Poszukiwania używanych frontów do Yamaha RX-V681 w cenie do 2k PLN

Witam serdecznie wszystkich czytających tego posta.

Chcę dobrać fronty do Yamahy RX-V681, jakiej firmy i modele będą dobrze zgrywały się z tą yamahą ?

Pokój 32m2, sufit na wysokości 2,9m
Ogólnie 70% to kino domowe czyli filmy i dźwięk 5.1 lub PC/gry, 30% muzyka (każdy rodzaj, rock, pop, techno, czasami nawet klasyka) z serwisów strumieniowych.
Pomimo względnie dużego pomieszczenia, kolumny muszą stać blisko ściany (zalecany BR z przodu, lub z dołu), ale na szczęście nie będą stały blisko siebie (odległość jednej od drugiej to 2,7-3,0m).
Nie słucham muzyki głośno, zależy mi na tym aby przekaz z frontów był pełny, aby nie trzeba było odpalać subwoofera.

Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę piszcie :)
Pozdrawiam
 
Mam do oddania 5.1 Tannoy Hts 101xp
Zapraszam na PW
Dzięki za szybką odpowiedź :) , ale nie szukam zestawu 5.1 tylko pary kolumn podłogowych, (może jeżeli zda to egzamin to podstawkowych)

Po zagłębieniu się w temat, znalazłem takie propozycje:
Indiana Line Tesi 561
Focal 716S
B&W 684
Monitor Audio BX6

Czy ktoś ma jakieś zdanie jak poszczególne kolumny grają z yamahą ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Indiana odpada to są "delikatne " kolumny w tym znaczeniu że nie uzyskasz na nich dużych natężeń dźwięku, bardziej pasują do niezbyt głośnych odsłuchów i spokojniejszego repertuaru .Podobnie będzie w przypadku Monitor Audio bas zejdzie nisko ale nie będzie mocny do tego te kolumny pogubią się przy szybkim dźwięku można powiedzieć że żywiołem tych kolumn jest muzyka instrumentalna , wokalna i małe składy ,dużą zaletą jest stereofonia .W przypadku tych kolumn obawiam się też czy to po prostu nie zabrzmią zbyt jasno z Yamahą
 
Super, dzięki za odpowiedź.
No to wyszperałem jeszcze kilka innych modeli lekko przekraczając budżet:
Polk Audio s60
B&W 683
Teufel theater 500
Kef q700
Klipsch r26f

A może podpowiesz jeszcze jakieś modele za którymi warto się rozglądać.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pod względem skali dźwięku Klipsch są w zasadzie po za konkurencją .Jeżeli lubisz dynamiczny dźwięk z mocną górą i dołem to jest najlepsza opcja i to chyba ze wszystkich kolumn jakie wymieniłeś ,bardziej zrównoważone w dźwięku to B & W i Kef ,kolumn Teufel nie znam więc nie pomogę ,Warto zwrócić uwagę na niemieckie propozycje np Elac ,Heco ,ciekawe mogą być też Dali Zensor 5/7 w 2 tyś zmieścisz się spokojnie
 
Panowie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.
Pamiętajcie ze moja yamaha to nie demon mocy i jakości dźwięku, poza tym tak jak wspominałem BR w kolumnach musi być z przodu bądź z dołu (kolumny muszą stać blisko ściany).
Trafiłem jeszcze na takie kolumny jak:
Triangle Zerius 202
Dynaudio 72
A co z Polk Audio s60 oraz Pylon Pearl 27?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Chcę dobierać fronty do Yama RX-V681, firmy i modelować będę dobrze zgrywać się z tą tą yamahą ?
Zwróć uwagę na takie kolumny
Znajomy od dłuższego czasu użytkuje takie kolumny ,tyle że w wersji 5,0.Podłączone są do amplitunera Yamahy (nie pamiętam modelu).Początkowe założenie ,jeszcze przed kupnem tych kolumn było takie ,że docelowo będzie układ 5.1
Ale gdy posłuchał zestawu stwierdził ,że w tym przypadku sub nie jest "must have".Owszem,dobrego suba nic nie zastąpi ,ale myślę że Twoje oczekiwania o których pisałeś te kolumny spełnią.
Miałem okazję posłuchać ich podczas oglądania filmu, jak i w klasycznym stereo i powiem Ci ,że mówiąc kolokwialnie dają radę.
I mają jeszcze jedną zaletę w porównaniu do chyba wszystkich wspomnianych wcześniej zestawów-dość wysoką skuteczność.Wiem,że amplitunery raczej nie cierpią na brak mocy ale w przypadku wysokiej skuteczności kolumn nie musisz "odkręcać" głośności na godz.15 żeby to jakoś zagrało.
Oczywiście najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość odsłuchu wybranych kolumn przed zakupem.Bo Tobie wcale te Quadrale( i każde inne proponowane) nie muszą się podobać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Quadral to dobra propozycja ale seria Quitas jest przeznaczona dla "młodzieży" albo dla osób które mają naprawdę małe wymagania ,Dynaudio i Triangle odpadają .Tak naprawdę system stereo powinien poradzić sobie bez subwoofera ,warto kupić lepsze kolumny jeszcze z innego powodu przecież z Yamahą nie spędzisz całe życie może się zdarzyć że ulegnie uszkodzeniu i trzeba będzie kupić coś innego, albo po prostu któregoś dnia stwierdzisz że chcesz lepszego dźwięku wtedy zastąpisz Yamahę czymś lepszym i uzyskasz znaczną poprawę dźwięku
 
Quadral to dobra propozycja ale seria Quitas jest przeznaczona dla "młodzieży" albo dla osób które mają naprawdę małe wymagania ,Dynaudio i Triangle odpadają .Tak naprawdę system stereo powinien poradzić sobie bez subwoofera ,warto kupić lepsze kolumny jeszcze z innego powodu przecież z Yamahą nie spędzisz całe życie może się zdarzyć że ulegnie uszkodzeniu i trzeba będzie kupić coś innego, albo po prostu któregoś dnia stwierdzisz że chcesz lepszego dźwięku wtedy zastąpisz Yamahę czymś lepszym i uzyskasz znaczną poprawę dźwięku
Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek sytuacja szybko się wyklarowała, pokazałem te quadral-e żonie, no i cóż brak aprobaty, nawet cena ja nie przekonała (btw jej podobają się kolorem i wyglądem tesi 561).
Odnośnie grania muzyki to cytując kogoś na forum dla mnie nie musi być głośno i „ompa ompa”, ma grać poprawnie (za stary jestem na imprezy :p )

Cóż poszukiwania kompromisu ciąg dalszy….
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tu już nie chodzi o wygląd ,ale te Quadrale brzmieniowe po prostu słabe są nie będzie jakieś szczególnej rozdzielczości wysokich tonów i bas trochę dudniący .W podobnym klimacie grają Canton GLE 476 z tym że te są całościowo lepsze . Ze wszystkich kolumn jakie wymieniłeś pod względem jakości dźwięku bez wątpienia najlepsze to KEF Q 700 ,B&W 683
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem skąd masz takie opinie o tych Quadralach .Ja słuchałem ich podłączonych do ampli Yamachy i nic tam nie dudniło a z wysokimi też problemu nie było.Zakładam że Twoja ocena tych kolumn wynikała z osobistego odsłuchu w zakładanej konfiguracji a nie wyczytałeś jej w internetach.Oczywiście trzeba brać pod uwagę ile te kolumny kosztują , bo w zestawieniu z proponowanymi przez Ciebie KEF czy B&W które kosztują ok.5000 zł to owszem-są "słabe"
Bynajmniej nie upieram się na Quintasy ,ale takie zestawienie słyszałem i mogę coś o nim powiedzieć a nie chcę tu podawać cudzych opinii wyczytanych w internecie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko jest kwestią gustu ,owszem słuchałem tych kolumn tak naprawdę nie jest to nowa konstrukcja tylko "lifting" starszej serii ,tak jak opisałem wyżej jeżeli już ktoś lubi ten charakter dźwięku lepsze by były Canton GLE 476 które da się kupić za 2 tyś i to nowe , używane Kef Q700 widziałem na portalu ogłoszeniowym jeżeli dobrze pamiętam za 2500zł ,co by nie mówić pod względem dźwięku Quintas 600 i Kef dzieli przepaść - oczywiście pod jednym warunkiem że będzie miejsce żeby je wstawić .Można też pomyśleć o Pylon Audio to dobre budżetowe kolumny które nie maja się czego wstydzić , Pylon Pearl 25 swobodnie wytrzymuje porównanie z Monitor Audio MR4 a nawet pod względem basu jest lepsze ,dobrą budżetową konstrukcja są również Wilson Raptor 7
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wszystko jest kwestią gustu ,owszem słuchałem tych kolumn tak naprawdę nie jest to nowa konstrukcja tylko "lifting" starszej serii ,tak jak opisałem wyżej jeżeli już ktoś lubi ten charakter dźwięku lepsze by były Canton GLE 476 które da się kupić za 2 tyś i to nowe , używane Kef Q700 widziałem na portalu ogłoszeniowym jeżeli dobrze pamiętam za 2500zł ,co by nie mówić pod względem dźwięku Quintas 600 i Kef dzieli przepaść - oczywiście pod jednym warunkiem że będzie miejsce żeby je wstawić .Można też pomyśleć o Pylon Audio to dobre budżetowe kolumny które nie maja się czego wstydzić , Pylon Pearl 25 swobodnie wytrzymuje porównanie z Monitor Audio MR4 a nawet pod względem basu jest lepsze ,dobrą budżetową konstrukcja są również Wilson Raptor 7
Pierwsze cztery wyrazy Twojego postu to sedno tego typu dyskusji.
Słuchałeś Quadrali ,ale jak mniemam nie z Yamachą bo nie wspomniałeś o tym. Wiesz doskonale ,że chyba niemal każde kolumny zagrają inaczej w zależności od tego jaki wzmacniacz do nich podepniemy. Jeśli do oceny brzmienia dodamy to czego szukamy i własny gust to mogą wyjść z tego dość rozbieżne opinie. Dla jednego słuchacza jasne brzmienie kolumn jest wadą ,inny szuka takich właśnie kolumn.
Nie neguję jakości kolumn o których wspominałeś. Tobie ich granie się podobało(mniej lub bardziej).A masz pewność ,że takie granie spodobałoby się autorowi tematu? Ale ile z nich słuchałeś w zestawieniu z ampli Yamachy ?
Ja też nie mam takiej pewności co do Quadrali ,ale przynajmniej z Yamachą ich słuchałem.
Nie chcę na siłę nikogo uszczęśliwiać swoimi propozycjami. Możliwe ,że kolumny które zaproponowałeś byłyby lepsze ,ale i tak uważam ,że odsłuch przed zakupem jak najbardziej wskazany.
A jeśli chodzi Kef Q700 to porównywanie kolumn za ok.5000 zł z kolumnami z ok.1500 zł jest co najmniej nie na miejscu. Swoją drogą, ciekawe dlaczego te Kefy z ogłoszenia kosztowały "tylko " 2500zł?
I jeśli pamiętasz to autorowi tematu zależało na tym, żeby wyjście BR było z przodu lub z dołu.
Proponowany przez Ciebie Kef , Pylon ,Canton BR mają z tyłu.
Rajmund_OL...cokolwiek nie kupisz postaraj się w miarę możliwości o wcześniejszy odsłuch wybranych kolumn. Gust i słuch masz swój. Kupowanie w "ciemno", na podstawie opinii innych czasem bywa dość ryzykowne. Nie sztuka zostać z czymś co podobało się podpowiadającemu a Tobie wcale nie musi.
 
Do góry