Posiadacze Onkyo 608 łączcie się :)

Mincek

New member
ze względu że moje przednie posiadają także niskie częstotliwości (jamo s606) mam ustawione przednie na full band, reszta była ucięta na 60hz więc zmieniłem (zdecydowanie za nisko były) LFE nawet nie wiem co to jest więc nie ruszałem, ale sprawdzę jak jest ustawiony....
 

Mincek

New member
Mincek robisz sobie salkę kinowa i nie wiesz co to LFE , poczytaj bo będziesz miał lipę nie kino :p. Pzdr

Tak, dziękuję za treściwą odpowiedź. Ogólnie widzę że pomoc i nakierowanie w momencie kiedy ktoś pyta "co z czym" (tym bardziej że czytałeś mój drugi post o pokoju) to Twoja słabość, ale za to wymądrzanie się "ja wiem, ale nie powiem" to już górnolotne posty...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Miałem ten zestaw jamo, i u mnie sprawdziły się te ustawienia :
- Sub ustaw vol na 1/3 mocy godz 9-10
- odcięcie suba na 80hz
- phase 0
W amplitunerze:
- wszystkie odcięcia kolumn na 80hz
- dla niskich tonów suba lfe 80hz jeśli będzie ok przestawiane na 120hz ale u mnie na 120hz sub nie wyrabiam w yzszym basem i zostało na 80hz
- wszystkie kolumny na small nawet fronty u Ciebie boczne niskotonowe są minusem dla Ciebie ponieważ są za blisko ściany. . :-(
Spróbuj takie ustawienia jak wyżej i napisz czy coś się poprawiło
 

Mincek

New member
Miałem ten zestaw jamo, i u mnie sprawdziły się te ustawienia :
- Sub ustaw vol na 1/3 mocy godz 9-10
- odcięcie suba na 80hz
- phase 0
W amplitunerze:
- wszystkie odcięcia kolumn na 80hz
- dla niskich tonów suba lfe 80hz jeśli będzie ok przestawiane na 120hz ale u mnie na 120hz sub nie wyrabiam w yzszym basem i zostało na 80hz
- wszystkie kolumny na small nawet fronty u Ciebie boczne niskotonowe są minusem dla Ciebie ponieważ są za blisko ściany. . :-(
Spróbuj takie ustawienia jak wyżej i napisz czy coś się poprawiło

Daleko od ściany nie są, to fakt. Low Pass Filter ustawiony był na 120hz. Teraz wiem ze LPF to właśnie Low Pass Filter i muszę pokombinować bo subwoofer mi się nie pododbał. Reszta kolumn wycięta jest na 80hz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To że kolumny są duże nic nie zmienia w ustawieniach. Już kiedyś Armanig o tym pisał, że są referencyjne ustawienia pod kino i sporo osób się tego trzyma, a że ktoś sobie lubi pozmieniać to już indywiduwalne preferencje. Wdł. THX wszystkie kolumny powinny być odcięte na 80 Hz. Miałem kiedyś Jamo s606 i kolumny surround mają dolną granicę na chyba 80 Hz, ale pamiętam że dawałem ciut wyżej na 90 hz bo przy 80 Hz czasami lubiły zacharczeć. To samo w przypadku subwoofera, powinno się w amplitunerze ustawić dla LFE 120 Hz, bo wtedy nie ograniczamy pełnego pasma, natomiast przy złym ustawieniu suba, kiepskiej jakości sprzęcie zdarza się że na 80 Hz zagra przyjemniej. Przy poprzednim subie tonsila tak miałem ustawione, bo jak dawałem na 120 Hz to się oglądać filmu nie dało. Za szybko się wzbudzał, rezonansowało chyba wszystko i koszmarnie dudniło, dlatego zdecydowalem się do mojego pomieszczenia zakupic suba w konstrukcji zamkniętej. Teraz nie mam takich problemów. Co do ustawienia suba, to na nim samym crossover dajesz na max., a wszytkim steruje amplituner. W zakładce w której masz odcięcia dla kolumn, masz też ustawienie dla kanału LFE i tam dajesz na 120 Hz.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Tak, dziękuję za treściwą odpowiedź. Ogólnie widzę że pomoc i nakierowanie w momencie kiedy ktoś pyta "co z czym" (tym bardziej że czytałeś mój drugi post o pokoju) to Twoja słabość, ale za to wymądrzanie się "ja wiem, ale nie powiem" to już górnolotne posty...

No nie źle :).Pzdr
 

cybermik

New member
Onkyo TX-SR608 na części

Witam wszystkich, mam na sprzedaż niesprawny onkyo tx-sr608 w całości lub na części, proszę pisać gdyby ktoś coś potrzebował.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDMI?
Miejmy nadzieje, że te wszystkie awarie Onkyo już ma za sobą i w ostatnich modelach popracowali na tym, głównie tu chodzi o hdmi, bo o tym się często czyta.
 
Do góry