porównanie tv Samsung ue50h6400 vs Philips 50PFH6510/88

vertix20

New member
Witam.Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli temat, który utworzyłem jest w złym dziale.To mój drugi post na tym forum.Pierwszy był w temacie "przywitaj się"

Chciałbym o wypowiedź na temat tych dwóch urządzeń.TV ma służyć głownie do oglądania programów z platformy Cyfrowego Polsatu dlatego zależy mi na jak najlepszym obrazie.Smart TV jest dla mnie cechą drugorzędną.Wiele ofert przeglądałem, czytałem wiele recenzjii na tym portalu, oglądałem kilka modeli w sklepach RTV AGD i stwierdziłem, że samsung z philipsem najbardziej odpowiada moim wymaganiom.

-Prosiłbym o porównanie tych modeli uwzględniając moje oczekiwania.

-Oczywiście jestem otwarty na wasze propozycję.TV ma mieć 50 cali do 3000 zł.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na telewizor ale sa rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony w700b
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, SMART TV, i jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Platforma Cyfrowego Polsatu
10.Jakie urządzenia ? od czasu do czasu laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojęcia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, rozrywka
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości? 50" to minimum choć na pewno chciałbym większy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, mozolna praca.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3300zl to niestety górna granica
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat wymieniłeś dwa bardzo dobre modele.
Samsung to model ubiegłoroczny, a Philips to świeży model dopiero co pokazał się na rynku.
Philips ma bardzo dobre podświetlenie matrycy, dobrą czerń, Androida, KODI, MxPlayer, Dual Play, Ambilight potrójny, pilot z klawiaturą.
Jeśli zamontujesz dobre wtyczki to masz tysiące , tysiące filmów i programów. Ale Philips pozostawił też swoje aplikacje.
A jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację profesjonalną.
 

vertix20

New member
Kupiłem samsunga.Cena przemówiła żeby go kupić. Wiem, że wiele osób narzeka na jego dźwięk.Dlatego poszukuje soundbara z ładnym design oraz dobra jakością dźwięku. Co polecacie?
 

vertix20

New member
Te soundbary samsunga o których wspomniałeś są z subowerem, a ja szukam soundbara bez niego bądź subowerem mógłby być w tej "listwie".Cena tak do 500 zł. Myślałem nad jbl sb200, ale przewyższa trochę mój budżet.
Co do Philipsa słyszałem, że wiele produktów ma swoje bolączki szczególnie z cyfrowym wyjściem audio do którego można podłączyć jakieś kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś pobawiłem się wtyczkami KODI , które zainstalował kolega.
Na razie jest ich kilkanaście i pozwalają na dostęp do kilkudziesięciu tysięcy programów, filmów, telewizji ze świata, bajek i to dużej mierze w jakości HD.
Jest tego tak dużo że chyba życia zabraknie aby zerknąć na każdy zestaw.
Są też koncerty z całego świata, programy muzyczne, wywiady, programy Discovery HD np z Chin.

Oczywiście, że trzeba się znać na tym , co niosą za sobą możliwości wtyczek. Ja tu jestem cienki , więc korzystam z wiedzy kolegi który dopiero stwierdził że zainstalował dopiero 10% wtyczek które warto mieć.
A kalibracja profesjonalna sprawia, że jakość obrazu jest bardzo dobra.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

Soundbar właśnie polecałbym JBLa.
 

vertix20

New member
Wiem wiem.Tą platformę kodu widziałem na YouTube
Robi wrażenie. Mleko się wylalo.Samsung został dzisiaj wysłany. Jest mniej multimedialny, ale również bardzo dobry produkt. Mam już swoje lata i Philipsa pewnie ofarnialbym w 6% jego możliwości. Bardziej dla syna jest ten tv a nie dla faceta z dwójką dzieci, który będzie oglądał kanały z cyfrowego Polsatu i czasami wejdzie na iple bądź tvn Player. Syn czeka na spadek ceny Philipsa z ambilux.Szkoda, że niektóre produkty tej marki nie są dopracowane. Mają swoje wady, a gwarancja oferuje takie usługi, że szkoda gadać. Można powiedzieć, że nie ma gwarancji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre, ale Philips ma lepszą czerń i kolory. No i teraz pierwszy raz w historii ma lepsze multimedia. Dziś streamowaliśmy telewizje sportowe z USA w HD. Rewelacja, a jest tego kilkadziesiąt, kilkaset tylko z poziomu USA Sport.
A odkryliśmy nową wtyczkę i są tam tylko nieprzebrane ilości....
 

Qóba

New member
kiki, a czy osoba nie tak w temacie TV jak Ty jest w stanie bez problemu sobie te wtyczki poinstalować i cieszyć się z możliwości tego Philipsa? Czy jest to bardziej rocket science :)?
 

martinesco

New member
Możesz napisac coś na temat szybkości działania aplikacji w tym tv?
Jak działa przełączanie pomiędzy aplikacjami, jak ze stabilnością całego softu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 6510 ma podwójny ambilight, model 6550 ma potrójny.

Aplikacje działają normalnie, Soft przy wgraniu właściwych wtyczek gra normalnie.
 
Do góry