce "trochę" jakości dla korzyści praktycznych HD lub DVD i dlatego nie kupię HDV.
Wyboru chciałbym dokonac miedzy SR1 (jest rating i pełne review na camcorderinfo) a UX7 (bez szczegółowego info tamze). No i mam zgryz bo nie wiem co z tych dwóch modeli lepsze - przy czym nie chodzi mi o to, który format zwycięży albo ogólne zalety i wady HDD versus DVD - np dysk więcej mieści niż płytka ale może "paść") ale czy te dwa modele róznią się istotnie jakoscią zapisu oraz funkcjonalnością (np SR1 chyba nie ma gniazda do mikrofonu a UX7 ma, UX7 nie ma a SR1 ma pierscień itd).
Jeszcze raz dzieki wielkie z gory za posty i pozdrawiam.
Chopin;)
 

pxl666

Member
Bez reklam
jesli chcesz wybrac pomiedzy miniDVD a HDD to sorry...mialem sony mavica cd500 - aparat cyfrowy,lata temu...zamiast karty zapisywal na miniCD...noi wszystko cool tylko ze sporej ilosci tych minicd nic mi juz nie czyta a aparat sprzedalem...noi zdjecia co na nich sa ...pozbylem sie ich w ten sposob...juz gdzies napisalem - kamera HD na miniDVD to smiech na sali...jesli by jeszcze zarla duze plyty dvd dl to spoko ale mini...buhahahaha porazka jak dlamnie.
moja opinia - zapomnij otym...HDD i basta - nie masz co sie bac "pada",no chyba ze bedziesz kamera wbijal gwozdzie...
wiec pozostaje ci albo hdr sr1 (kiedys moj typ - napalilem sie jak arab na kurs pilotazu...) albo gzhd7 - mysle ze lepszy wybor(napalilem sie calkiem niedawno)jvc chyba jest tansza ale ma wiele wiecej ciekawych opcji i wg mnie lepszy obraz.
 
Do góry