Poszukiwany godny następca Z5500

dune2

New member
Bez reklam
Moja zetka niebawem (październik) osiągnie "sędziwy" wiek i stanie się pięciolatkiem.Oznacza to że skończy się gwarancja Sony i jak padnie to będę musiał kupić coś nowego.Dodam iż liczyłem że padnie w okresie gwarancji i wymienią na coś nowego ale chyba się przeliczyłem.
Dając 7 tyś za zetke nie sądziłem że tak trudno będzie znaleźć godnego następce w podobnej cenie.
Praktycznie od dnia zakupu porównuję coraz to nowsze modele i widzę jedną prawidłowość.Jeśli tv ma dobrą jakość obrazu to słabe kąty widzenia a ja nie akceptuję takiej sytuacji w tak drogim sprzęcie.
Mam chyba zbyt wrażliwe oko bo nie znam drugiej osoby która jest tak wyczulona na zmiany kontrastu kolorów wraz ze zmianą kątów widzenia.Nawet kupując smartfona było to dla mnie istotne dlatego musiałem wybrać samsunga note 3 bo jako jedyny spełniał moje oczekiwania.
Mój drugi tv to sony hx750 który jest sporą i kosztowną wpadką (słabe katy) jest używany tylko jako monitor PC i do konsoli.Jest on dla mnie nauczką by bardzo dokładnie sprawdzać ekran przez zakupem.
Chcę uniknąć podobnego błędu dlatego pytam obeznanych w temacie czy pojawiło się coś co ma bardzo dobre kąty widzenia oraz jakość obrazu ?
Oglądając w sklepach tylko oled LG 55EA970V mnie zadowalał ale 12 tyś to lekka przesada zwłaszcza że nie mam zaufania co do jakości/trwałości produktów tej firmy.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Witaj w klubie. Wiem o czym piszesz.
Też jak szukałem następcy Z-ki, to miałem problem. To było trzy lata temu, ale było ciężko. Widzę, że niewiele się w tej materii zmieniło. Z-ka to był naprawdę fajny obraz. Słaba czerń, ale poza tym super. Nie dawała tak oczoj...go obrazu jak większość LED-ów.
Mnie uratowała Plazma VT od Panasa. Tu obraz jest jeszcze dużo lepszy.
Tylko niestety ten etap mamy już za sobą, bo raczej nowej już nie znajdziesz.
 

dune2

New member
Bez reklam
Oczywiście nie twierdze że zetka była jakaś rewelacyjna ale jak mam ponownie wydać dużą kwotę to chce coś co jest tego warte.Czerń w zetce faktycznie nie powala ale ona ma dla mnie akurat male znaczenie.Podstawa to kąty bo co po świetnej czerni jeśli pod kątem kolory są "przepalone" lub "przyciemnione".
Wadą zetki jest też spory pobór prądu.Przy moich ustawieniach jest to dokładnie 215w co przy 46 calówce jest bolesne.Dlatego też odpada plazma pomijając już nawet pozostałe wady tej technologii.
Jeśli nie ma czegoś godnego uwagi to pozostaje chyba czekać aż stanieje oled ?
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
osobiście w tych trzech wyżej najlepszy philips 55fps8109 sprawdzałem dziś panasonica gorsza ostrość i jakość obrazu w porównaniu do sony (każego z xreality pro)
 

dune2

New member
Bez reklam
A philips nie jest czasem produkowany w Polsce ?
Jednak oblukac na zywo nie zaszkodzi o ile gdzies go znajde bo w trojmiescie w euroagd go nie ma moze w MM lub saturnie.Z tego co czytalem w necie to pare osob mialo pecha i padl im po paru dniach od kupna.Lepiej wiec poczekac az model sie zadomowi i bedzie wiecej opinii.
Zreszta i tak warto poczekac az cena spadnie bo 8 tys za 55 a 7 za 48 cali to troszke za duzo.
Zwlaszcza ze za pol roku cena spadnie zapewne ze 30 %.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny dla członków forum są zupełnie inne...
Oled jest super ale nie wiadomo jak z trwałością .
 
Do góry