port USB w serii AQUOS - pytania

adamos19

New member
z tego co wiem telewizory Sharo AQUOS LE700 maja wpudowany port USB umozliwiajacy odtwarzanie muzyki i zdjec z zewnetrznych zrodel. jednak czy jest mozliwosc takze odtwarzania filmow divx z pamieci przenosnych ? czy tylko zdjec i muzyki? jesli tak to dlaczego nie mozna ogladac filmow przez USB? co z tym zrobic?

Natomiast czytalem ze Samsung LED TV ma mozliwosc odtwarzania filmow poprzez port usb. jednak samsung oferuje tylko krawedziowe podswietlenie LED. czy to prawda ? jak jest naprawde ? i co lepiej wybrac ?

prosze o pomoc. pozdrawiam.
 

bob77

New member
adamos19 napisał:
z tego co wiem telewizory Sharo AQUOS LE700 maja wpudowany port USB umozliwiajacy odtwarzanie muzyki i zdjec z zewnetrznych zrodel. jednak czy jest mozliwosc takze odtwarzania filmow divx z pamieci przenosnych ? czy tylko zdjec i muzyki? jesli tak to dlaczego nie mozna ogladac filmow przez USB? co z tym zrobic?

Natomiast czytalem ze Samsung LED TV ma mozliwosc odtwarzania filmow poprzez port usb. jednak samsung oferuje tylko krawedziowe podswietlenie LED. czy to prawda ? jak jest naprawde ? i co lepiej wybrac ?

prosze o pomoc. pozdrawiam.

Full LED wypada lepiej od Edge LED. Rzeczywiscie Samsung odtwarza video prze USB czego Sharp nie potrafi. Musisz sobie zadac pytanie co dla Ciebie ma wiekszy priorytet - ilosc bajerow czy jakosc obrazu?

Poczytaj troche forum, jest sporo na ten temat.
 

adamos19

New member
heh a wydawaloby sie ze odtwarzanie filmow przez usb to nie jest kolejny zbedny bajer tylko standard ktory narzucily czasy, tymbardziej kiedy telewizor odtwarza muzyke i zdjecia z tego portu...
a jak mozna tanim sposobem odtwarzac filmy z komputera na telewizorze ?
 

bob77

New member
Moim zdaniem zamiast lasic sie na bajery typu odtwarzacz divx w TV lepiej zainteresowac sie urzadzeniem typu WD Live Player, ktore jest wyspecjalizowane w otwarzaniu wszelkich multimediow i ma ciagle rozwijane oprogramowanie. W przypadku telewizorow raczej nigdy zaden producent tak powaznie nie podejdzie do tematu.
 

adamos19

New member
SławekSS napisał:
proste, wystarczy kupic odpowiedni kabel HDMI(długość) i podłaczyc.
obawiam sie ze to nie bedzie mozliwe poniewaz w komputerze nie mam wejscia hdmi, zreszta przy takim podlaczeniu telewizor bedzie dzialal jako monitor od komputera a mi chodzi bardziej aby odtwarzac filmy z pamieci przenosnych...

bob77 napisał:
Moim zdaniem zamiast lasic sie na bajery typu odtwarzacz divx w TV lepiej zainteresowac sie urzadzeniem typu WD Live Player, ktore jest wyspecjalizowane w otwarzaniu wszelkich multimediow i ma ciagle rozwijane oprogramowanie. W przypadku telewizorow raczej nigdy zaden producent tak powaznie nie podejdzie do tematu.
ale jesli kupie 100hz telewizor z podswietleniem led i do tego MovieCub to wyniesie mnie to duzo drozej...
 

SławekSS

New member
Bez reklam
adamos19 napisał:
przy takim podlaczeniu telewizor bedzie dzialal jako monitor od komputera a mi chodzi bardziej aby odtwarzac filmy z pamieci przenosnych...
tak jak zadałes pytanie, tak odpowiedziałem.

poczekaj do przyszłego roku(maj-czerwiec) to kupisz Sharp'a z odtwarzaniem plików mkv(oczywiście nie wszystkich).
 

SławekSS

New member
Bez reklam
adamos19 napisał:
przy takim podlaczeniu telewizor bedzie dzialal jako monitor od komputera a mi chodzi bardziej aby odtwarzac filmy z pamieci przenosnych...
tak jak zadałes pytanie, tak odpowiedziałem.

poczekaj do przyszłego roku(maj-czerwiec) to kupisz Sharp'a z odtwarzaniem plików mkv(oczywiście nie wszystkich).

adamos19 napisał:
ale jesli kupie 100hz telewizor z podswietleniem led i do tego MovieCub to wyniesie mnie to duzo drozej...
to nie kupuj 100HZ tv LCD z podswietleniem LED, tylko uzywaj tego co masz i dokup tylko jakiegos najtanszego playera.
 

adamos19

New member
funkcjonalne napewno. ale nie potrzebuje tylu fukcji co ma MovieCube czy WD... mi zalezy tylko na odtwarzaniu klasycznych divxow i nic poza tym...
 

Max78

New member
Witam,

Samsung UE40B7000 (i rodzinka 7000/8000/9000) odtwarza dosc przyzwoicie dvix/avi i im podobne wraz z napisami (musza miec taki sam tytul co plik z filmem).
W przypadku filmow w rozdzielczosci 'SD' - dosc ladnie skaluje w gore do HD, ale oczywiscie nie jest to HD :)
Testowalem kilka plikow z pamieci USB (pendrive Sandisk Cruzer Contour 16GB).

W przypadku plikow .mkv (Matroska) o wyzszej rozdzielczosci - tutaj slabiutko. Tylko jeden plik (trailer Ice Age 3) odtworzyl, do tego bez dzwieku. Pozostale MKV jakie mialem - nie dal rady. Za to poradzil sobie z nimi LG serii LH..., ale nie odtwarzal innych MKV... :D

IMO - lepiej na razie odpuscic sobie funkcje multimedialne w TV i zaopatrzyc sie uniwersalna odtwarzajke - wieksza skutecznosc, elastycznosc, jakosc obrazu.
(Mam jedna na zbyciu, ktora odtwarza filmy, muzyke, fotki, a takze moze nagrywac obraz z TV na dysk HDD - pytania na priv).
 
Do góry