Porównanie SONY KD-65XF9005BAEP vs SAMSUNG QLED QE55Q7FN vs SAMSUNG QLED QE55Q9FNAT Który najbardziej opłacalny ?

Mateo89

New member
Proszę o poradę który TV z wymienionych będzie najlepszym wyborem do kupna ? Mam do wydania w sklepie stacjonarnym 7000 zł ale maksymalnie mogę jeszcze coś dołożyć i wydać 8000 zł ale wolał bym nie dokładać :) Powiedzcie czy Lepiej jest kupić Sony który jest największy 65cali z tych TV czy lepiej kupić propozycje od Samsunga tańszy od Sony QE7 55cali a może najdroższy QE9 ? Zależy mi na bardzo dobrym HDR i by do sportu się nadawał równie dobrze jak do filmów. Podobno Sony nie jest taki super w HDR czy to prawda ? Niedawno miałem Sony XE9305 55cali który powalał obrazem i wykonaniem ,ale matryca padła i oddali kasę i muszę coś wybrać ze sklepu a nie chce kupić nic gorszego w jakości obrazu i wykonaniu TV. Doradźcie który zakup będzie najbardziej opłacalny. W grę wchodzą tylko te TV żadne inne. Pod spodem podaje ceny za ile mogę je mieć.


SONY LED KD-65XF9005BAEP - 6729 zł


SAMSUNG QLED QE55Q7FN - 5599 zł


SAMSUNG QLED QE55Q9FNAT - 7999





 
Ostatnia edycja:

dudas

New member
Po moich doświadczeniach z potężnym cloudingiem (wcześniejszy wątek) w 65XF9005, dobrze bym sprawdził ten TV przed zakupem i na pewno nie kupowałbym go stacjonarnie. W necie masz 14 dni na zwrot. Mnie wysłano na drzewo.

Druga sprawa QE55Q7FN - ta maszyna wygląda rozsądnie. Ale w wariancie 65 cali. Aktualnie dotaniesz go w necie za niewiele więcej niż 65xf9005. Ma Tizena, który nie tnie się tak jak Android w Xf (mam straszne problemy przy odtwarzaniu 4k z YT). Nie wiem tylko jak z jego podświetleniem (chyba ma edge), nie wiem też czy nie wystąpi w nim clouding. Fajna natomiast jest jego stylistyka i to że ma osobny box z złączami poza TV. Sam mam wielki problem z włożeniem pena w XF9005.

Tutaj porównasz sobie XF9005 (u amerykańskich ma nazewnictwo x900f) z tym Samsungiem seri 7 i 9.
Nagraj pena z materiałami i sprawdzaj. Poproś koniecznie o wyłączenie światła, by sprawdzić czerń najlepiej na statycznym obrazie z białym krzyżem (bez tego nie ryzykuj kupna) i udaj się z tym do jakiegoś profesjonalnego sklepu, a nie sieciówki RTV. Albo dogadaj się z kimś tutaj na forum, co zajmuje się sprzedażą.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q7fn-vs-sony-x900f/597/585

Co do seri 9 od Samsunga. Nie wiem nic...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 65XF9005 za 6699 zł z kalibracją dla członków forum.
Samsung 55Q7 ,masz za 5099 zł z pakietem
Samsung 55Q9 masz za 7300 zł z pakietem

Z Twoich też brałbym SOny i z uwagi na wielkość i jakość oraz możliwości i aplikacje.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906

Ale lepiej zagra Oled:
- Philips 55Oled 903 za 7999 zł z pakietem
- LG 55E 8 za 7999 zł z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HDR to sztuczny Twór, który sztucznie podbija parametry.
Nic nie przebije natury i pewnie padnie tak szybko jak 3D.
A jakość obrazu w Oledach Cię zachwyci.

[youtube]xSMDjf7kZ1Q[/youtube]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
HDR nie padnie bo to on robi różnicę Kiki. Rób screena i za 10 lat się przypomnę, a oled i naturalne kolory, zwłaszcza biały:)
 

Mateo89

New member
Po moich doświadczeniach z potężnym cloudingiem (wcześniejszy wątek) w 65XF9005, dobrze bym sprawdził ten TV przed zakupem i na pewno nie kupowałbym go stacjonarnie. W necie masz 14 dni na zwrot. Mnie wysłano na drzewo.

Druga sprawa QE55Q7FN - ta maszyna wygląda rozsądnie. Ale w wariancie 65 cali. Aktualnie dotaniesz go w necie za niewiele więcej niż 65xf9005. Ma Tizena, który nie tnie się tak jak Android w Xf (mam straszne problemy przy odtwarzaniu 4k z YT). Nie wiem tylko jak z jego podświetleniem (chyba ma edge), nie wiem też czy nie wystąpi w nim clouding. Fajna natomiast jest jego stylistyka i to że ma osobny box z złączami poza TV. Sam mam wielki problem z włożeniem pena w XF9005.

Tutaj porównasz sobie XF9005 (u amerykańskich ma nazewnictwo x900f) z tym Samsungiem seri 7 i 9.
Nagraj pena z materiałami i sprawdzaj. Poproś koniecznie o wyłączenie światła, by sprawdzić czerń najlepiej na statycznym obrazie z białym krzyżem (bez tego nie ryzykuj kupna) i udaj się z tym do jakiegoś profesjonalnego sklepu, a nie sieciówki RTV. Albo dogadaj się z kimś tutaj na forum, co zajmuje się sprzedażą.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q7fn-vs-sony-x900f/597/585

Co do seri 9 od Samsunga. Nie wiem nic...



Dzięki za radę. Powiedz ten statyczny obraz który mam zgrać na pendiva to jakis biały krzyż na czarnym tle tak? Czy o co chodzi? A clouding czym u ciebie się objawił bo ja wcześniej nie miałem żadnych problemów przed awarią mojego xe93.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Może gdyby się zdecydował na zakup od Kikiego to by to dla niego sprawdził przed wysyłką, przynajmniej ja bym o to poprosił bo clouding w tv to mega irytujące zjawisko.
 

dudas

New member
Szefie. Pamiętaj że na clouding GW producenta nic Ci nie da.
Kiki pewnie sprawdzi Ci ten telewizor w własnym zakresie, a gwarancja jest zawsze. Pamiętaj tez że coś takiego jak gwarancja, to dobrowolne działanie producenta.
 

Mateo89

New member
Nie ważne czy dobrowolne ważne że jest i tylko dzięki gwarancji nie straciłem 7000zl bo telewizor padł także takie gadanie że jest dobrowolne to bzdura z twojej strony bo gwarancję każdy producent musi dać a nie ze daje dobrowolnie.
 

Mateo89

New member
Po wielkich przemyśleniach i naradach na polu bitwy zostały tylko Sony XF9005 65cali i Samsung Q9F 55cali i teraz pytanie czy lepiej jest kupić trochę gorszy pod HDR i jasnością Sony ,ale za to większy, czy lepiej wziąć mniejszy ale mega wypasiony szczególnie pod HDR i jasnością oraz najniższym imput lagiem i o 1650zł droższy Samsung Q9F ?
 
Ostatnia edycja:

dudas

New member
Nie ważne czy dobrowolne ważne że jest i tylko dzięki gwarancji nie straciłem 7000zl bo telewizor padł także takie gadanie że jest dobrowolne to bzdura z twojej strony bo gwarancję każdy producent musi dać a nie ze daje dobrowolnie.


Nie do końca.
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

"Gwarancja to – obok rękojmi – podstawa złożenia reklamacji. Jest to dobrowolne oświadczenie dotyczące jakości towaru złożone przez przedsiębiorcę, czyli gwaranta."

Wydaje mi się że pomyliłeś pojęcie z rękojmią.
Apple daje np. tylko 1 rok GW. Rękojmia jest jednak 2 letnia
 

nagdob

Member
Bez reklam
Po wielkich przemyśleniach i naradach na polu bitwy zostały tylko Sony XF9005 65cali i Samsung Q9F 55cali i teraz pytanie czy lepiej jest kupić trochę gorszy pod HDR i jasnością Sony ,ale za to większy, czy lepiej wziąć mniejszy ale mega wypasiony szczególnie pod HDR i jasnością oraz najniższym imput lagiem i o 1650zł droższy Samsung Q9F ?

A czytałeś temat o cloudingu na XF9005? Warto to przemyśleć chyba.
 
Do góry