Posiadam acer v700+elektr.optika 240x135 podziele się spostrzeżeniami

daro75

New member
To dawaj!!
Co zdecydowało że nie kupiłeś Benq 600+ lub Optomy600x?
Zadowolony jesteś z jakości i czy masz sygnał telewizji cyfrowej?
Działa dobrze z PS3 albo komputerem w grach - szczególnize z 3D?
 

usaner1970

New member
Witaj , nie brałem benka bo uważam , że za głośny 32 db w eco . a tu tylko 26 db , obraz bardzo dobry . Avatar z bluraya wymiata a programy z n hd super ostre , sd nie polecam.Masa ustawień obrazu . Z kompa obraz puszczałem po hdmi więc obraz też żyletka , z 3d nie bawiłem się bo czekam na optome 3d-xl.Acer v700 sporo tańszy od benka 600+ .
Pozdrawiam.
 

daro75

New member
to mnie przekonałeś - bo ja potrzebujĘ głównie pod n-kę z HBO.
Ale tylko programy HD dobrze się ogląda inne w n-ce nie polecasz oglądać?
Pokój masz zaciemniony i co z tęczą na tym proju? Jak jesteś z Wawy to może jakaś prezentacja?
 

usaner1970

New member
generalnie projektor nie nadaje się do oglądania tv , tylko naprawdę dobre programy w hd ,np oglądałem w sylwka transmisję z Wrocka na tvphd i obraz był idelany , po podglądzie na zwykłą dwójkę odechciało mi się wszystkiego , także tv tylko z hd , ekran mam tyłem do okien , w dzień mogę nie zasłąniać całkowicie żaluzji a obraz wyraźny , lekkie przyciemnienie pokoju wskazane, nie jestem z Wawy.
 

usaner1970

New member
a co do tęczy to praktycznie nie zauważalna , podobno zależy od osoby ,brat przyszedł i mówi że widzi czasem takie kolorowe kwadraciki nie mając pojęcia co to jest efekt tęczy , nie wdrażałem go w temat tylko po jakimś czasie zapytałem czy to jeszcze widzi , mówił że dopiero jak mu przypomniałem to dopiero znów od czasu do czasu widzi , kwestia przyzwyczajenia i nie myślenia o tym.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posiadam ów projektor, stoję przed zakupem ekranu. Powiem Ci że do obrazu wyświetlanego na ścianie nie mam zastrzeżeń. Chciałem Cię spytać czy na ekranie Acer prezentuje się dużo lepiej? Ciekawi mnie też czy projektor wisi czy stoi?
 

usaner1970

New member
Witaj , jeżeli chodzi o różnicę między ścianą a ekranem to nie odpowiem Ci .Zależy jak biała jest to ściana i czy nie błyszczy się , jest to jakby nie było ekran amatorski ale na jego plus na pewno przemawia to , że ma czarny margines wokół , jest elektryczny (bardzo cichy i płynny ) i ma typowy format 16:9 czyli 240cm na 135cm.Projektor stoi na ziemi tzn jakieś 30 cm od niej a ekran wisi na wysokości około 40 , docelowo miał wisieć pod sufitem ale z racji wysokiego mieszkania (3.30m) musiałby mieć bardzo długi wysięgnik albo ekran musiałby wisieć wysoko a to odpada (zadzieranie głowy do góry).Ekran mam około 3.5 metra od projektora a siedzę metr za projektorem.Obraz wypełnia mi idealnie powierzchnię ekranu.Połączony Blu-ray z projektorem poprzez hdmi 15m ale trzeba uważać z tymi kablami bo kiepskiej jakości się całkowicie nie nadają.
ps. ekran oczywiście z pilotem , wisi pod sufitem na łańcuchach o 1.15m długości , tyłem do okien.
Pozdrawiam.
 

marek_kapsa

New member
witam, również myślę o tym projektorze,mam pytanko czy brałeś pod uwage inny model ACERA H5360 cenowo i parametrami wypada identycznie.
oraz mam pytanie co do jakości obrazu kanały HD piszesz że są ok, a próbowałeś filmy z DVD ??
U mnie odległość od projektora do ekranu byłaby ok 4m, jaki najlepiej wielkości ekran dobrać aby było optymalnie, oglądać również będe z odległości ok 4m.
dzięki za odpowiedzi
 

wUodek

New member
witam, również myślę o tym projektorze,mam pytanko czy brałeś pod uwage inny model ACERA H5360 cenowo i parametrami wypada identycznie.
oraz mam pytanie co do jakości obrazu kanały HD piszesz że są ok, a próbowałeś filmy z DVD ??
U mnie odległość od projektora do ekranu byłaby ok 4m, jaki najlepiej wielkości ekran dobrać aby było optymalnie, oglądać również będe z odległości ok 4m.
dzięki za odpowiedzi


Ja mam V700, odległość 4m i ekran o wymiarach 240 na 135.
Filmy z dvd są ok, HD jest idealne.
 

marek_kapsa

New member
Ja mam V700, odległość 4m i ekran o wymiarach 240 na 135.
Filmy z dvd są ok, HD jest idealne.

Ja również będe siedział ok 3,5-4m od ekranu,
Aby uzyskać wielkość ekranu 240x135, jak daleko masz podwieszony projektor??

Oraz czy masz ekran jakiś biały czy szary, bo różnie piszą który jest optymalniejszy dla tego projektora.

dzięki za opnie
 

krzysztofeq

New member
a jak wypada oglądając divixy ? nie mowie to o wersjach cam, tylko dvdrip ? mozesz wypowiedziec się na ten temat ? rozglądam się nad podobnym zestawem w podobnym przedziale cenowym, oglądam mase filmów na dvdrip na divixach
 

wUodek

New member
a jak wypada oglądając divixy ? nie mowie to o wersjach cam, tylko dvdrip ? mozesz wypowiedziec się na ten temat ? rozglądam się nad podobnym zestawem w podobnym przedziale cenowym, oglądam mase filmów na dvdrip na divixach

Da się oglądać aczkolwiek nie zapierają tchu :)

Jeden DIVX mnie zatkał ale on miał 4.5 gb więc pewnie nie był zwyczajny.
 

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avatar 3D

Ja się podzielę spostrzeżeniem na temat wyświetlania 3D ww Avatara. Mam ten film w technologii HD i anaglifowej (znaczy się w jednym). Powiem Wam wystarczą plastikowe okularki red cyan za piątaka i efekt jak na te warunki jest piorunujący. Oczywiście ja sobie zdaję sprawę że słaba gama kolorów, czy trochę ciemno itd. Ale mimo wszystko jestem pod wrażeniem efektu. Z tego co wiem o sobie jestem wrażliwy na jakość obrazu a ten widok mnie zaspokoił. Doskonale pamiętam przeżycia w kinie z projekcji tego filmu i jak na domowe warunki uzyskałem podobny efekt. Ponadto osoby którym całość prezentowałem miały podobne odczucia co skłoniło mnie do podzielenia się tą informacją tu na forum.
 
Do góry