Poszukuję budżetowego TV 47-49 cali do 1800 zł

Gr4ndm4st3r

New member
Witam!

Witam wszystkich. Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze budżetowego TV (47-49 cali) który ma służyć jako monitor podłączony do komputera. Niestety mam ograniczone środki, gdyż kupuję także komputer stacjonarny. Z uwagi na to, że TV będzie ciągle podłączony do komputera nie interesuje mnie Smart TV czy też 3d (choć w podanym budżecie ciężko byłoby takowy znaleźć). Proszę o pomoc i radę

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5m - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 osoba
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na szafce RTV
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak :)
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? komputer przez hdmi, TV raczej nie oglądam, filmy w FullHD z zewnętrznego nośnika
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? zazwyczaj wieczorami, w weekendy praktycznie cały dzień
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? brak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport , gry video
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak za pośrednictwem komputera (internet kablowy)
13. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
14. Preferencje co do marki? preferuję marki ze sprawdzonym serwisem
15. Preferencje co do wielkości? 47-49 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami, w weekendy także w ciągu dnia
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600-1800 zł
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To mój pierwszy telewizor
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie

Dodam od siebie, że po przejrzeniu ofert w sklepach internetowych rzuciły mi się w oczy takie telewizorki:
1. Samsung UE49K5100AW
2. Panasonic TX-48C320E
3. Panasonic TX-48C300E
4. LG 49LH570V - trochę przekracza budżet i posiada smart, który nie jest mi potrzebny, ale ma wyższe odświeżanie

Znalazłem o nich w internecie bardzo mało informacji. Ciekawi mnie
- czy wszystkie mają matryce 60hz?
- czy input lag nie będzie zbyt wysoki?
- no i oczywiście czy któryś z nich jest wart zakupu?

Proszę o Wasze spostrzeżenia, rady i ewt. inne propozycje
 

Gr4ndm4st3r

New member
W tej klasie wszystkie mają matrycę 50Hz. Philips też.

Oj to zla informacja:(. Nie wiem czy dobrze rozumiem (jestem laikiem), ale czy to oznacza ze grajac w gry video tv nie wyswietli wiecej niz 50 fps? Jakie bylyby alternatywy tv z lepszymi matrycami w kwocie wyzszej powiedzmy do 2000 zl. Jest cos wartego uwagi?
 

Gr4ndm4st3r

New member
W klasie cenowej z modeli 100Hz masz LG 42LF652.

Ok. Ostatnia kwestia. Jest jeszcze Hitachi 50HB1T62 ale nie wiem czy jest godny uwagi. Ma trochę więcej filtrów odświeżania, ale nie wiem jak u nich z serwisem.

Ten model też jest robiony przez turecki Vestel?
Będzie lepszym wyborem od Samsunga UE49k5100 ?
I czy m się różni od Hitachi 49HBT62?

Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej zagra Hitachi 49HBT62 .
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibracje profesjonalną gratis.
 

Gr4ndm4st3r

New member
Lepiej zagra Hitachi 49HBT62 .
Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibracje profesjonalną gratis.

Tak myślałem, ale nie można go już nigdzie dostać Dostępny jest właśnie tylko Hitachi 50HB1T62 za 1699 zł. Zdecyduję się chyba na LG 49LH570V. Wydaje mi się, że LG ma Lepszy, dostępniejszy serwis. Jednak odkładam trochę w czasie zakup komputera stacjonarnego, więc i lepszy smart na razie tez się przyda.

Wyczytałem na jakimś forum że Samsung UE49K5100AW ma bardzo słabe podświetlanie, które bardzo utrudnia oglądanie podczas dnia (a okno w pokoju oczywiście jest:)). Podobno pod tym względem seria K dużo gorzej wypada do serii J.

Sam nie wiem. O tych budżetowych TV jest bardzo mało informacji w sieci i chyba przez to zaczynam się nieco gubić:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam w sieci różne rzeczy ludzie piszą,nie przywiązywałbym do tego takiej wagi.Sprawdzić fakty a te są takie,że ten Samsung UE49K5100 jest na matrycy VA o dużo lepszym kontraście od matrycy IPS.Nie twierdzę,że ten LG 49LH570V jest gorszy,jest Direct Led i choćby z tego powodu w miarę możliwości warto je porównać samemu....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ja zasugeruję coś innego. Masz do tv 3,5 - 4 m. 50" może cię rozczarować. Ponieważ w tej cenie różnice nie są duże to może warto nastawić się na jakieś tcl albo Mantę, ale 55"? Wbrew pozorom może to być lepszy wybór niż podstawowe modele konkurencji.
 

Gr4ndm4st3r

New member
Witam w sieci różne rzeczy ludzie piszą,nie przywiązywałbym do tego takiej wagi.Sprawdzić fakty a te są takie,że ten Samsung UE49K5100 jest na matrycy VA o dużo lepszym kontraście od matrycy IPS.Nie twierdzę,że ten LG 49LH570V jest gorszy,jest Direct Led i choćby z tego powodu w miarę możliwości warto je porównać samemu....

Dzięki za radę. Faktycznie rozsądne rozwiązanie. A co myślisz o tym hitachi i ogólnie o hitachi? Warto? trochę warto? czy po prostu omijać tą firmę i jej "tureckie" produkty?:?:
 
Do góry