Porównanie jakości AAC 320 z FLAC

Bipo

Active member
Bez reklam
Polecam Ci odsłuch oppo 103d i 105d w trybie stereo i sam ocenisz co za głupoty wygadują Ci sprzedawcy... ręce opadają..;-(. Przecież 105d ma osobny tor audio wbudowany do trybu stereo.... Odnośnie obrazu to niczym się nie różnią ale w audio różnica jest i to duża. Rozwalają mnie tacy ludzie, którzy sprzęt to tylko widzieli na półce ewentualnie na internecie a wypowiadają się na temat jego brzmienia nie słysząc go.....;-(
 

kopi

New member
Polecam Ci odsłuch oppo 103d i 105d w trybie stereo i sam ocenisz co za głupoty wygadują Ci sprzedawcy... ręce opadają..;-(. Przecież 105d ma osobny tor audio wbudowany do trybu stereo.... Odnośnie obrazu to niczym się nie różnią ale w audio różnica jest i to duża. Rozwalają mnie tacy ludzie, którzy sprzęt to tylko widzieli na półce ewentualnie na internecie a wypowiadają się na temat jego brzmienia nie słysząc go.....;-(


Ale ten odtwarzacz 105D stoi u nich i z pewnością sprzedawca wie jak gra, zresztą rok temu kupiłem u niego 103D, wówczas służył mi jednak jako napęd bo był połączony kablem optycznym ze wzmakiem HEGEL 80, który mi nie pasował jednak jeśli chodzi o dźwięk i teraz mam TEAC AI 2000 - ten ma tylko wejściea analogowe.


Tak czy tak chyba wypożyczę u nich tą 105 i wypróbuję.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem jeśli masz możliwość wypożyczenia to warto. Ponadto możesz wypróbować zarówno 105 jako źródło i napęd CD oraz jego dac podłączać go do wzmaka po analogu rca. .. :)
 
Polecam Ci odsłuch oppo 103d i 105d w trybie stereo i sam ocenisz co za głupoty wygadują Ci sprzedawcy... ręce opadają..;-(. Przecież 105d ma osobny tor audio wbudowany do trybu stereo.... Odnośnie obrazu to niczym się nie różnią ale w audio różnica jest i to duża. Rozwalają mnie tacy ludzie, którzy sprzęt to tylko widzieli na półce ewentualnie na internecie a wypowiadają się na temat jego brzmienia nie słysząc go.....;-(

Dobrze mu powiedzieli, Oppo 103D plus dac za 2tys gra na podobnym poziomie co 105D.
 

SDman

Banned
Dobrze mu powiedzieli, Oppo 103D plus dac za 2tys gra na podobnym poziomie co 105D.

Witam,
Oppo 103D czy cokolwiek na transporcie (najlepiej plików nie CD) gra tak dobrze jak
mu na to DAC pozwoli.
Czy to za 1k czy 50k.
105D jest już takim "wach and go" audiofilskim aby sprawdzić co jest wart jego DAC trzeba
zrobić uczciwy test (ten sam wzmacniacz te same kolumny to samo okablowanie)
co najfajniejsze można to zrobić w czasie rzeczywistym przełączając sygnał na wzmacniaczu.
Blind test aż się prosi :oops:

Pozdr.
 

kopi

New member
Witam,
Oppo 103D czy cokolwiek na transporcie (najlepiej plików nie CD) gra tak dobrze jak
mu na to DAC pozwoli.
Czy to za 1k czy 50k.
105D jest już takim "wach and go" audiofilskim aby sprawdzić co jest wart jego DAC trzeba
zrobić uczciwy test (ten sam wzmacniacz te same kolumny to samo okablowanie)
co najfajniejsze można to zrobić w czasie rzeczywistym przełączając sygnał na wzmacniaczu.
Blind test aż się prosi :oops:

Pozdr.

No właśnie! Dokładnie tak zamierzam zrobić - podepnę do mojej 103 pendrajwa z jakimś dobrym materiałem w formacie FLAC i wypuszczę to optykiem do 105 a coaxem do tego DACa za 2k. Sygnał analogowy z 103 puszczę bezpośrednio do wzmaka, tak jak i sygnały analogowe z 105 i z tego DACA.

Powinno zadziałać chyba?
 

SDman

Banned
No właśnie! Dokładnie tak zamierzam zrobić - podepnę do mojej 103 pendrajwa z jakimś dobrym materiałem w formacie FLAC i wypuszczę to optykiem do 105 a coaxem do tego DACa za 2k. Sygnał analogowy z 103 puszczę bezpośrednio do wzmaka, tak jak i sygnały analogowe z 105 i z tego DACA.

Powinno zadziałać chyba?

Witam,
tylko nie zapomnij aby wszystkie RCA były takie same 8).
Moim zdaniem 103D możesz sobie darować w porównaniu ale jak się mówi nie zaszkodzi.
Wybierz między 105, a DAC (napisz w końcu jaki DAC bo tajemniczo to brzmi), który gra gorzej
i ten gorszy porównaj z 103D sytuacja pewnie ulegnie zmianie.

Pozdr.
 
No właśnie! Dokładnie tak zamierzam zrobić - podepnę do mojej 103 pendrajwa z jakimś dobrym materiałem w formacie FLAC i wypuszczę to optykiem do 105 a coaxem do tego DACa za 2k. Sygnał analogowy z 103 puszczę bezpośrednio do wzmaka, tak jak i sygnały analogowe z 105 i z tego DACA.

Powinno zadziałać chyba?


Dobry pomysł ale musisz mieć fajne te pliki flac.
Na 1000kbps to dużej różnicy nie usłyszysz.
Szukaj czegoś co ma ok.6000kbps,jakiś rip z płyty winylowej.
Odezwij się na pm to coś ci podrzucę.:)
 

SDman

Banned
Dobry pomysł ale musisz mieć fajne te pliki flac.
Na 1000kbps to dużej różnicy nie usłyszysz.

Witam,
lekko przesadzone, to czy usłyszy różnicę czy nie, będzie również zależeć od całej reszty toru oraz
warunków jakie daje pomieszczenie odsłuchowe.
Dla przykładu, chyba nie sądzisz, że plik 6000kbps zagra lepiej w sporo gorszym
akustycznie pomieszczeniu od 1000kbps o sprzęcie już nie wspomnę (lepszy wzmak i kolumny).

PS.
wczoraj słuchałem Audio Research Reference CD9 ze zwykłej świetnie wydanej płyty i zachodziłem
w głowę czy jest lepiej na upsamplingu do 176,4 kHz, niby tak ale jakby coś mnie bardziej
męczyło nie wiem. Zapomniałem co prawda o filtrach, a te ponoć jeszcze większe czynią cuda.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
Witam,
lekko przesadzone, to czy usłyszy różnicę czy nie będzie również zależeć od całej reszty toru oraz
warunków jakie daje pomieszczenie odsłuchowe.
Dla przykładu, chyba nie sądzisz, że plik 6000kbps zagra lepiej w sporo gorszym
akustycznie pomieszczeniu od 1000kbps o sprzęcie już nie wspomnę (lepszy wzmak i kolumny).

PS.
wczoraj słuchałem Audio Research Reference CD9 ze zwykłej świetnie wydanej płyty i zachodziłem
w głowę czy jest lepiej na upsamplingu do 176,4 kHz, niby tak ale jakby coś mnie bardziej
męczyło nie wiem. Zapomniałem co prawda o filtrach, a te ponoć jeszcze większe czynią cuda.

Pozdr.

No niezły sprzęcik... :krol: High Fidelity
Pogratulować :-o. Pozdrowienia dla Audiofast.
 
Witam,
lekko przesadzone, to czy usłyszy różnicę czy nie będzie również zależeć od całej reszty toru oraz
warunków jakie daje pomieszczenie odsłuchowe.
Dla przykładu, chyba nie sądzisz, że plik 6000kbps zagra lepiej w sporo gorszym
akustycznie pomieszczeniu od 1000kbps o sprzęcie już nie wspomnę (lepszy wzmak i kolumny).

PS.
wczoraj słuchałem Audio Research Reference CD9 ze zwykłej świetnie wydanej płyty i zachodziłem
w głowę czy jest lepiej na upsamplingu do 176,4 kHz, niby tak ale jakby coś mnie bardziej
męczyło nie wiem. Zapomniałem co prawda o filtrach, a te ponoć jeszcze większe czynią cuda.

Pozdr.


Chyba nie rozumiesz o co w tym chodzi.
Kolega chce wyłapać różnicę w swoim mieszkaniu,na swoim sprzęcie.
Łatwiej mu będzie wyłapać różnice na dobrym jakościowo pliku niż mp3 .
Nie zgłębiajmy się czy ten czy inny wzmacniacz,kolumny,player, miejsce ,kable itp.
Chodzi o konkretną osobę z konkretnym sprzętem i pomieszczeniem.
A to że gdzieś tam byłeś i coś słyszałeś to jest akurat nie ważne w tym temacie.
 

SDman

Banned
Chyba nie rozumiesz o co w tym chodzi.
Kolega chce wyłapać różnicę w swoim mieszkaniu,na swoim sprzęcie.
Łatwiej mu będzie wyłapać różnice na dobrym jakościowo pliku niż mp3 .
Nie zgłębiajmy się czy ten czy inny wzmacniacz,kolumny,player, miejsce ,kable itp.
Chodzi o konkretną osobę z konkretnym sprzętem i pomieszczeniem.
A to że gdzieś tam byłeś i coś słyszałeś to jest akurat nie ważne w tym temacie.

Witam,
sorry ale to Ty nie bardzo wiesz co piszesz, cytuję:
"Na 1000kbps to dużej różnicy nie usłyszysz"
Teraz schodzisz na MP3, hmm ja nie widziałem MP3 1000kbps -tym bardziej nie słyszałem.

Pozdr.
 

kopi

New member
Witam,
tylko nie zapomnij aby wszystkie RCA były takie same 8).
Moim zdaniem 103D możesz sobie darować w porównaniu ale jak się mówi nie zaszkodzi.
Wybierz między 105, a DAC (napisz w końcu jaki DAC bo tajemniczo to brzmi), który gra gorzej
i ten gorszy porównaj z 103D sytuacja pewnie ulegnie zmianie.

Pozdr.


Nie bardzo pamiętam jaki to DAC ale chyba Arcam irDAC, wiem, że cena to ok. 2k. Jeżeli zagrałby lepiej od Oppo 103 a jakościowo podobnie do Oppo 105, to raczej nie warto zmieniać 103 na 105, bo musiałbym dołożyć jakieś 4k.
 
Ja porównywałem Oppo 105D z DuneHD Max plus Cambridge Audio DACMagic,
Oppo wypadło lepiej ale nie za wiele. Różnica w cenie pomiędzy tymi zestawami jest po prostu jest za duża by skusić się na Oppo105D, no ale Oppo
to nie tylko dac.
 
Do góry