Poszukiwanie telewizora

Lukasz2525

New member
Witam , przymierzam się do wymiany telewizora , znalazłem taką ankietę w innych tematach , więc domyślam się , że należy ją wypełnić .

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 1,5 metra przy oglądaniu tv , 1,5 metra przy graniu na Playstation i w 0,5 - 1 metra przy korzystaniu z komputera
2. Jak słońce świeci w pokoju? Myślę że bez znaczenia , drobne ilości światła wpadające przez zasłony
3. Jak duży jest pokój? 330 x 530 cm , telewizor na środku dłuższej ściany
4. Preferowana technologia? Led , nie musi być szaleństwa z hercami ( 100 - 200 )
5. Jaki masz obecnie telewizor? 5 letni Sharp 37'
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV ? Tvn i Tvn Turbo - seriale i programy , czasami film z komputera
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Hym , jeżeli dobrze rozumiem pytanie to ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Wolałbym błyszczącą , a najlepiej szkło na zewnątrz , ale myślę , że w tej kwocie nie ma co liczyć
11. Preferowana wielkość telewizora? Myślę o 46'
12. Preferowana marka? Sony , Sharp
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Paskudnego design'u samsunga , udziwnień , brzydkich podstaw , wolnej reakcji , słabej czerni
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Playstation 3 i komputer stacjonarny ( liczę na dobre spasowanie , bo w tej chwili na innym telewizorze mimo rozdzielczości 1920x1080 obraz z laptopa mam ucięty
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? Bardzo ciężko stwierdzić
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Staram się na wprost , natomiast w większym gronie lub w różnych sytuacjach kąty boczne też by się przydały dobre
17. Czy ważne jest wifi? Nie strasznie bardzo
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Wątpie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Będzie podłączony na stałe komputer ( nie kupuję w ogóle monitora ) , więc również wątpię .
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla ? Patrz wyżej
22. Ma mieć 3D? Nie pali się
23. Ma mieć slot na karty SD? Będzie taki w komputerze , więc wiadomo
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem czego to jest tuner , mam kablówkę z vectry , nie korzystam z żadnych dekoderów , więc mam podstawowych kilkanaście kanałów , jeżeli da to coś więcej , to bym chciał , jeżeli nie , to nie .
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Ps3 i komputer pod hdmi obraz i dźwięk , chciałbym wyjście optyczne z tv do głośników .
26. Jaki masz sygnał? Kurde nie wiem , w drugim pokoju na dekoderze mamy ładne kanały hd , więc pewnie jakiś lepszy :D
27. Ile programów HD? Tak jak wspomniałem , przy tym telewizorze nie będzie dekodera .
28. Ma stać czy wisieć? Wymyśliłem sobie , że będzie wisiał i obracał się między łóżkiem a biurkiem , bo nie mam kasy i nie kupuję monitora do komputera .
29. Rozdzielczość? 1920x1080
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Na marce ( chciałbym Sony lub Sharpa ) i eleganckim wyglądzie oraz świetnym obrazie .
32. Ile osób ogląda? Zazwyczaj tylko ja
33. Jaka klasa cenowa? Myślałem o 3 tysiącach ( jeżeli warto może być ciutkę więcej )
35. Co chciałbyś żeby miał TV? Właściwie nie potrzebuję chyba żadnych super funkcji , wszystko będę miał na komputerze , a o wszystkim chyba już wspomniałem , marka , design , obraz , wyjście optyczne .

Próbowałem się zorientować , Sharp ma właściwie chyba tylko jeden taki model , niestety dosyć brzydki , LC46LE73246 LED , być może po zdjęciu nogi zaczyna wyglądać sensowniej . Z Sony mamy KDL-46R470 - podobno straszny biedak bez żadnych funkcji , więc chciałem się zapytać jak z obrazem , nie mogę znaleźć recenzji . Widzicie jeszcze coś ciekawego ?
 

Lukasz2525

New member
Właściwie już się nad nimi zastanawiałem , ale są tylko 39' i 50' , boję się , że będzie za duży , ale generalnie te Sharp powinien być fajny ?
 

Lukasz2525

New member
Okej , tak jak wspomniałem , już patrzyłem za LE750 , wczoraj przeczytałem ten cały temat o nim . Natomiast obawiam się tej przekątnej . Teraz siedząc na środku pokoju na fotelu i grając na 37' mam wrażenie , że jest idealny . Jak się cofnę metr do tyłu i walnę na łóżko , to wydaje mi się , że telewizor powinien być niewiele większy , myślałem o 42' , później o 46' . Wiadomo że im większy , tym lepszy , ale z 50' muszę się jeszcze przespać . W połowie tygodnia powinienem odebrać nowy komputer , później będę się rozglądał za tym telewizorem . Byłoby szkoda , gdyby był tak duży , że nie mógłbym ogarnąć całego ekranu wzrokiem i nie mógł się już odsunąć od niego . Tak jak pisałem , maksymalnie 2 - 2,5 metra od niego , a korzystając z komputera pewnie koło metra , gdyż słabo widzę , a literki małe . Dzięki za rady , będę się jeszcze zastanawiał . A jakieś ciekawostki o tym telewizorze , jakieś fajne funkcje ? Obraz ostry , kolory żywe ?
 

omot

Member
Nie wiem czy to dobry pomysł aby telewizor pracował jako monitor.
Jak musze przeczytac cos na moim philipsie z kompa to po kilku minutach oczy mnie bolą. Nie ta ostrość, jakies takie rozmazane wszystko.
Na monitorze tego nie mam.
 
Do góry