Poszukiwanie idealnego Blue-Ray do DVD

prozium83

New member
Witam wszystkich,
Poszukuję odtwarzacza Blue-Ray do TV Panasa P42g20. Czego oczekuje od takiego sprzętu?:

-Niczym niezakłucony odczyt wszystkich płyt DVD, mam tego sporo w kolekcji i nie chciałbym sytuacji gdzie jakiejś płyty nie odtwarza. To jest dla mnie priorytet!!!
-Jakość obrazu oglądanych DVD, upscaling do 1080i.
-Fajnie by było gdyby miał Wifi, ale niekoniecznie (noszę się z zamiarem przeciągnięcia kabla z routera do salonu)
-mkv, DivX, TXT chyba wszystkie na rynku czytają, więc chyba nie ma problemu
- Cena 600zł +/- 100zł
-Może jeszcze taka błahostka, ale USB powinno być schowane, czyli za jakąś klapką itp. Chodzi mi o to żeby nie było wyeksponowane na przednim panelu złącze.\
-Firma - bez znaczenia

Wstępnie myślałem o Panas bd65...

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ przeglądając poszczególne modele, mam wrażenie że większośc modeli w danym segmencie cenowym to jest to samo w innym opakowaniu:-(
 

Adrian85

New member
Bez reklam
I bardzo dobrze myślisz,ale w tej cenie panas będzie najlepszym wyborem BD80,BD60,BD45 zależy gdzie kupujesz.
 
Ostatnia edycja:

lysy25

New member
Wez panasa 300 wiem ze droższy ale klasa sama w sobie mam odtwarza wszystkie płyty jakie mam a tez mam dosyc spora kolekcje. Jakość rewelka. Do muzy tez super.
Naprawdę polecam
 

prozium83

New member
wreszcie dotarł...ale

Witam serdecznie forumowiczów,
W piątek dotarł do mnie panas bd65. Zakupu dokonałem w sklepie internetowym electro za kwotę 528zł i na wstępie muszę się przyznać, że trochę dałem zrobić się w balona. W przesyłce był tylko odtwarzacz, brak pilota i kabla zasilającego. To taka uwaga dla osób, które chciałyby skorzystać z ofert electro.

Mimo dużego oburzenia przystąpiłem do sprawdzania odtwarzacza, okazuje się że funkcje, które potrzebne są do obsługi menu płyty, stop play, opcje są dostępne z poziomu pilota od telewizora - duży plus.

Jakość obrazu - upscaling rewelacyjny, szwagier przyszedł w trakcie oglądania i nie wiedział czy to dvd czy hd :) Wyświetlany był film piraci z Karaibów1 zwykłe DVD5. Tutaj taka mała uwaga: W swojej kolekcji mam dużo filmów DVD, z których powycinałem materiały dodatkowe, menu itp. Zostawiałem tylko obraz dźwięk 5.1eng i napisy PL - ODTWARZACZ NIE CZYTA NAPISÓW W TYCH FILMACH. Jeśli dobrze pamiętam w dvd sony u rodziców był taki przycisk "next subtitle" i było ok.
Moje pytanie brzmi czy w tym bluray jest taka opcja?
Wydaje mi się że w odtwarzaczach dvd była taka możliwość następne napisy, ścieżka dzwiekowa czy video.


DivX - Jakość zdecydowanie lepsza niż na kompie. Zaznaczam, że w przypadku tv, napisy do divxów muszą być przekonwertowane na standard ISO 8859-2, aby były wyświetlane polskie krzaczki.

AVCHD - Jeszcze nie sprawdzałem

Ogólnie rzecz biorąc polecam odtwarzacz w tym segmencie cenowym. Moje wymagania jakościowe są zaspokojone:)
 
Ostatnia edycja:

lkeda

New member
Witam serdecznie forumowiczów,
W piątek dotarł do mnie panas bd65. Zakupu dokonałem w sklepie internetowym electro za kwotę 528zł i na wstępie muszę się przyznać, że trochę dałem zrobić się w balona. W przesyłce był tylko odtwarzacz, brak pilota i kabla zasilającego. To taka uwaga dla osób, które chciałyby skorzystać z ofert electro.

wydaje mi sie ze cos jest nie tak, zainteresowalem sie tym postem poniewaz sam szukam jakiegos fajnego BR i jestem zdecydowany chyba wlasnie na tego...
patrzylem wczesniej na ten egzelmparz w elektro i pisza ze pilot jest
ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket - Blu-ray PANASONIC DMP-BD65EG-K + Konkurs! wycieczka na Kubę dla 2 osób
loojnij sobie bo powinien byc..."Załączone wyposażenie: Pilot " zatem napisz do nich

czy ktos wie jak to obejsc? "ODTWARZACZ NIE CZYTA NAPISÓW W TYCH FILMACH"


zapytam jeszcze o DivX:
jakie formaty napisów? *.txt czy moze *.srt czy jeszcze cos innego?
rozumiem, ze nie napotkales zadnych problemow z kodekami, ze nie czytal jakis plyt recznie robionych itd?


dopytam jeszcze o filmy AVCHD z USB wg specyfikacji ten BR nei obsluguje ich, natomiast z karty SD juz tak sprawdzales to?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

prozium83

New member
Witam
Wyjaśniam sprawę: Wyposażenie jest kompletne, pilot i kabel skrzętnie zostały ukryte w styropianie :)
(Ikeda Jak zamówisz sprawdź dobrze paczkę). Odnośnie wysyłki, zamówiłem w środę wieczorem, w piątek popołudniu był kurier.

Kwestia napisów: Wszystkie DVD własnej roboty, które są odtwarzane, mają domyślnie nadany status "Napisy OFF" Naciskając przycisk display, mamy opcje wyboru napisów (jeśli dvd zawiera) i rodzaju dżwięku. Moim zdaniem jest to kompletne nieporozumienie, ponieważ jeśli na dvd jest tylko jeden rodzaj napisów powinny być włączane automatycznie!!!

@Ikeda
Jeśli chodzi o napisy do divx czyta txt (chyba takie są najbardziej popularne). Właśnie sprawdziłem na kilku filmach, iso 8859-2, windows 1250, wszystko czyta, nie ma potrzeby zmiany kodowania.

AVCHD dziś coś ściągnę z sieci, ponieważ nie mam takich materiałów. W najbliższych dniach sprawdzę i napiszę w tym temacie
 
Ostatnia edycja:

prozium83

New member
Witam serdecznie po dłuższej przerwie ;-)
@Ikeda
Otóż nagrałem taki plik Grizzly.Man.2005.720p.BluRay.x264-CiNEFiLE. mkv na płytę DVD5 w formacie DVD-ROM UDF, ponieważ ISO Nero nie chciał nagrać. Ten sam plik z pendrive'a też nie ruszył, nie posiadam karty SD.

Niestety odtwarzacz takich filmów nie odczyta, będę próbował dalej, ewentualne doświadczenia zamieszczę w temacie.

Pozdrawiam
 
Do góry