Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

Radoslav

New member
Witam.
Od tygodnia mam 608, jestem bardzo,bardzo zadowolony. Jedno pytanko-mam ustawiony tryb hdmi thru, wiem ze am ssie wtedy 30W, w skali roku trochę się uzbiera kW. Czy można jakoś prosto z pilota wyłączyć ten tryb (na noc, jak ide do pracy) nie grzebiąc w ustawieniach lub wyłączyć go jakoś całkowicie? Nawet jeżeli do AM nie dochodzi żaden sygnał-cały sprzęt wejściowy wyłączony-on itak jest w trybie hdmi thru.

A czy te "30 kW" to nie jest przypadkiem wtedy gdy z pass faktycznie korzystasz tzn przy wyłączonym ampli puszczasz audio na TV? Bo na standbay niezależnie czy włączone w menu pass czy nie to nie powinno być raczej różnicy. Czy się mylę?
 

cegla66

New member
Radoslav nie mam zielonego pojecia. znalazlem inne rozwiazanie mianowicie moj tv ma ARC wiec enka poszla do tv-to jedyny sprzet z ktorego zdarza mi sie korzystac bez kina-reszta wpieta w ampli i thru wylaczone a dzwiec z tv idzie na ampli po wlaczeniu tv/cd
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No i właśnie to jest dobre rozwiązanie z podwyższonym zużyciem prądu. Onkyo czerpie te 30W w trybie "pass thru" czyli nawet jak jest wyłączone i puszczony jest sygnał na TV. Musi się wtedy świecić na ampli "HDMI THRU". Jeżeli po zgaszeniu świeci się zwykłe "Standby" to czerpie minimalnie, chyba 0,3W.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cegla66

New member
U mnie gdy w menu ustawione jest pass thru po wyłaczeniu ampli i wszystkiego co do niego dochodzi itak świeci sie pomarańczowa-nie ma możliwości wyłączenia tak aby była czerwona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

diuczysko

New member
Bez reklam
Z pomiarów innych użytkowników wynika, że te 30 W jest pobierane w momencie gdy podłączone urządzenie przesyła obraz w standby, a nie po prostu jest wyłączone z aktywnym trybem hdmi pass thru w ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radoslav

New member
Czyli się nie myliłem ;) Poza tym od kiedy mam ampli to korzystałem z pass'a chyba ze 2 razy...jednak jak się przyzwyczai ucho do dźwięku z kolumn to słuchanie z wbudowanych w TV jest już nie do przyjęcia :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cegla66

New member
Zgadzam się w całej rozciągłości ale też zawsze zasypiam przy tv i "N" a "N" nie ma czasowego wyłączania jak tv czyli całą noc ssało mi prąd w trybie pass thru
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Radoslav

New member
U mnie jest tak, że jak wyłączam najpierw TV to jednocześnie wyłącza się też ampli...szkoda że nie działa na odwrót, ani przy włączaniu (ale to chyba przez brak kanału zwrotnego w TV). Jednak takie rozwiązanie pozwala na to, że jak ustawie w TV sleep np. na 60min to jak się wyłączą, to od razu oba urządzenia.

PS: Nie wiem jaki masz dekoder N, bo w ich "turbodekoderze" jest opcja samowyłączenia po 4-6h bez aktywności...czyli jak nic nie naciskasz ;) Wprawdzie to trochę ułomne rozwiązanie, ale jest też jakąś opcją żeby nie chodził całą noc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cegla66

New member
Jak szedłem w komara to ampli wyłączałem i chodził w pass thru czyli dalej ssał kW.Nawet jak tv się wyłączył to N chodziła. N mam stary biały dekoder. Też mam tak że jak wyłączę TV to i am się wyłącza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fcvader

New member
Witam szanowne grono. Wprawdzie wczoraj stworzyłem temat o takiej samej treści, ale w Temacie PS3 i chyba za bardzo nie znają tam odpowiedzi... ale ponieważ sprawa mocno się ociera o "608" to w zasadzie chyba dobre miejsce na tego posta:


"Od wczoraj mam dziwny problem. Jako, że moja żona ostatnio wyłącza listwy przepięciowe jak wychodzi z domu (niby, że taka oszczędna) coś się delikatnie mówiąc "spieprzyło" ze sprzętem (LCD, Ampli Onkyo 608, dekoder N, DVD, PS3 - wszystko przez hdmi do ampli).
Krótki opis celem wprowadzenia:
1. Wróciłem do domu, włączyłem listwy i N - na wyświetlaczu dekodera napis HDMI OFF.
Pomyślałem sobie ze to wina dekodera no to kombinowałem z kablami. Ten sam problem jednak występował również z PS3 i DVD. Jedynie menu ekranowe ampli świadczyło o jakiejkolwiek komunikacji z tv. Przywróciłem w między czasie dekoder i ampli do ustawień początkowych.
2. Później sprawdzałem sprzęt podłączony do TV z pominięciem ampli - wszystko śmigało.
3. Myślałem, że ampli do serwisu, ale rzutem na taśmę rozłączyłem pudło i zaniosłem do innego telewizora gdzie również jest dekoder N i o dziwo wszystko działało.
4. No to zabrałem ampli z powrotem i podpiąłem wszystkie hdmi pod ampli - znów o dziwo - dekoder N działa, DVD działa jedynie nie mogę nic zrobić z PS3


ISTOTA PROBLEMU
PS3 - symptomy są takie, że PS3 nie wyświetla obrazu. Na TV jest ok, przez ampli po hdmi nie wyświetla obrazu ani dzwięku. Kiedy włączam PS3 przez 5 s przytrzymanie klawisza POWER pojawia się na TV komunikat, że znaleziono nowe urządzenie hdmi i dwie opcje: tak - jeśli chcemy puścić wideo i dźwięk przez hdmi oraz oczywiście opcja nie. Jest to jedyny obraz jaki udało mi się uzyskać od wczoraj z PS3. Kiedy wybieram "tak" pojawia się czarny obraz, zero dzwięku i nic się nie dzieje a TV "milczy", kiedy wybieram "nie" słyszę w głośnikach kina, jak uruchamia sie PS3 później słyszę poruszanie się po "opcjach" i generalnie gdyby był obraz to mógłbym nawet pograć - tyle że obrazu nie ma:wink:. Jest poprostu czarny ekran.

Może macie jakieś inne pomysły? wydaje się, że mimo wszystko to wina ampli, więc może znacie jakieś sposoby na ten problem, może jakieś opcje w ampli do przestawienia?"



znów wczoraj trochę pokombinowałem i jak zresetowałem wszystkie ustawienia w PS3 i puściłem pod ampli na najniższej rozdzielczości to mogę sobie śmigać po menu ps3. Jak próbuję ustawić wyższe rozdzielczości w PS to niestety - brak sygnału. Dodam że w ampli na HDMI out mam ustawioną rozdzielczość "through" bo na "auto" nawet n nie chce działać- w sumie nie wiem dlaczego. Czy już wysyłać na gwarancje?
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanko odnośnie sygnałów które trafiają z Bluray do Onkyo 608. Mianowicie ma włączony płytę i na początku leci trailer pokazuje się znaczek Dolby PLII, a jak później jak już się rozpocznie emisja to na wyświetlaczu jest PCM. W swoim BD ustawiłem co trzeba ale nie wiem czy coś trzeba by ustawić aby właściwie rozpoznawał??
Dodam że płyty to tylko oryginały ze ścieżkami Dolby true HD 7.1 (Transformers 3) lub DD5.1 (Helikopter w ogniu).
A może tak ma być??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bodajrze w odtwarzaczu BD czy DVD musi być zaznaczona opcja Bitstream a nie PCM i zaznaczona opcja DTS. Po wybraniu pilotem np. DTS HD master powinno wszystko śmigać.
 

Bobby75

New member
Witam,

po zmianie amplitunera na 608kę zaistniała możliwość podłączenia kolumn ( JBL Studio ) w bi-amp. Przewertowałem stosy postów w tym temacie i ciekawy jestem czy warto? Wiem że często to odczucie subiektywne jedni twierdzą że jest lepiej inni na odwrót. Nie mam możliwości pożyczenia kabli więc albo kupić i montować albo dać sobie spokój. Ostatecznie potrzeba mi tylko 4 m kabla wiec koszt niewielki chodzi tylko o sens. Co radzicie ? W niektórych wypowiedziach słychać że bi-amp stał się przyczyną spadku mocy i przysparzał różnych kłopotów sprzętowych. Czy takie podłączenie niesie za sobą jakieś ryzyko uszkodzenia sprzętu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy prawidłowym podłączeniu ryzyka żadnego nie ma. Co do opłacalności podłączenia to może ciut lepsza średnica i góra, polepszenia basu nie zaobserwowałem, przynajmniej w moich warunkach. Czy jest mniejsza moc? Na pewno amplituner trzeba mocniej podgłaszać niż przy standardowym podłączeniu, nawet zobacz że w instrukcji jest mniejsza moc podana przy podłączeniu 7 kolumn niż przy podłączeniu 5. Co do obciążenia kolumn i efektywności grania to już nie wiem czy moc ma znaczenie bo teoretycznie idzie taka sama. Bo co za różnica czy normalnie podłączymy i mamy np 100W na kolumnę czy podłączymy osobno niskie oraz śrenie- wysokie i pójdzie 2x 50W? Na pewno przy podłączeniu bi-amp mniej się grzeje amplituner, więc jak masz ampli wciśnięty gdzieś w półkę to nawet dla bezpieczeństwa można tak podłączyć. Różnic dużych na pewno nie ma, więc możesz zobaczyć czy usłyszysz zmianę na +. Ja zadowolony jestem że ampli mniej się grzeje bo mam na nim postawiony DVD, a wcześniej przy głośnym graniu był jak piecyk:), teraz tylko lekko ciepły. Tylko pamiętaj bo w instrukcji PL Onkyo 608 był błąd. Opis inaczej mówił i rysunek pokazywał odwrotnie podłączenie kabli pod kolumny. Od zacisków frontowych w ampli zasilana jest sekcja niskotonowa (prawdopodobnie dolne zaciski) a od zacisków Surroud Back sekcja wysokotonowa (górne zaciski).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kestrel972

New member
Onkyo 608 połączenie z PC

Witam
mam pytanko podłączyłem Onkyo 608 z pc puszczam film i na amplitunerze pokazuje dźwięk PCM a nie DTS HD czy nawet zwykły DTS a wiem na 100% że tak film jest zakodowany,czy PCM to jest dźwięk
DTS HD tylko nie wyświetla tego amplituner,czy też nie ma dźwięku kina domowego tylko jest zwykły analog,z góry dzięki za odpowiedź.
 

kestrel972

New member
Połączyłem kablem hdmi przeczytałem tamte tematy i zmieniłem audio selektor i teraz miga napis DTS i brak dźwięku,co jeszcze zmienić.
 

cegla66

New member
Witam kolezanki i koledzy. Mam pytanko-czy w waszych 608 w trybie pure audio dziala subwoofer? Moj kumpel ma ten sam zestaw co ja i u niego w tym trybie dziala. U mnie nie pomimo tego ze chyba wszedzie go wlaczylem.
 

maciekm4

New member
Witam
Mam Onkyo 608, BD Onkyo 308 plus Tannoy Mercury (wszystko połączone kablami hdmi tzn. tuner sat, ampli, bd i telewizor). Do wczoraj wszystko było ok. Wczoraj córka dzwoni, że włączyła kino i nie ma dźwięku. Powiedziałem, żeby nic nie mieszała, poczekała aż wrócę z pracy. Faktycznie, żaden dźwięk z kolumn się nie wydobywa (nawet nie buczą, cisza kompletna). Włączyłem płytę z muzyką, nic, film, nic, radio, nic. Obraz jest. Przeleciałem ustawienia, wygląda, że wszystko jest ok. Sprawdziłem kable, również wszystko wygląda ok. Dzwonić do serwisu ? Może jakiś kabel poszedł ?
 
Do góry