Poszukiwanie Soundbara/kolumn do LGC265- dźwięk przestrzenny

Mstach

New member
Cześć,
Od kilku dni zgłębiam temat poprawy audio w moim LG C2 65". Chciałbym poprawić wrażenia audio i na pierwszy plan weszła chęć zainstalować system dźwięku przestrzennego- w moim rozumieniu głośnika/ów centralnego + dodatkowych głośników tylnych które będą symulowały dźwięki z boków/tyłu. Po przeczytaniu wielu tematów, opinii, jestem w kropce- czy w ogóle opłaca się inwestować kwotę jak niżej w takie rozwiązanie ? Czy jednak nie skierować się w stronę stereo (kolumny?) lub zatrzymać się na prostym soundbarze za 1000-1500.
Budżet do 3000zł - zależy mi na kompaktowym, praktycznym rozwiązaniu. Odpada ciągnięcie kabli z tylnych głośników, z resztą KD w tej cenie i tak bym nie złożył. W przypadku stereo kable z przodu nie stanowią problemu. Dobrze aby dla wygody były sterowane z pilota do TV. Niby szczegół, ale mam ich już wystarczającą ilość.. :).

TV używam głownie do filmów/seriali ze streamingu i gier ps5. Szukam audio które sprawdzi się przy takim zastosowaniu. Muzyka również - ale zazwyczaj i tak leci cicho, w tle, więc tym się nie kieruję.
Pomysłów mam kilka:
soundbar z tylnymi satelitami - Na ile dobrze symuluje to otaczające dźwięki?. Weźcie pod uwagę że nigdy nie korzystałem z KD czy innych rozwiązań, oczekuje że dźwięk z tyłu/boków będzie docierał i sprawi to wrażenie bycia w centrum akcji. Np. LG SN11RG
soundbar - wersja budżetowa, jakaś przystępna cenowo belka za 1000-1500zł która poprawi wrażenia audio, ale nie wydrenuje portfela, z subem lub bez. Nie liczę tutaj na fajerwerki. Raczej nie wierzę w dźwięk przestrzenny z 1 źródła, szczególnie że telewizor umiejscowiony jest asymetrycznie względem ścian, a pomieszczenie mało akustyczne - w pewnym warunkach może to działa, ale raczej nie u mnie i nie w tej cenie. Np. LG S65Q
Kolumny aktywne - o tym najmniej czytałem, ale w podanej kwocie powinno znaleźć się coś sensownego. Tutaj zakładam że rezygnuje z dźwięku przestrzennego kosztem dobrego stereo. Na ile sprawdzi się to do filmów/seriali/gier? I pytanie czy do nich potrzebny jest amplituner lub inna skrzynka, czy działają "niezależnie" i wystarczy je podpiąć do tv ?

ciśnienia nie ma, jeśli coś kupie chcę aby to było warte swej ceny i spełniało wymagania, dobrze wydane 1000zł może okaże się lepszym wyborem niż pochopne 3000zł które da podobny efekt, odczucia. Jeśli nie znajdę nic satysfakcjonującego może skończy się na tym, że nie kupię nic :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety tak to nie działa.
Sprzęt za 3000 zł zagra zawsze lepiej niż ten za 1000 zł .
Jeśli pomieszczenie mało akustyczne tym większe wymagania.
Jeśli chcesz tylko wzmocnić głoś to każdy soundbar za 1000 zł zgra lepiej.
Jeśli masz wyższe wymagania to minimum 3 tyś.

Tak, kolumny aktywne do muzyki zagrają lepiej niż soundbar za 1000 zł
Ile masz max kasy ?
 

Mstach

New member
Sprzęt za 3000 zł zagra zawsze lepiej niż ten za 1000 zł .
No tak, ale czy różnica w jakości jest warta x3 dopłaty? Wiadomo, sprawa dyskusyjna, ale pozycjonowanie produktów i doklejanie bajerów aby wywindować cenę robi swoje ;).
Ile masz max kasy ?
Zatrzymajmy się na tych ~3000zł, nie chcę szaleć. I zastanówmy czy w tej cenie Soundbar+satelitki dadzą fajny, odczuwalny, efekt dźwięku przestrzennego, bo to chyba jedyne takie rozwiązanie w tej cenie.

Trafiłem np. na LG SN11RG, pod banderą Meridian, opisują dźwięk jako 7.1.4 , i zakładam że będą dobrze i wygodnie współdziałały z TV LG. Ale zupełnie nic o tym nie wiem, ktoś korzystał ?
 
Do góry