Posiadacze kamery Sony HDR-SR7E-prośba

Seven7

New member
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić taką kamerę i pobawić się formatem AVCHD. Czy mógłby ktoś udostępnić mały fragment filmu z tej kamery w tym własnie formacie. Miałbym przy okazji możliwość zobaczyć jak ten sprzęt nagrywa.

Pozdrawiam i czekam na odzew.

Seven7
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seven7 napisał:
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić taką kamerę i pobawić się formatem AVCHD. Czy mógłby ktoś udostępnić mały fragment filmu z tej kamery w tym własnie formacie. Miałbym przy okazji możliwość zobaczyć jak ten sprzęt nagrywa.

Pozdrawiam i czekam na odzew.

Seven7

Mogę Ci wysłać, podaj email, mały m2ts.
Ciekawe co z nim zrobisz? :grin:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Seven7 napisał:
adres mailowy: marek@pacific.pl

Co z tym zrobie? No wiesz jak ma sie odpowiednie oprogramowanie to mozna w zasadzie wszystko...:)


Pozdrawiam i dziekuję.

W czasie wysyłania, odpisało mi że masz za małą skrzynkę,
Pliki to około 1.5GB, no moze troche mniej np 500MB, mniejszych nie mam :D
 

Seven7

New member
Już zrobiłem porządek na koncie i jest tam 3,4 GB wolnego miejsca.Możesz teleportować pliki i sorki za problemy.

Pozdrawiam
 

LCC

New member
Mam pytanie dlaczego kamera SR7E nagrywa w rozdzielczości 1440x1080 a nie 1920x1080?
Później gdy sobie konwertujemy w programie ten materiał dajemy na wstępie jego znamiona czyli 1440x1080 i 25FPS i później gdy renderujemy też z takimi parametrami obraz zamiast panoramiczy 16:9 jest prawie jak 4:3. Nie kapuje o co tu chodzi, ta kamera nie nagrywa w 1920? Przecież jest full HD.
 

Noel

New member
LCC napisał:
Mam pytanie dlaczego kamera SR7E nagrywa w rozdzielczości 1440x1080 a nie 1920x1080?
Później gdy sobie konwertujemy w programie ten materiał dajemy na wstępie jego znamiona czyli 1440x1080 i 25FPS i później gdy renderujemy też z takimi parametrami obraz zamiast panoramiczy 16:9 jest prawie jak 4:3. Nie kapuje o co tu chodzi, ta kamera nie nagrywa w 1920? Przecież jest full HD.


przylaczam sie do pytania LCC

wedlug teori :

"...
1080i – oznaczenie jednej z rozdzielczosci telewizji HDTV http://pl.wikipedia.org/wiki/Język_angielskiHigh-definition television), z przeplotem "i" (ang. interlaced).
Rozdzielczośc ta wynosi 1920 × 1080, a sygnał nadawany jest w proporcji 16:9...."




"...
1080p – skrócona nazwa jednego z trybów wideo. Liczba 1080 oznacza rozdzielczosc ekranu równą 1080 linii w pionie, a litera p oznacza obraz progresywny lub bez przeplotu. 1080p jest częścią telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV w formacie panoramicznym 16:9 oraz o rodzielczości 1920 × 1080, czyli ponad 2 miliony pikseli Informacja o odswiezaniuobrazu może zostać dopisana po prawej stronie litery p (np. 1080p30 oznacza 30 klatek na sekundę)..."




wynika z tego ze 1080p to najwyzsza jakosc obrazu, ale w obu przypadkach rozdzielczosc wynosi 1920 x 1080 ..........


wiec co jest nie tak z SR7 /8 ze nagrywaja w 1440x1080 ?????




 

bluray

Banned
Chodzi o przepustowość ( obsługę strumienia).
SR7 rejestruje (przetwarza) 25 obrazów 1440 x 1080 czyli
25 razy 1,5 mln pix. I na to pozwalają zastosowane elementy - chipy.

Przy 1920 x 1080 było by tego 2 mln a więc o 33 % więcej.
Najważniejsze jest jednak, że rozciąganie w poziomie 1440 do 1920 nie jest zbyt szkodliwe. Ale trochę jest.
Znacznie ważniejsza jest ilość linii poziomych. SR7 ma ich docelową ilość czyli 1080.

Z danych najnowszej kamery Toshiby wynika, że ta najmniejsza HD kamera rejestruje już pełne 1920 x 1080. Jeszcze jej na EU nie ma.
Ale znam także inną kamerkę z 1920 x 1080 od JVC.
Tylko, że obraz jest widocznie gorszy od SONY SR7 (EISA 2007).
Nie zawsze więc dane techniczne są decydujące o jakości wynikowej.
 

Noel

New member
bluray napisał:
Chodzi o przepustowość ( obsługę strumienia).
SR7 rejestruje (przetwarza) 25 obrazów 1440 x 1080 czyli
25 razy 1,5 mln pix. I na to pozwalają zastosowane elementy - chipy.

Przy 1920 x 1080 było by tego 2 mln a więc o 33 % więcej.
Najważniejsze jest jednak, że rozciąganie w poziomie 1440 do 1920 nie jest zbyt szkodliwe. Ale trochę jest.
Znacznie ważniejsza jest ilość linii poziomych. SR7 ma ich docelową ilość czyli 1080.

Z danych najnowszej kamery Toshiby wynika, że ta najmniejsza HD kamera rejestruje już pełne 1920 x 1080. Jeszcze jej na EU nie ma.
Ale znam także inną kamerkę z 1920 x 1080 od JVC.
Tylko, że obraz jest widocznie gorszy od SONY SR7 (EISA 2007).
Nie zawsze więc dane techniczne są decydujące o jakości wynikowej.



dzieki ze mnie pocieszyles :) a juz myslalem ze lipa.....


pozdrawiam
 

LCC

New member
Ja też dziekuję za info :)
Jednak gdy materiał w 1440x1080 obrabiam i zmieniam rozdziałkę na 1920x1080 to później są małe problemy z jakością obrazu, wygląda to tak jakby nie było Antialasingu na krawędziach obiektów (nie chodzi mi o brzegi całego obrazu).
 

bluray

Banned
1440 kolumn podzielone na trzy części daje 480 kolumn,
zaś 1440 + 480 = 1920
Czyli jeden pix składał sie z trzech sub-pixeli. Po zmianie z 1440 do 1920 jeden pixel składa sie z czterech sub-pixeli.
I z tego powodu upscaling z 1440 do 1920 jest mało szkodliwy.
Bo tak naprawdę to nie wystepuje tu w zasadzie skalowanie.
 

LCC

New member
No ale tak jak piszę jest pogorszenie i jest to widoczne.

Widać to na obrazku:
Opis obrazka
1. Oryginalne wideo 1440x1080
2. Upscaling do 1920x1080 i renderowanie w 1920x1080

image6de9.png
 

viValdi

New member
Bez reklam
A po co właściwie zmieniasz rozdziałkę?

Przecież HDV to materiał skompresowany i każda rekompresja pogarsza jakość - nieznacznie ale jednak. Trzymaj się formatu w którym dokonałeś nagrania.
 

autorus

New member
Właśnie nabyłem model hdr-sr8e. Gdzie można zakupić kabel hdmi do tego sprzętu, ten mini hdmi?

Te orginalne kable component to raczej pomyłka.

Autorus
 

autorus

New member
Rozumiem, że kolega przetestował. Tylko ze zdjęciqa wynika ze mini hdmi jest po obu stronach. Ale może to tylko błąd w opisie.

Pozdrawiam

Autorus


JUz dzwoniłem do nich. Ale jaja hdmi - mini hdmi 1,5 m kosztuje u nich 32zł. A mają do 10m bodajże.
Zamawiam. Jak potestuję to coś skrobnę.

Autorus
 
Ostatnia edycja:

Noel

New member
autorus napisał:
Rozumiem, że kolega przetestował. Tylko ze zdjęciqa wynika ze mini hdmi jest po obu stronach. Ale może to tylko błąd w opisie.

Pozdrawiam

Autorus


JUz dzwoniłem do nich. Ale jaja hdmi - mini hdmi 1,5 m kosztuje u nich 32zł. A mają do 10m bodajże.
Zamawiam. Jak potestuję to coś skrobnę.

Autorus




zdjecie bledne .....kabelek kupilem wlasnie u nich za 32 zety 1,5m a nie za 150 :)
 
Do góry