Poszukiwania używanych frontów do Yamaha RX-V681 w cenie do 2k PLN

Pierwsze cztery wyrazy Twojego postu to sedno tego typu dyskusji.
Słuchałeś Quadrali ,ale jak mniemam nie z Yamachą bo nie wspomniałeś o tym. Wiesz doskonale ,że chyba niemal każde kolumny zagrają inaczej w zależności od tego jaki wzmacniacz do nich podepniemy. Jeśli do oceny brzmienia dodamy to czego szukamy i własny gust to mogą wyjść z tego dość rozbieżne opinie. Dla jednego słuchacza jasne brzmienie kolumn jest wadą ,inny szuka takich właśnie kolumn.
Nie neguję jakości kolumn o których wspominałeś. Tobie ich granie się podobało(mniej lub bardziej).A masz pewność ,że takie granie spodobałoby się autorowi tematu? Ale ile z nich słuchałeś w zestawieniu z ampli Yamachy ?
Ja też nie mam takiej pewności co do Quadrali ,ale przynajmniej z Yamachą ich słuchałem.
Nie chcę na siłę nikogo uszczęśliwiać swoimi propozycjami. Możliwe ,że kolumny które zaproponowałeś byłyby lepsze ,ale i tak uważam ,że odsłuch przed zakupem jak najbardziej wskazany.
A jeśli chodzi Kef Q700 to porównywanie kolumn za ok.5000 zł z kolumnami z ok.1500 zł jest co najmniej nie na miejscu. Swoją drogą, ciekawe dlaczego te Kefy z ogłoszenia kosztowały "tylko " 2500zł?
I jeśli pamiętasz to autorowi tematu zależało na tym, żeby wyjście BR było z przodu lub z dołu.
Proponowany przez Ciebie Kef , Pylon ,Canton BR mają z tyłu.
Rajmund_OL...cokolwiek nie kupisz postaraj się w miarę możliwości o wcześniejszy odsłuch wybranych kolumn. Gust i słuch masz swój. Kupowanie w "ciemno", na podstawie opinii innych czasem bywa dość ryzykowne. Nie sztuka zostać z czymś co podobało się podpowiadającemu a Tobie wcale nie musi.
Tak uczynię, pojadę na odsłuchy do salonu, sprawdzałem na stronie producenta, to nowe yamahy niewiele się zmieniły i pewnie maja odpowiednik mojego modelu. A że zbliża się black friday to już pojawiło się dużo fajnych ofert nawet nowych kolumn gdzie za parę chcą 2500-2700pln.
Odnośnie kef q700 zadziwia mnie ile osób odsprzedaje te kolumny.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Odsłuch w salonie to najlepsze co możesz w tej chwili zrobić.Każdy z nas ma inny gust i nie zawsze to co podoba się innym będzie podobało się nam.
przemko77 zapodał Ci kilka ciekawych modeli ,a że są to dość popularne marki i modele więc coś powinieneś znaleźć.Yamacha to raczej stały bywalec salonów odsłuchowych.Nawet jeśli nie będzie Twojego modelu to wydaje mi się że ogólną sygnaturę dźwięku Yamacha ma podobną.
Daj znać jak Ci poszło.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Co powiesz na Mission 704 ? Idealne i do Yamaha i Twoich m2 . Gdzie kolega mieszka ?
W niedzielę będę chyba w Warszawie
 
Co powiesz na Mission 704 ? Idealne i do Yamaha i Twoich m2 . Gdzie kolega mieszka ?
W niedzielę będę chyba w Warszawie
Witaj, sorki ze tak długo nie odpisywałem. Mieszkam pod Szczytnem tak więc kawałek drogi 😀 dzięki za ofertę ale już organizuje wypad do salonu na odsłuchy, po nich będę wiedział co dalej robić, z każdym dniem pojawia się coraz więcej wyprzedażowych ofert 😃
 
I jak tam poszukiwania?
Witam

Przepraszam że tak długo nic nie odpisywałem, praca, praca i dzieci.

Tak udało się kupić fronty, ale nie było łatwo ponieważ praktycznie zrezygnowałem z zakupu dlatego, że nie mieściłem się w budżecie.

Szybko powiem z jakimi kolumnami spiąłem swoją Yamahę RX-v681 :
  • Focal 816v (całkiem ok, ale nowe ponad budżet ),
  • B&W 603 AE (super, ale nowe jeszcze więcej ponad budżet),
  • Taga Platinum f100 v.3 (tutaj ostra góra, nie wiem czy było to spowodowane brakiem wygrzania kolumn, cenowo były w promocji i dało radę wyrwać za 2800 za parę, problem były wymiary i małżonka ehhh),
  • Yamaha ns-555 (tutaj najciekawszy test, ponieważ zestaw jest spięty u znajomego z Yamahą A-S501 który ma jeszcze subwoofer bo jak twierdzi za mało dołu. Po podpięciu mojej Yamahy wstydu nie było, doszliśmy do wniosku że niektóre utwory brzmiały lepiej niż na 501 (nie używaliśmy suba), oczywiście były też takie że ładniej/pełniej brzmiały na 501). Ogólnie kolumny nie zachwyciły i nie zachwycają nawet obecnego własciciela, plus pianoblack gdzie widać kurz i palce.
  • Klipsch R-24f (uuuu tu się działo, rock, metal itp to super, góra nie była taka ostra jak bym się spodziewał, ale problem był z podejściem mojej żony, kolorem kolumn i ich wymiarami)

Coś tam jeszcze było podpięte, ale pominę.
Ostatecznie wpadły przez przypadek nowe kolumny Davis Acoustics Hera 150, po wymianie mailowej ze sprzedawcą i spontanicznym zakupie bo były w super promocji (zawsze można było zwrócić a mi nie chciało się jeździć na odsłuchy).
Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę, która dla mnie była w ogóle nie znana. Co najlepsze model Hera nie występuje na polskiej stronie firmy, ponieważ jest robiony na wybrane rynki.
Szybko powiem jak z jakością i wrażeniami odsłuchowymi (chociaż uważam że kolumny nie wygrzały się jeszcze wystarczająco). Jakość wykonania super, bardzo ładnie spasowane, nic nie zadarte, odklejone itp, maskownice na kołeczki (szkoda że nie magnesiki ale no cóż), kawał dobrej roboty.
Jeżeli chodzi o odsłuch to zagrały bardzo dobrze, pomimo że nie są to duże i mocne kolumny. Porównując do Yamah NS-555 to dźwięk jest mięsisty, jest go dużo, góra nie jest męcząca choć czasami lekko wyostrzona (ale jestem pewny że to kwestia wygrzania).

Ja jestem zadowolony i usatysfakcjonowany, plus zmieściłem się w budżecie oraz gabarytowo pasują do salonu. Oczywiście nie jest też tak kolorowo, po kilku dniach moja małżonka stwierdziła że kolor (amerykański orzech) nie pasuje do wystroju salonu i mam coś wymyśleć, bardzo się uśmiałem po czym miałem tydzień spokoju i ciszy ponieważ nie odzywała się do mnie :D :D :D
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem zadowolony i usatysfakcjonowany
I to jest w tym wszystkim najważniejsze.(y)
Otwór BR jest z przodu więc jesli chodzi o ich ustawienie to bliskie sąsiedztwo ścian pokoju nie powinno stanowić problemu.Jeśli 92 db efektywności jest prawdziwe to Twój amplituner nie "napracuje się" napędzając te kolumny.
Teraz zostaje tylko grać i się cieszyć.
A żona??? Żony tak mają.Większość z nich.Przywyknąć do tego albo sprzedać lub zamienić.;)
 
Do góry