Porównanie Panasonic SC-BT205 z Samsung HT-BD1255R

podszywacz

New member
Witam, po długich przemyśleniach, różnych za i przeciw, zdecydowałem się (głownie z powodu małych wymiarów pokoju i mieszkania w bloku - sąsiedzi) na zintegrowany zestaw KD. Rozważam te dwa modele jak w temacie. Wiem, że istnieje już wątek o Samsungu, o Panasonicu nie. Nigdy nie miałem nic z firmy Samsung i, powiedzmy, jestem trochę do tej firmy średnio nastawiony. Jakieś za i przeciw jeżeli chodzi o te dwa modele? Różnica w cenie nie ma znaczenia, wiem że Samsung jest nieco tańszy.
 

podszywacz

New member
Przyznam że dokonałem zakupu jak jeszcze nie było żadnej odpowiedzi na moje zapytanie ale dziękuję za porady. Wybrałem Panasonica, jakoś do firmy Samsung nie mam zaufania. Ale nie o to chodzi, sprzęt bardzo porównywalny. Zdecydowały dwie drobne sprawy przy wyborze: błyszcząca obudowa i brak gniazda słuchawkowego w Samsungu. Miałem problem ze specyfikacją techniczną Panasonica, otóż 99% firm która sprzedaje ten produkt, ślepo kopiuje opis parametrów technicznych ze strony producenta a tam jest bardzo mylący kardynalny błąd: napisano tam że zestaw ten posiada 2 cyfrowe WYJŚCIA optyczne, nie jest to prawda, zestaw posiada 2 WEJŚCIA optyczne. Jedynie strona firmy "RTV Euro AGD" podała prawidłowe parametry (tam też dokonałem zakupu zestawu). Zgłaszałem ten problem w centrali Panasonica ale widzę że koledzy mają to gdzieś, dalej w opisie technicznym jest błąd. A zestaw? Jestem bardzo z niego zadowolony, mogę powiedzieć że parametry zestawu są lepsze niż moje oczekiwania. Przy oglądaniu filmów jakość obrazu i dźwięku powalająca. Zupełnie wystarczająca jakość odsłuchu muzyki.
 

simon75

New member
samsung HT-BD1255R + LED UE40B7000

Tylko......Samsung HT-BD1255R:D

Witam.
MAm takie pytanko do "znawców" tematu podłączania kina domowego do TVka...
W ostatnim czasie zakupiłem TV samsung LED UE40B7000...teraz poszukuje do tego jakiegos zmyslnego zestawu kina domowego z Blureyem...za wzgeledu na chec pozostania przy samsungu dybor padl na samsung HT-BD1255R. Moje pytanie jest takie bo jakos nie potrafi sobie tego poukladac... Da sie podlaczyc to kino do TV zeby niezaleznie czy "cos" leci z kina czy z TV dzwiek szedł przez kino 5.1??
Jak sie do tego zabrac? POdlaczyc kino z TV optykiem i HDMI i po krzyku czy jak to ma byc...
Zalezy mi na tym zeby dzwiek niezaleznie czy idzie z kina czy z TV szedl przez zewnetrzne glosniki.
Pomozecie to wykonać ????

Pozdrawiam
Szymon
 

podszywacz

New member
Witam.
MAm takie pytanko do "znawców" tematu podłączania kina domowego do TVka...
W ostatnim czasie zakupiłem TV samsung LED UE40B7000...teraz poszukuje do tego jakiegos zmyslnego zestawu kina domowego z Blureyem...za wzgeledu na chec pozostania przy samsungu dybor padl na samsung HT-BD1255R. Moje pytanie jest takie bo jakos nie potrafi sobie tego poukladac... Da sie podlaczyc to kino do TV zeby niezaleznie czy "cos" leci z kina czy z TV dzwiek szedł przez kino 5.1??
Jak sie do tego zabrac? POdlaczyc kino z TV optykiem i HDMI i po krzyku czy jak to ma byc...
Zalezy mi na tym zeby dzwiek niezaleznie czy idzie z kina czy z TV szedl przez zewnetrzne glosniki.
Pomozecie to wykonać ????

Pozdrawiam
Szymon
Ten Samsung ma widzę taką samą konfigurację wejść/wyjść jak mój Panasonic. Z racji że oba modele nie posiadają wejść HDMI, niemożliwe się staje przesłać sygnał za pomocą tego gniazda z telewizora do kina - nie bedziesz w związku z tym mógł słuchac w głośnikach dżwięku z TV. Jedyne możliwości to: 1. kabel optyczny (pod warunkiem że Twój TV ma wyjście optyczne dźwięku) - najbardziej polecane ze względu na jakość dźwięku, 2. połączenie przez wejście liniowe (CINCH), sądzę że każdy telewizor ma takie wyjście a w kinie domowym napewno jest takie wejście. Pozdrawiam.
 
Do góry