porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

pc4150

New member
Heh...
Dla mnie również Sport jest na pierwszym miejscu ... i mam Ligę Mistrzów Z Siatki na Polsacie. Siatkówkę i ligę Europejską na TV4 a dodatkowo lige angielską,hiszpańską,niemiecką,francuską i włoską
Za równie nie astronomiczną cenę 64zł ;D

Tyle, że ja mam jeszcze premiery na Canal+ więc sport i filmy w najlepszym wydaniu xD
 

Rafo37

New member
Witam
jaki jest najlepszy pakiet programów do 65 zł . Priorytet to sport i piłka nożna . Obecnie mam cp ale chce się przesiadc na coś nowego . Czy z taka miesięczna kwota jest szansa na jakiś w miarę dobry pakiet w cyfrze + ?? z tego co widziałem żeby obejrzeć większość kanałów trzeba zaplacic ponad 150zl . Dlatego nie wiem jak koledze wyżej wychodzi z pakietem kanałów cyfry 64 zł na miesiąc . Jak by taka była cena bralbym w ciemno
 

gracz05

New member
A ja mam i Cyfrę i Polsat. Wbrew pozorom Echostar 7400 DVR HD nie odstaje od philipsa pvr Cyfry. Pojemność dysku podobna, jakość nadawanych transmisji również, Echostar szybciej się włącza i zmienia kanały. Co do obu platform, uważam, że to zależy kto co woli. Ja osobiście łącząc wszystkie tematy: sport, filmy, programy przyrodnicze, cena, muzyka itd. zwycięzcę upatruję w Cyfrowym Polsacie. Tuż za nim Cyfra Plus. Co do N dla mnie jako kibica jest ona bezwartościowa- nie lubie NHL i NFL. Ma jednak swoje plusy: zdecydowanie najlepsze tuner na rynku, filmy- tu nie licząc kanałów premium również wygrywa, więc powinna także znaleźć swoich odbiorców. Niestety jeśli ktoś lubi ogólnie sport na wysokim poziomie powinien mieć właśnie te dwie platformy. Niestety, takie czasy ;) i nie ma sensu się sprzeczać która platforma jest gorsza, która lepsza. Biorąć pod uwagę łącznie wszystkie kategorie tak przedstawiłbym punktacje: Cyfrowy Polsat- 40 punktów Cyfra Plus- 35 punktów i N- 25 punktów. Ogólnie N-ka powinna nastawić się na Telewizję na Kartę jako tanią alternatywę dla gospodarstw domowych, bo jako pełnowartościowa platforma raczej nie ma miejsca na polskim rynku. Musiałaby czymś zaskoczyć, a tym czymś powinna być właśnie cena.
 

Rafo37

New member
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak zamowie nke w której jest bodajże 8 kanałów hd w pakiecie za około 50 zł czy będę mogl je oglądać na moim tv lg 42pq2000 który ma rozdzielczość natywna 1024x768 ale jak podlaczalem kompa to mogłem ustawić rozdzielczość hd ready . Podobny i bardziej popularny tv z taka rozdzialka jest Panasonic x10 . Dodam tylko ze moja plazma do sd nadaje się bardzo dobrze
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w HD specjalnie inwestowac nie musisz , bo nie wiaze sie to z zadnymi doplatami.
co "pseudo-HD" , oczywiscie na jakosc jak z BD nie ma co liczyc ale mowiac szczerze na 42" az tak powalajacych roznic miedzy "hd" a hd nie zobaczysz.
 

pc4150

New member
Widzę, że nie do końca zostałem zrozumiany nie chodzi mi o HD które leci w CP,N i C+ tylko o to, że na telewizorze z roździakłą 1024x768 nie uświadczysz pełnego oblicza HD
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przy wielkosci matrycy 42" ogladanej z odleglosci 1,5< "pelnego oblicza hd" nie zobaczysz obojetnie jaka rozdzielczosc bedzie mial ekran.
 

gracz05

New member
Na żadnym telewizorze nie uświadczysz bo w Full HD nie nadaje jeszcze żadna telewizja na świecie... i nie słuchaj tych pseudospecjalistów bo skończysz w sandałach zimą ;)
 

gracz05

New member
Obecnie praktycznie wszystkie telewizory HDTV 1080p nie mogą odbierać sygnału 1080p ;) Fakt, konwertują wszystkie sygnały do swojej natywnej rozdzielczości, ale nie potrafią przyjąć natywnego lub skompresowanego sygnału 1080p. Nie mówiąc już nawet o nadawaniu przez platformy cyfrowe obrazu w tym formacie. Pytasz czy zauważyłbym różnicę 1080p w stosunku do 1080i na 42"? Jeśli będą wyświetlane szybko przesuwające się obrazy np. transmisje sportowe i będę mógł zachować odpowiednią odległość różnicę zauważę bez najmniejszego problemu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Obecnie praktycznie wszystkie telewizory HDTV 1080p nie mogą odbierać sygnału 1080p ;) Fakt, konwertują wszystkie sygnały do swojej natywnej rozdzielczości, ale nie potrafią przyjąć natywnego lub skompresowanego sygnału 1080p.

jezeli ekran jest w stanie wyswietlic 1080 lini to 1080p jest dla niego sygnalem natywnym - jakiej konwersji ma dokonywac ?
mozesz mi wyjasnic roznice miedzy natywnym a skompresowanym sygnalem 1080p ?

Nie mówiąc już nawet o nadawaniu przez platformy cyfrowe obrazu w tym formacie. Pytasz czy zauważyłbym różnicę 1080p w stosunku do 1080i na 42"? Jeśli będą wyświetlane szybko przesuwające się obrazy np. transmisje sportowe i będę mógł zachować odpowiednią odległość różnicę zauważę bez najmniejszego problemu.

a skad taka pewnosc ?! porownywales transmisje sportowe w 1080p i 1080i ?!
 

Horhe Ortega

New member
Obecnie praktycznie wszystkie telewizory HDTV 1080p nie mogą odbierać sygnału 1080p
To wyjątkowo ciekawe ! Wprawdzie stwierdzili to prawdziwi specjaliści , ale kilka już lat temu -odnośnie większości ówczesnych TV.Teraz to brzmi trochę szokująco . Z początku aż się trochę przestraszyłem:?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Obecnie praktycznie wszystkie telewizory HDTV 1080p nie mogą odbierać sygnału 1080p ;) Fakt, konwertują wszystkie sygnały do swojej natywnej rozdzielczości, ale nie potrafią przyjąć natywnego lub skompresowanego sygnału 1080p.
Skąd ty takie bzdury bierzesz?
 

arsenal

Moderator
VIP
No też się zastanawiam, co za bzdury Gracz05 nam tu opowiada. Pomieszane z poplątanym poprzetykane niewiedzą.
 

Al Bundy

New member
Witam, mam nadzieje, że tutaj jest odpowiedni temat do tego typu pytań.
Otóż niedługo będę instalował platformę, jednak chciałbym wiedzieć, która jest najbardziej korzystam i najmniej problemowa. Generalnie najwięcej oglądam sportu (TVP Sport, Polsat Sport) oraz takie podstawowe kanały (TVP,TVN,Polsat itd.). Także byłbym bardzo wdzięczny jakbyście coś doradzili. Z góry dziękuję.
Kanały HD nie są jakąś wielką koniecznością, ale byłyby miłym dodatkiem.
Pzdr.
 
Do góry