porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

gopiter

New member
Skoro chcesz mieć Polsat to wybór masz prosty - Cyfrowy Polsat. Żadna inna platforma nie ma polsatu w ofercie.
 

Al Bundy

New member
Rozumiem. A czy z PC pojawia się dużo problemów? Czy rezygnacja z Polsatu, a wybranie innej platformy (ale mniej problemowej) byłoby lepszym ruchem?
 

Andrewan

New member
Nie ma czegoś takiego jak jak "problemowa" lub sprawiająca problemy.
Platformy cyfrowe mają swoją ofertę programową i na tej podstawie dokonujesz wyboru.
Problem będziesz miał jak będzie padać deszcz z dużej chmury i ci sygnał zniknie :)
 

bzyq

Member
Mam CP już ponad dwa lata i nie uważam by byli jakoś bardziej problemowi niż inne platformy. Jak miałem problem z ich dekoderem i przez dwa miesiące był w serwisie to po odebraniu go, przez następne dwa miesiące nie płaciłem abonamentu.
Z jakości nadawanych przez nich programów jest bardzo zadowolony.
 

sklonowany

New member
Popatrz sobie tez na ofertę telewizji na kartę :) Teraz wchodzą na rynek z nową ofertką
np w pakiecie premium masz 10 kanałów HD. Czasem warto się zastanowić też nad takimi wyjściami i rozwiązaniami :)
od 21 maja będzie można dostać w sklepie - to widzę na stronce . Ale wydaje mi się że tez można zamawiać przez net :)
 
Ostatnia edycja:

peter1119

New member
Ostatnio zastanawiam się nad zmianą telewizji na jakąś platformą satelitarną. Głównie zalezy mi na jakości obrazu.
Teraz mam cyfrową kablówkę IPTV z Multimedii i obraz nie jest zadowalający. Wydaje mi się, że często widać jakieś pozostałości skalowania, kompresji. Być może dlatego, że instalacja kablowa nie jest raczej najwyższej jakości. Czy jakość obrazu będzie lepsza w platformach satelitarnych?
Głównie chodzi mi o N-kę. Ale również jak by to wyglądało w Polsacie i telewizji na kartę?
 

marioking

Member
Sam ostatnio po zmianie tv na full hd zaczalem sie rozgladac za jakims zrodlem dobrego cyfrowego sygnalu i widze ze totalna bieda.

Kablowki ani nie serwuja nic specjalnie dobrego, a ceny maja zupelnie jak z kosmosu. Zupelnie nie chwytam czemu ludzie pozwalaja sie tak kroic, Kablowka to wkoncu powinna byc tansza alternatywa od satelity, a jest odwrotnie!?!! Po prostu konsternacja.

Cyfra z ktorej dotychczas korzytam podobnie, niewiele ma a krzyczy jak za jakies PREMIUM. Aktualnie chyba n-ka jest najsensowniejsza pod katem HD, przynajmniej w teorii, nie wiem jak praktyce.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Wybierać platformy tylko po kanałach HD a nie po tym jakie w ogóle są kanały i co w ogóle można będzie można pooglądać?! :hmm::roll:
 

marioking

Member
Wybierać platformy tylko po kanałach HD a nie po tym jakie w ogóle są kanały i co w ogóle można będzie można pooglądać?! :hmm::roll:
Wiesz skoro bierze sie cyfrowke i wciskaja wszedzie dekoder hd nie bardzo widze sens wybierac pod katem kanalow nie-HD :hmm:

Woz albo przewoz, jesli ma byc jakis postep. Bo tak operatorzy jakosc hd beda miec w dupie jak stwierdza ze abonenci i tak wybieraja pod katem SD.

Nie po to kurcze chyba sie kupuje tv full hd. Co mam sobie wkolko puszczac zajawki hd i jak sie nasyce doibra jakoscia obrazu wracam do szarych gownianych kanalow, bo wkoncu przecierz kto by oczekiwal ze operator zapewni przyzwoita oferte wyoskiej jakosci?
 
Ostatnia edycja:

s---r

New member
Dobrze jest określić orientacyjną kwotę jaką zamierza się przeznaczyć na miesięczny abonament za platformę SAT i później zobaczyć co za tą kwotę można oglądać.
Chyba, że ktoś ma akieś preferencyjne kanały np.:
- ktoś musi mieć Polsat to wyboru nie ma. Musi wziąść Cyfrowy Polsat i dobrać tylko pakiet wg.ceny.
- mój ulubiony National Geographic - tylko cyfra+ i to abo za chyba 60zł
- fani F1 też nie mają wyboru - Cyfrowy Polsat i dodatkowo z kanałami sportowymi najlepiej.

Też coś muszę wybrać. W tym przypadku zależy mi na podstawowych kanałach TVP i najlepiej jakby to było HD. F1 pozostanie mi z siatkówki oglądać (boże!), a NatGeo w domciu tylko.... :( Cena jak najniższa bo już jeden full abo opłacam :)
Myślałem początkowo o TNK HD. Ale chcąc mieć TVP HD trzeba wybrać dodatkową opcję Premium HD! To jakieś nieporozumienie żeby w podstawowej opcji HD był tylko jeden kanał TVN HD w jakiś 2 opcjach chyba!!!
Pakiet podstawowy HD - miesięcznie 19,90zł + premium HD 19,90zł = 39,80zł
i tak szczerze to nie ma tam co oglądać oprócz TVP i kilku może jakiś kanałów!
Telewizja na kartę HD: Kanały
20zł za full opcję to bym się zgodził, ale 40zł to już chyba przegięcie!
Poza tym kurierowi płacimy 400zł za tuner z kartą na 3 m-ce.

Dokładając 30zł do tych 40zł ma się telewizję N, której muszę się bliżej przyjrzeć. W dodatku oferują fajny tuner HD Recorder....

Najbardziej wszystkie plany krzyżuje Cyfrowy Polsat robiąc sobie wyłączność na swoje kanały i w dodatku cięte reklamami jak niemiecka bundesliga:)
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Ja na szczescie w ramowce nie jestem jakos ograniczony, nie mam slabosci do zadnych kanalow na wylacznosc trzymanych przez poszczegolnych operatorw.

Dlatego z lekkim sercem wyslalem juz wypowiedzenie cyfrze i przenosze sie do n-ki. Jedyny operator ktory ma przyzwoita oferte kanalow hd i nie krzyczy sobie jak cala reszta po 20-30zl dodatkowo za taki mozna powiedziec standard. Wkoncu te kanaly to zadne premium, tylko takie minimum przyzwoitosci. Wlasciwie chyba nie ma innej alternatywy jesli ktos chce tanio pocieszyc sensowna oferta HD. nie mowiac ze te kanaly sd w tym pakiecie za 54zl sa porownywalne z tym co daje konkurencja i to znacznie taniej niz u nich a tu jeszcze 13hd gratis.
 

s---r

New member
marioking rozumiem, że bez kobitki oglądasz i TV jest tylko twój? :)
Pozazdrościć:)

Co innego jak pani powie, że musi być Polsat bo inaczej to nawet nie słucha co się do niej mówi. O HD też im nie ma co wspominać.... i najlepiej ukryć, że za to dodatkowo się płaci:)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Chodzi mi o to, ze co z tego jak wybiorę ofertę z kanałami hd a tam też w kółko to samo a żadnych innych ciekawych kanałów nie będzie. A Tv to jeszcze można wykorzystać w inny sposób nie tylko platformą ;)

Co z tego, e będę miał jeden kanał hd czy dwa więcej jak nic ciekawego lub pewnych mnie kanałów interesujących nie będzie? A już na pewno nie będę brał tylko po to kanałów hd by operatorzy wiedzieli, że mają je zapewniać. Ilość kanałów hd będzie się zwiększać i tak (no chyba, że przebije je 3 D ;) )
Wiec dla mnie jest ważny ogół.... dobra bo się rozgaduję ;)
 

marioking

Member
marioking rozumiem, że bez kobitki oglądasz i TV jest tylko twój? :)
Pozazdrościć:)

Nie ma tak dobrze :) ale u mnie wystarczy ze bedzie tvn z majka-smajka i mam swiety spokoj. I przynajmniej w platformach ktorymi sie interesowalem to akurat nie problem.

Ale czy ten polsat to taki problem? Przecierz to w "powietrzu" wszedzie jest. Jakas antentke "przystawic" i bez wzgledu na wybrana platforme bedzie :)

@Sansei6
Wiesz akurat w n-ce te 13hd ladnie pokrywa szerokie spektrum zianteresowan, od publicystyki po popularno-naukowe i rozrywkowe. Wiec nie dosc ze tu jest wiecej i gratis to wlasnie wszystkie inne platformy maja raczej tylko mniej, np taki TVP HD nigdzie indziej nie wystepuje, prawda? Wiec jest nadzieje nawet czasem cos w hd pooogladac, a reszta SD przynajmniej w moim odczucia z tej platformy nie jest gorsza niz u konkurencji. Szczegolnie ze jesli brac pod uwage SD to praktycznie bitka to samo wiec nie bardzo rozumiem czemu mam sobie odmawiac przyjemnosci tych 1-3 kanalow hd wiecej jeszcze za mniejsza kase.

Coprawda moge tak mowic, bo to co oferuje konkurencja na wylacznosc nie trafilo w moj gust. ) Ale rozumiesz chyba ze przykro mi tego powodu nie jest.
 

s---r

New member
Ale czy ten polsat to taki problem? Przecierz to w "powietrzu" wszedzie jest. Jakas antentke "przystawic" i bez wzgledu na wybrana platforme bedzie :)

Tak mam to teraz zrobione ale jakość jest nie do przyjęcia. Jeszcze wymienię płytkę w siatkówce na nową ale mieszkam w jakimś trójkącie bermudzkim i dużo ludzi ma tam problem ze złapaniem czegoś z eteru.... Seans F1 zamiast emocji wywoływał u mnie frustracje...

Nie wiem jak ale musze ten polsat mieć w jakości dającej się oglądać. Już się zastanawiałem nad anteną kierunkową ale nigdy jeszcze nie miałem z taką do czynienia...

Najeżdżałem wyżej na kobitki, że chcą mieć polsat, a tu się okazuje, że on mi jest najbardziej potrzebny :mrgreen:
 

misiaczekm

New member
Mam Polsat na antenie kierunkowej, na moim Soniaczu 40 cali wygląda 100 razy lepiej niż od miejskiej kablówki... Nie mogę porównać z satelitarną tv bo dopiero skłaniam się do wyboru operatora...
 

gorylla

New member
Bez reklam
s--r,

zdajesz sobie chyba sprawę, że jeśli kochasz F1 i musisz mieć ją w dobrej jakości (jeśli nie masz dobrego sygnału naziemnego) to jesteś skazany na CP. I wcale bym się z tego powodu nie załamywał. Ja od dawna jestem bardzo zadowolony z oferty Polsatu, gdyż jest to najmniej wykastrowana oferta spośród wszystkich platform satelitarnych, bo ma sporo fajnych kanałów na wyłączność (cały swój pakiet, FLHD, pakiet BBC). Ja nawet specjalnie nie myślałem o n-kach czy cyfrach, bo dla mnie jest nie do przyjęcia brak kanałów polsatowskich, szczególnie sportowych. Obecnie płacę 85zł za pakiet familijny + HBO +wszystkie dostępne kanały HD (10). Dla mnie to bardzo dobra oferta.

Co z tego, że za 50-60zł można "wyrwać" jakąś promocję na wykastrowaną enkę czy cyfrę. Dla 20zł ma to się opłacać? Dla paru browców? Tyle to pewnie większość z nas wydaje na zaledwie kilogram chabaniny na sobotniego grilla. A może dla gównianych PVR-ów, z którymi jest więcej problemów, niż pożytku. Miałem i podziękowałem.

CP jest obecnie na tyle uniwersalny programowo, że aż bezkonkurencyjny.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak na tak idealna i bezkonkurencyjna oferte to cos malo glosow ten CP w sondzie uzyskal....:-D:-D
tak -wiem ,wszyscy sie na niego uwzieli....:-D
 
Do góry