Posiadacze Yamaha RX-Vx67 łączcie się

mariuszsal

New member
Informacje o parametrach odczytuję przy pomocy Foobar2000 na kompie.
Raczej nie są uszkodzone bo na w/w programie są odtwarzane poprawnie.

Amplituner radzi sobie z tym plikiem jak przekonwertuję go do FLACa lub WAVa 2.0
WAV 6cio kanałowy rownież nie działa :/

Najmniejszy plik wrzucam na serwer -może wy znajdziecie odpowiedź. Jak się skończy to podrzucę link to może u siebie sprawdzicie.

edycja
Wgrałem plik, do ściągnięcia TUTAJ
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
Na wyświetlaczu masz podany format dźwięku. Jeśli jest to DTS to na wyświetlaczu masz napisane DTS. W tym samym miejscu gdzie np. wyświetla Ci tytuł odtwarzanego otworu muzycznego. Co do bluray to ja aby odbierać odpowiednie formaty muszę w jego opcjach dźwiękowych mieć zaznaczone - RAW dźwięk oryginalny. Jeśli ustawię PCM dekodowanie to na wyświetlaczu ampli mam format dźwięku podany jako PCM.

dziwne bo jak puszczalem filmyh z blu ray ps3 po optyku(toslink) lub hdmi do TV i z TV do ampli kanalem zwrotnym hdmi 2 to w zaden sposob nie pokazalo mi sie DTS lub cokolwiek innego.
Jak mam kompa podlaczonego przez coaxial do ampli i puszczam film gdziej jest sciezka dts lub inna tez nie mam tego wyswietlonego na ampli ? .
Nie bardzo wiem gdzie jest blad czy w polaczeniach kablami ? czy w czy pc i ps3 ? czy amplituner zle skonfihurowany , przedtem w panasonicu nie mialem takich problemow...po coaxialu wyswietlalo mi sie na ampli co jest grane ;/
 

crimson-pirate

New member
A co wyświetla wyświetlacz?

straight jesli dobrze pameitam , ewnetualnie DSP + enchancer jak jest wlaczony.
moge zrobic dokladne fotki tego jak to wyglada ;/ ogladlaem dotychczas 3 filmy na BR i na zadnym nie wlaczylo sie to , nie wiem tez dokladnie jak lepiej podpiac czy DTS HD pojdzie mi po toslinku optyku ? , z PS3 ustawilem aby szlo bez zadnych modyfikacji bitrate cos takeigo ile pamietma, niestety jestem teraz w pracy i nie moge sprawdzic czy wykonac fotki.
 

crimson-pirate

New member
jak zwykle najbardziej skuteczne jest jak najprostsze rozwiazanie . Przycisk INFO wytlumaczyl mi wszystkie problemy. Podlaczylem takze ps3 przez kabel hdmi do ampli i nastepnie ten do TV , teraz mam wszystkie dobrodziejstwa najnowszej techniki jak dts hd itp. Problem pojawił sie natomiast z połaczeniem kablem hdmi do ampli i nastpenie TV komputera.
Obraz jest ładny ok , ale dzwieku brak. Sciagnalem najnowsze sterowniki do realteka z płyty głowen Gigabyte. Nastepnie podlaczylem płyte głowna 2 pinowym spdif z karty graficznej do płyty głowenj (przy kartach nvidi tak trzeba) w opcjach windowsie nie pojawia mi sie HDMI dzwiek , ustawioam wiec na ogolne cyfrowe wyjscie i oczywiscie dzwieku nie ma .
Karta graficzna to GTS 250 z hdmi . Dzwiek moze isc tylko po coaxialu gdzie max mozliwosci to DTS zwykly, gdy film ma dts hd dzwiek zostaje zredukowany do dts :) i narazie tak korzystam , po paru godzinach prob z tym dzwiekiem odpuscilem.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Tutaj raczej sprawa ustawień kompa. Sprawdź czy w biosie masz uaktywnione HDMI audio. Kliknij na głośniczek na pasku wejdź w opcje i zaznacz Realtek Digital Output.

Jak nie pomoże wbij w google: "hdmi dźwiek tv". Przeczytaj kilka pierwszych postów i na pewno znajdziesz rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

krakusek

New member
ja planuje zakup Yamahy V1067 (albo v771 jeżeli przybędzie wydatków)...
i chciałbym się spytać, czy możliwa jest obsługa funkcji sieciowych (tj. radia internetowe, odtwarzanie plików muzycznych udostępnionych na komputerze) przy użyciu wyłącznie pilota (bez potrzeby włączania do tego celu telewizora)?

Oraz jak wygląda konfiguracja radia internetowego? czy mogę samemu dorzucać dowolnie wybrane... czy tylko te "wklepane" przez producenta ? A jeżeli jest możliwość to jak wygląda sposób dodawania?
 

mofo77

New member
Tak, jest to możliwe. Ja chwilowo nie mam TV a korzystam z radia internetowego oraz streamingu plików audio z komputera. Ewentualnie możesz wspomagać się sterowaniem z komputera poprzez przeglądarkę internetową.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
ja planuje zakup Yamahy V1067 (albo v771 jeżeli przybędzie wydatków)...
i chciałbym się spytać, czy możliwa jest obsługa funkcji sieciowych (tj. radia internetowe, odtwarzanie plików muzycznych udostępnionych na komputerze) przy użyciu wyłącznie pilota (bez potrzeby włączania do tego celu telewizora)?

Oraz jak wygląda konfiguracja radia internetowego? czy mogę samemu dorzucać dowolnie wybrane... czy tylko te "wklepane" przez producenta ? A jeżeli jest możliwość to jak wygląda sposób dodawania?

Masz wygodne sterowanie z samego pilota, z iPhona, iPoda, iPada, każdego telefonu/tabletu z Androidem oraz poprzez stronę internetową... no i oczywiście TV. Wybór należy do Ciebie.
Szukanie i wybieranie nowych utworów czy stacji radiowych nie przerywa słuchania aktualnej.
Radio internetowe, to standardowy vTuner.
 

zbyszek82

New member
Tak, jest to możliwe. Ja chwilowo nie mam TV a korzystam z radia internetowego oraz streamingu plików audio z komputera. Ewentualnie możesz wspomagać się sterowaniem z komputera poprzez przeglądarkę internetową.

a możesz zdradzić tajemnice jak to zrobiłeś?
ja jak mam wyłączony TV to dźwięk z mojgo serwera DLNA jest zakłócony tzn. przerywa
dodatkowo nie słuchać PS3 dopóki nie włącze TV :(
prosiłbym o porade bo nie daje rady tego zmienić . dzięki
mam yamahe 771 do niej podłączony TV i PS3
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Opisz bardzo dokładnie co, jak i gdzie masz podłączone... gdzieś musi być błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zbyszek82

New member
wlasnie powrocilem do ustawien fabrycznych i dalej to samo :( w ustawieniach jeszcze nic nie grzebalem tylko wlaczylem ps3 i muze

ps3 podłączone do yamahy na hdmi 2 in
yamaha podlaczona do TV Sharpa 40Le810 hdmi 1 out kablem 1.4

efekt muzyke slychac z ps3 gdy jest wlaczony TV gdy go wyłączymy to cisza i ciagle miga HDMI OUT na yamaszce

jesli odłącze kabel hdmi z TV to muze normalnie slychac i swieci samo HDMI

jakas rada? dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
...
efekt muzyke slychac z ps3 gdy jest wlaczony TV gdy go wyłączymy to cisza i ciagle miga HDMI OUT na yamaszce

jesli odłącze kabel hdmi z TV to muze normalnie slychac i swieci samo HDMI

jakas rada? dzięki

Wyglada na problem po stronie Tv. Skoro świeci Ci się hdmi out na ampli, to znaczy ze wejście hdmi w Tv jest cały czas aktywne...
Sprawdź w ustawieniach Tv i powylaczaj wszystko co związane z obsługą hdmi cec, anynet, vieralink itd.
 

zbyszek82

New member
Wyglada na problem po stronie Tv. Skoro świeci Ci się hdmi out na ampli, to znaczy ze wejście hdmi w Tv jest cały czas aktywne...
Sprawdź w ustawieniach Tv i powylaczaj wszystko co związane z obsługą hdmi cec, anynet, vieralink itd.

właśnie wyłączyłem kontorle HDMI aquos link w TV i dalej problem ale jeszcze poszukam jak wroce do domu.
hdmi out mi miga przy wylaczonym TV, świeci na stałe jak jest włączony
 

Vaderus

New member
Bez reklam
właśnie wyłączyłem kontorle HDMI aquos link w TV i dalej problem ale jeszcze poszukam jak wroce do domu.
hdmi out mi miga przy wylaczonym TV, świeci na stałe jak jest włączony

HDMI out świeci na stałe przy włączonym TV = wszystko ok i tak ma być.
HDMI out mruga przy wyłaczonym TV = TV jednak coś "kręci i kombinuje" i nie wyłącza całkowicie własnego HDMI in.
Musisz wpierw sprawdzić dokładnie ustawienia w TV. Oprócz aquos link poszukaj jeszcze HDMI CEC i też wyłącz.
 

krakusek

New member
Potrzebuję podpowiedzi jak zmusić ampli i TV do korzystania z ARC...
Ampli (rx-v671) mam podłączony z wejściem obsługującym ARC w TV (Panas seria G20)... w ampli mam włączone sterowanie HDMI i włączone ARC...
... a ciągle nie moge uzyskać dźwięku na kolumnach gdy dane są odtwarzane z TV (np. poprzez USB)...
mógłby ktoś mnie "poprowadzić za rękę" krok po kroku jak skonfigurować urządzenia ?
 

zbyszek82

New member
HDMI out świeci na stałe przy włączonym TV = wszystko ok i tak ma być.
HDMI out mruga przy wyłaczonym TV = TV jednak coś "kręci i kombinuje" i nie wyłącza całkowicie własnego HDMI in.
Musisz wpierw sprawdzić dokładnie ustawienia w TV. Oprócz aquos link poszukaj jeszcze HDMI CEC i też wyłącz.

W instrukcji TV wyczytalem ze HDMI CEC to aquos link ktore jest wylaczone a yamaszka nadal mroga :(
 
Do góry