Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

arcoss

Member
(...)Zaczynam mieć powazne zastrzeżenia co do jakosci obecnie produkowanego sprzętu. (...)

Z przykrością muszę podzielić Twoje zdanie. Moja 608 pojechała na serwis po niecałym roku oszczędnego użytkowania w związku z opisywaną tu usterką polegającą na braku przełączania wejścia/wyjścia i znikaniu obrazu. Zastanawiam się nad zmianą ampli na SONY STR-DA3600ES. Pojawiło się tego trochę na Alle, w bardzo dobrych cenach [nawet 2500 od ręki] Jakby nie patrzył - to klasa ES a nie zwykła budżetówka jak w przypadku 608. Audiofilem nie jestem - wystarczy mi, że słyszę tony niskie, wysokie i efekty specjalne. A nie sądzę, że SONY zagra gorzej niż moja 608. :eek:k:
 

arcoss

Member
Ale co to znaczy "źle wpłynie na bas"? Będzie ciszej, wyżej, niżej? Mój salon to nie estrada, na 608 nigdy na skali nie przekroczyłem 50-tki. A słabszy zasilacz? Oszczędzę na rachunkach :) [śledzę wątek o energożerności ONKYO]
Powiem tak - coś, co mi się zepsuło, pomimo oszczędzania i szanowania tego, z miejsca marnieje w moich oczach. Pal licho, gdyby awaria dotknęła tylko mnie. Ale awaryjność 608 a wcześniej 606 jest m-a-s-o-w-a. Wiadomo, sprzęt się psuje. Ale dobry sprzęt nie psuje się na taką skalę...
Jak 608 wróci z serwisu to być może dam jej szansę. Ale na pewno pozbędę się jej przed końcem okresu gwarancyjnego. Już nie wierzę w ONKYO.
 

osy3

New member
Ja co prawda jestem początkującym słuchaczem, ale dało się zauważyć pewne niedociągnięcia w 608.
W końcu zadziałało u mnie powiedzenie do trzech razy sztuka bo dopiero po wymianie dwóch ampli na trzeci nie mam się do czego przyczepić.( na razie) Dobrze że udało mi się wymienić (dobra wola sprzedawcy, bo prawo reguluje to wyjątkowo surowo w stosunku do nabywcy) , a nie poszło do serwisu, bo wtedy byłaby porażka. Chwała sprzedającym w końcu to nie oni je produkują a muszą nadstawiać karku i wysłuchiwać narzekań.
Z resztą porażki zdarzają się, a może są obecnie nagminnie we wszystkich dostępnych produktach na rynku. W końcu co możemy wymagać od człowieka pracującego za miskę ryżu, lub od Niemca pochodzenia tureckiego składającego audi, bmw, mercedesa, bo prawdziwemu za tą kasę nie chciałoby się wstać z łóżka.
Tyle moich wypocin, albo nie kupować i nie mieć, albo kupować i narzekać. Tak źle, a tak niedobrze!
Wracając do 608, po wymianie kabli HDMI na HSpeed + Ethernet 1.4a firmy Profigold OxyPure JESZCZE NIE ZANOTOWAŁEM PRZERW. JESZCZE!!!!!!
Testuje dalej!
 

arcoss

Member
(...) O jakiej skali piszesz? (...)
A np. takiej "forumowej". Na kilku posiadaczy 606 czy 608 prawie każdy z nas miał jakieś "ale". A ilu jest takich którzy o problemie nie napisali tylko od razu wysłali sprzęt "na gwarancję"? Ilu jest takich, którzy skarżą się na innych forach? Ilu jest takich którzy w ogóle nie trafili na jakiekolwiek forum? Analiz i statystyk awaryjności nigdy nie poznamy, ale sądząc po okresie przetrzymywania sprzętu [czekam już 16 dni] to trochę tego towaru na serwisie leży.
Powtórzę - sprzęt się psuje, wiadomo. Ale dobry sprzęt nie psuje się na taką skalę. Argument, że takich ampli sprzedaje się setki miesięcznie rozumiem tak, że skoro się dużo sprzedaje, to i odsetek awarii może być większy. Z jednej strony to prawda. Ale taki argument w ogóle do mnie, jako konsumenta, nie przemawia. ONKYO powinno się szczycić nie tym, ile się sprzedaje tylko tym, że sprzedaje się dużo i nic nie trafia na serwisu.

@blackninja
Poczytałem trochę o tym SONY, jego zasilaniu i powiem tak - wolałbym porządny mniejszy zasilacz niż "dmuchany" mocniejszy...
 
Ostatnia edycja:

osy3

New member
1/2 sekundowe przerwy w odtwarzniu dźwięku z BD

Jestem jak napisałem wcześniej po wymianie dwóch ampli Onkyo 608.
Mam obecnie trzeci (oczywiście oba wcześniej -sztuki nówki) nowy, i niestety zaobserwowałem znowu przerwy w odtwarzaniu dźwięku z CD z Pioneera BDP-LX54, tak jak było na poprzednich dwóch.
Są to 0,5s przerwy dźwięku z efektem migającej kontrolki HDMI na 608, i występują one bez konkretnej częstotliwości, nie przewidywalnie i w różnych miejscach tej samej płyty za każdym odtwarzaniem.
Tak jakby następowała przerwa w połączeniu HDMI. Wszystkie przewody są wpięte na sztywno .
Podczas odsłuchu na TV widoczne jest menu BD .
Wymieniłem oda kable na nowe ale efekt jednak nie ustąpił.
Zauważyłem za to że w chwili kiedy odłączę kabel HDMI od TV (oczywiście robi sie na jakis czas przerwa w odtwarzaniu muzyki mimo tego że BD podłączony jest do ampli) efektu przerywania niema.
Ta sama płyta, te same ustawienia.
Pytanie: dlaczego połączenie HDMI OUT i jego połączenie/odłączenie z TV ma wpływ na odsłuch muzy.
Czy display nie powinien mieć wpływu na odbiór dźwięku i całkowicie pominięty chyba że uruchomiona jest jakas funkcja dla HDMI OUT w ampli która............. no własnie jaka to może być funkcja.
RIHD mam wyłączone, TV to Panas 50VT20EA który jest podłączony do ampli w HDMI1 które nie obsługuje ARC. Przeczytałem w instrukcji że 608 za pomocą RIHD współpracuje z Panasami z vieralink.
Może zamiast wyłączyć jakąś funkcję trzeba ją włączyć.
Kompletnie nie wiem, i co gorsze przerwy występują co jakiś nieokreślony, niepowtarzalny czas .
Może ktoś ma jakiś pomysł , albo ktoś się z tym uporał.
Czy powinienem podejrzewać Pionka, czy nie?
Podczas odłączania HDMI z ampli do TV na pionku nic się nie zmienia.
 

arcoss

Member
@osy3
Pomimo wyrażonego przeze mnie wcześniej sceptycyzmu i utraty sympatii dla ONKYO, nie chce mi się wierzyć, żeby trzy egzemplarze były felerne. Jakaś pechowa seria, ktoś przysnął na taśmie czy jak?
 

Radoslav

New member
Czy powinienem podejrzewać Pionka, czy nie?

Myślę, że skoro na trzech ampli jest to samo, to raczej "na razie" wykluczałbym jego winę. Kable HDMI mówisz, że też zmieniałeś więc kolejnym ogniwem powinien być właśnie odtwarzacz BD...albo może coś z TV, bo na C+ miałeś te same objawy.
PS: apropos szumów w kolumnach to u mnie słychać jednostajny na poziomie głośności powyżej 85...i żadnych "trzasków" przy regulacji poziomu (pilotem i ręcznie w ampli).
 

osy3

New member
Niestety jestem tego żywym przykładem.
Pierwszy przerywał, drugi końcówka mocy trzeszczała, trzeci tez przerywa, dlatego nie wieże za bardzo że to wina ampli , a raczej jakiś ustawień, tylko jakich?
Przesłuchałem cała płytę bez podłączonego (przez HDMI) TV i nic , wszystko OK.
Zauważyłem że napis również znika/miga gdy wyjmę HDMI z TV gdy odbieram kanał z dekodera Cyfry+ Pace.
Efekt dokładnie ten sam co w przypadku BD, dlatego jeszcze raz stawiam na ustawienia, wiec może ktoś kto się zna na 608 wyjaśni mi sprawę i poda poprawne ustawienia tak aby Tv służył do oglądania a ampli do słuchania i żeby odbiór dźwięku nie był połączony z wizją, znaczy był tylko żeby ampli zachowywał się tak samo z podłączonym i wyłączonym kablem HDMI od TV, a nie wariował.
 

alex1

Member
W kwestii zanikania dźwięku - u mnie zaobserwowałem kiedy ma to miejsce.

U mnie na chwilę zanika dźwięk i napis na wyświetlaczu gdy następuje zmiana sygnału wejściowego na tym samym wejściu. Mając na przykładzie dekoder n

Podczas reklam mamy sygnał PCM i w momencie powrotu do filmu zmiana na Dolby D 2.0 - wtedy mam chwilowy zanik.
Wydaje mi się, że to nie jest usterka :) bo jakby nie było ampli musi się przestawić :)
 

arcoss

Member
To co piszesz ma sens, ale zanikanie dźwięku w trakcie słuchania ścieżki dźwiękowej na CD czyli problem osy3 wg. mnie nie jest normalny.
 

pimad

New member
zużycie energii c.d. i dźwięk c.d.

Kolejny pomiar - zestaw pomiarowy jak poprzednio tj. 608 podpięta do listwy przez miernik, głośniki 5.1, odtwarzanie z panasowego BD płytka DVD (ale upscaluje panas) głośność 40-42 (dla mnie wystarczająco głośno) 86wat. Następny pomiar postaram się zrobić przy wymuszeniu upscalingu przez ampli.

Osy3 - moim zdaniem znaczek HDMI powinien migać przy zmianie kanału na sat, ponieważ zmieniasz żródło strumienia cyfrowego (kanał sat) więc sobie musi satka to od nowa zdekodować a więc i dogadać się z ampli co do nowych (albo i takich samych) parametrów połączenia HDMI - które to jest związane nie z urządzeniami tylko z zawartością strumienia. Na to wszystko nałożone jest jeszcze HDCP i .... nad tym właśnie siedzę, ponieważ podejrzewam że może mieszać przy naszych obserwacjach z dźwiękiem - cóż taki kolejny trop. A mam przy okazji pytanie tak z ciekawości jak masz ustawiony dźwięk na wyjściu z Twojego BD i z Cyfry? Auto ? PCM?
Pozdrawiam
 

osy3

New member
Jeżeli chodzi o wyjścia to na BD i Cyfrze mam w Auto Selector / HDMI / Fixed Mode Auto
Ale wytłumaczcie mi co ma wspólnego TV z tymi zmianami i przerwami.
Bo po wyjęciu HDMI z TV, czyli jego odcięciu wszystko jest OK, a przecież cały sygnał czy to z BD, czy z Cyfry leci przez 608 i tam jest podział na ścieżkę Audio i Video więc Video czy jest jego odbiór czy nie ma nie powinno mieć wpływu na Audio, a ma już w moim trzecim egzemplarzu.
BD może być z nim coś nie tak ale dlaczego jest dobrze przy odłączeniu TV ?
Może TV coś wysyła, albo ampli próbuje sie w określonych sytuacjach zgrać i coś przełącza i to spowodowane jest tak jak przy przełączaniu stacji w cyfrze zmianą ścieżki i z tąd przerwa.......gdybam!!!!
Może zadźwonie do EIC i im dam zagwostkę, albo może czytają moje wypociny i się śmieją bo sprawa jest prosta i oczywista.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

osy3

New member
Kupiłem go w tym miesiącu ale oprogramowanie miał chyba z 2010r, wiec jest z 2010r.
Dziś wgrałem nowe, ale niestety bez zmian.
Był nowy cały w folijkach.
Dlaczego pytasz? wiesz coś czego ja nie wiem :)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pimad

New member
Osy3 - wszystko co połączone jest ze sobą po HDMI - gada między sobą.

Generalnie HDMI to trzy w jednym (przynajmniej do wersji 1.3 w 1.4 doszedł jeszcze ethernet) - wideo cyfrowe (identyczne z DVI) audio cyfrowe wielokanałowe oraz HDCP (czyli kodowanie sygnału w celu ochrony praw autorskich).

Czyli to nie jest tylko audio i wideo. HDCP powodowało swego czasu problemy i w Cyfrze i w N-ce. Może powodować problemy przy starszych telewizorach lub monitorach.
Oczywiście nie wiem czy w naszym przypadku też jest problemem...

Pomysł z pytaniem do EIC jest absolutnie bardzo dobry.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

osy3

New member
Dziś napisałem do EIC opisując problem przerw.
Czekam na odpowiedź. Mam nadzieję że szybko odpiszą i rozwiążą problem
 
Do góry