Posiadacze Yamaha RX-Vx67 łączcie się

czarny2807

Active member
Bez reklam
Działało mi od razu po podłączeniu na routerach Pentagram, Asus, NetiaSpot i Netgear. Modeli niestety nie znam. Nie działało natomiast na żadnym TP-Link. Tutaj akurat znam modele: 8960, 8901 i 8950. Ja oczywiście używam routera ADSL a Vaderus DSL. Nie mam więc możliwości wpięcia ampli bezpośrednio do sieci. U mnie też pięć innych urządzeń działa a ampli nie. A co jeszcze śmieszniejsze ampli działa w sieci domowej. Nie chce tylko nawiązać połączenia z netem. Ja stawiam, że chodzi o zablokowany port. Tylko który? Powalczę jeszcze z tym tydzień. Jeśli nie będzie działało idzie do śmietnika.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Tylko nie mam żadnej pewności, że nie będzie tak samo jak teraz bo i tak ruch będzie szedł przez ten nieszczęśliwy router. I wtedy jakbym to wszystko podłączyć musiał? Ja mam sam modem Sagem ale nie da się go podłaczyć pod TP-Link bo nie posiada on wejścia usb.
 

crimson-pirate

New member
Witam
Mam spory problem , kupilem tx-p50g30e. Nastpenie podlaczylem go kablem HDMI do amplitunera Yamaha 667 . Aby uzyskac glos musialem wlaczyc HDMI control + ARC na yamaszcze i ok grało. Jesli wylaczam Yamahe i wlaczam ponownie , wszystko gra nadal ladnie. Jesli natomiast wylaczam TV z pilota, i wlaczam to juz nie mam glosu w amplitunerze ! Musze wejsc w opcje yamahy i przelaczyc znowu ARC na OFF i spowrotem na ON, wtedy wszystko dziala od nowa do ponowneo wylaczenia TV.
Bardzo prosze o pomoc ......
 

crimson-pirate

New member
dalem , nie mozna robic zmian , jednak mi on nie wraca do porzpedniach ustawien ale zostawia takie same tylko porpsotu nie ma dzwieku i musze od nowa dac OFF i potem na ON . niewiem czy jest to jakas usterka TV lub amplitunera ? kupielm to i to w tym samym czasie . probwalem z tym memory sam i nic nie dalo , konfiguracja zostaje dalej na ON ale dzwieku nie ma , dopiero przestawienie na off i spowrotem na ON daje rade.
Jesli wyalczam sam amplituner to nic sie nie dzieje, tylko jesli wylacze t tak sie dzieje.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
@czarny2807: Modem dolaczasz do routera zwykłym kablem LAN. wyjście z modemu do dowolnego jednego z czterech portów lan w routerze. Tylko koniecznie wcześniej wyłącz dhcp w routerze - od tej pory dhcp ma przychodzić z modemu.
 

crimson-pirate

New member
prosze o informacje czy jak ogladam film na blu ray lub inne zrodlo gdzie jest np. dolby lub true hd dzwiek to na ampli bede widzial jakies podswietlenie sygnalizujace ten system dzwieku ? bo aktualniej ka podlaczam przez pc lub ps3 blu ray to porpsotu idzie muzyka po hdmi lub optyku ale nie moge zoabczyc na ampli czy to true hd czy co ...przedtem w panasonicu mialem na czerwono podswietlone czy byl to dolby sorround czy cos innego.
Jestem posiadaczem 667 prosze napiszcie jak to wyglada u was .
 

sebol81

New member
A ja mam do Was pytanie...

Ostatnio kupiłem model 2067 i po kilku dniach perfidnie w trybie standby zaczęło mi piszczeć coś z lewej strony amplitunera (wzbudzało się co około minutę i przez kilka sekund piszczało). Słyszalne w cichym pomieszczeniu z kilku metrów. Pewnie kondensatory.
Czy u Was też słychać kondensatory gdy ampli jest w trybie standby (przy przyłożeniu ucha na kilkadziesiąt cm) ?
Gdy ampli był włączany piski automatycznie cichły...
Z tego względu odesłałem tego bubla.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
prosze o informacje czy jak ogladam film na blu ray lub inne zrodlo gdzie jest np. dolby lub true hd dzwiek to na ampli bede widzial jakies podswietlenie sygnalizujace ten system dzwieku ? bo aktualniej ka podlaczam przez pc lub ps3 blu ray to porpsotu idzie muzyka po hdmi lub optyku ale nie moge zoabczyc na ampli czy to true hd czy co ...przedtem w panasonicu mialem na czerwono podswietlone czy byl to dolby sorround czy cos innego.
Jestem posiadaczem 667 prosze napiszcie jak to wyglada u was .

Przycisk INFO na pilocie przelacza co ma byc na wyświetlaczu. Ponaciskaj go kilka razy aż zobaczysz format audio.
 

redlum

New member
Bez reklam
Czy te amplitunery obsluguja radio internetowe w formacie takim jak jest na fabrykamuzy.pl ?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Jok3r

New member
Bez reklam
prosze o informacje czy jak ogladam film na blu ray lub inne zrodlo gdzie jest np. dolby lub true hd dzwiek to na ampli bede widzial jakies podswietlenie sygnalizujace ten system dzwieku ? bo aktualniej ka podlaczam przez pc lub ps3 blu ray to porpsotu idzie muzyka po hdmi lub optyku ale nie moge zoabczyc na ampli czy to true hd czy co ...przedtem w panasonicu mialem na czerwono podswietlone czy byl to dolby sorround czy cos innego.
Jestem posiadaczem 667 prosze napiszcie jak to wyglada u was .

A nie świeci Ci się na amplitunerze PCM czasem?
 

crimson-pirate

New member
nie widze nic takiego jak PCM .
Komp podlaczony mam coaxialem jak keidys z panasem.
Uzywam dobrego progamu splash pro . Jesli mam tam ustawiony bitstream SPDIF to dzwiek idzie w takiej postaci jak jest nagrany bez zadnego przetwarzania ,wtedy na ampli przelacza mi sie w tryb STRAIGHT i tylko taki jest dostepny. Moge w programi ustawic na 5.1 , 7.1 i wtedy mam mozliwosc ustawiec neo 6, pro logic, DPL movie itp.
Tak naprawde to niewiem co ampli robi z tym dzwiekiem i jaki jest ostatecznie w glosnikach. Tak samo jak puszczam kablem toslinkiem z PS3 audio to jest straight jak ustawilem bitstream w PS3 . moge tez pusicc do TV dzwiek po HDMI z ps3 , nastpenie idzie dzwiek kablem HDMI (kanal zwrotny) do ampli ...nie wiem jak uzyskac najwyzszej jakosci dzwiek jaki mam mozliwy.
 

maniek1973

New member
witam panowie mam problem i nie umie sobie z tym poradzic,mam syfre+i yamahe 2067 i nie umie ustawic DD na optyku,kombinuje juz 3 dni bo tyle mam yamahe,a nie mam instrukcji pl moze ktos powie co i jak ustawic zeby audio szlo po optyku a nie po hdmi? bo z blu ray problemu nie ma a na syfra+ pokazyje tylko PCM
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
prosze o informacje czy jak ogladam film na blu ray lub inne zrodlo gdzie jest np. dolby lub true hd dzwiek to na ampli bede widzial jakies podswietlenie sygnalizujace ten system dzwieku ? bo aktualniej ka podlaczam przez pc lub ps3 blu ray to porpsotu idzie muzyka po hdmi lub optyku ale nie moge zoabczyc na ampli czy to true hd czy co ...przedtem w panasonicu mialem na czerwono podswietlone czy byl to dolby sorround czy cos innego.
Jestem posiadaczem 667 prosze napiszcie jak to wyglada u was .


Na wyświetlaczu masz podany format dźwięku. Jeśli jest to DTS to na wyświetlaczu masz napisane DTS. W tym samym miejscu gdzie np. wyświetla Ci tytuł odtwarzanego otworu muzycznego. Co do bluray to ja aby odbierać odpowiednie formaty muszę w jego opcjach dźwiękowych mieć zaznaczone - RAW dźwięk oryginalny. Jeśli ustawię PCM dekodowanie to na wyświetlaczu ampli mam format dźwięku podany jako PCM.
 

mariuszsal

New member
witam panowie mam problem i nie umie sobie z tym poradzic,mam syfre+i yamahe 2067 i nie umie ustawic DD na optyku,kombinuje juz 3 dni bo tyle mam yamahe,a nie mam instrukcji pl moze ktos powie co i jak ustawic zeby audio szlo po optyku a nie po hdmi? bo z blu ray problemu nie ma a na syfra+ pokazyje tylko PCM
Witaj
Wszystko zależy od miejsca wpięcia optyka (w mojej 1067)z tyłu są 3 wejścia optyczne które mogą być źródłem sygnału.
Aby ustawić sygnał audio po optyku dla sprzętu wpiętego pod AV1 wchodzisz w:
Input -> Input Assignment gdzie wyświetli ci sie tabela wtyków z tyłu ampli.
Na górze masz podział na AV (u mnie d 1 do 7) i Audio (u mnie od 1 do 4)
Po lewej stronie masz opis gniazd optyczne/coax oraz drugie component

Poszczególne cyferki w tabelce oznaczają (liczone od lewej) 1,2,6 - coax a liczby 3,4,5 gniazda optyczne.

I teraz jeśli pod AV1 masz wpięty dekoder satelitarny( np po HDMI) i chcesz aby sygnał przekazywany był optycznie w tabelce pod AV1 ustwiasz cyfrę 3,4 lub 5 w zależności gdzie wpiąłeś ten kabel (jeśli do pierwszego gniazda to 3)

I to w zasadzie tyle - wyłazisz z tego i jeszcze aby było to faktycznie po optyku podczas odtwarzania z danej AV klikasz na pilocie Option i wybierasz źródło sygnału z Auto lub HDMI na Coax/Opt czy jakoś tak. Po tym zabiegu zmienisz źródło.
Aby się upewnić ze działa wyciągnij optyka na chwilę (powinieneś utracić dźwięk)


Aby nie mnożyć postów podpytam przy okazji czy odtwarzał ktoś pliki FLAC wielokanałowe na tym amplitunerze ? Ja od dłuższego czasu bezskutecznie się z tym męczę.
Pliki są spore bo jeden utwór to niekiedy 300 MB (parametry pliku średnie kbps 8228, kanałów 6, częstotliwość 96 kHz).
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Albo masz FLAC-i 192 i wtedy nie odtworzysz tego na żadnym oprogramowaniu, bo Yamaha, jak każdy ampli w tej cenie (nie spotkałem się z takim, który by miał inaczej) odtwarza tylko FLAC 96/24 bit. Pytanie gdzie odczytujesz jaką transmisję ma ten FLAC, bo może to jest wartość przekłamana.
 
Do góry