Porównanie jakości AAC 320 z FLAC

kopi

New member
Czy ktoś może porównywał jakość dźwięku w serwisie TIDAL, WIMP (lub innych) w jakości AAC 320 z jakością HI FI, czyli na poziomie FLAC.


Czy jest faktycznie słyszalna różnica?
 

robrob1

Member
Czy można przesłać muzykę(Tidal) z laptopa np. na amplituner Marantz 1504?
I czy Tidal premium będzie lepszy niż Spotify?
 

kopi

New member
ja mam spotify premium (320) oraz Tidal (flac). roznice slusze na korzysc Tidala oczywiscie :)

Duża jest różnica?

Pytam, bo mam opcję Tidal 320 za darmo na dwa lata (taką oferuje Play dla swoich abonentów) i nie wiem, czy warto przejść na opcję HI FI w Tidal ale już za 40 zł miesięcznie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Różnica jest,kwestia tylko czym chcesz odtworzyć
HIFI możesz sobie wypróbować bezpłatnie przez 30 dni
 

kopi

New member
Różnica jest,kwestia tylko czym chcesz odtworzyć
HIFI możesz sobie wypróbować bezpłatnie przez 30 dni


Mam odtwarzacz Oppo 103D, wzmacniacz TEAC AI 2000 oraz kolumny ELAC FS 249.


Może faktycznie wypróbuję tę bezpłatną opcję HI FI, wzbraniam się przed tym bo nie lubię podawać danych karty kredytowej itp. a tego TIDAL wymaga, nawet do bezpłatnego wypróbowania.
 

werf

Active member
Bez reklam

Nawet działa,ciekaw jestem ile ten proceder potrwa

Mam odtwarzacz Oppo 103D, wzmacniacz TEAC AI 2000 oraz kolumny ELAC FS 249.


Może faktycznie wypróbuję tę bezpłatną opcję HI FI, wzbraniam się przed tym bo nie lubię podawać danych karty kredytowej itp. a tego TIDAL wymaga, nawet do bezpłatnego wypróbowania.

Na 105 różnica jest,myślę że u ciebie też być powinna
 

jaco.37

Member
Bez reklam
No po kablu USB.Kabel zawsze można puścić w listwie przypodłogowej tak żeby się o niego nie potykać.Przez wifi też można mając np. jakiś odtwarzacz multimedialny z DLNA i wtedy np. optykiem do daca,ale ma to taką wadę że zawsze jest jakieś opóźnienie bo musi się to zbuforować i ze swojej praktyki powiem Ci że się człowiek trochę na to wkurza.
Niedrogi /zależy też dla kogo/dac który ja miałem to SMSL Sanskrit. W swojej cenie ok.
 

robrob1

Member
No po kablu USB.Kabel zawsze można puścić w listwie przypodłogowej tak żeby się o niego nie potykać.Przez wifi też można mając np. jakiś odtwarzacz multimedialny z DLNA i wtedy np. optykiem do daca,ale ma to taką wadę że zawsze jest jakiecieeś opóźnienie bo musi się to zbuforować i ze swojej praktyki powiem Ci że się człowiek trochę na to wkurza.
Niedrogi /zależy też dla kogo/dac który ja miałem to SMSL Sanskrit. W swojej cenie ok.

Np. taki DAC? KARTA DŹWIĘKOWA *********************AK MAYA U5 USB DAC 5.1 Dziś (5052435768) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Na razie podłączyłem telefon (jack) pod wejscie CD w ampli i testuję Tidal, ale pokrętło volume musiałem tak z 40 do 60 podkręcić, żeby był ten sam poziom głośności jak słucham spotify z amplitunera.
 

kopi

New member
Uruchomiłem wersję TIDAL HiFi i wczoraj parę godzin testowałem pomiędzy AAC+ 96, AAC 320 i HiFi, no i pomiędzy AAC+ 96 i HiFi różnica jest słyszalna - w wersji HiFi góra pasma jest lepsza, bardziej subtelna i słychać lepiej pewne niuanse.
Natomiast muszę przyznać, że nie słyszę zbytnio różnicy pomiędzy AAC 320 i HiFi, może nie mam "audiofilskiego" słuchu?
 
Uruchomiłem wersję TIDAL HiFi i wczoraj parę godzin testowałem pomiędzy AAC+ 96, AAC 320 i HiFi, no i pomiędzy AAC+ 96 i HiFi różnica jest słyszalna - w wersji HiFi góra pasma jest lepsza, bardziej subtelna i słychać lepiej pewne niuanse.
Natomiast muszę przyznać, że nie słyszę zbytnio różnicy pomiędzy AAC 320 i HiFi, może nie mam "audiofilskiego" słuchu?

Nie słyszysz bo masz model 103D a nie 105D.
Gdzieś już kiedyś było, 105D -gra - 103D nie gra.
 

SDman

Banned
Uruchomiłem wersję TIDAL HiFi i wczoraj parę godzin testowałem pomiędzy AAC+ 96, AAC 320 i HiFi, no i pomiędzy AAC+ 96 i HiFi różnica jest słyszalna - w wersji HiFi góra pasma jest lepsza, bardziej subtelna i słychać lepiej pewne niuanse.
Natomiast muszę przyznać, że nie słyszę zbytnio różnicy pomiędzy AAC 320 i HiFi, może nie mam "audiofilskiego" słuchu?

Witam,
może byś napisał na jakim wzmacniaczu, kolumnach i okablowaniu, będzie to bardziej
wartościowy test.

Pozdr.
 

kopi

New member
Nie słyszysz bo masz model 103D a nie 105D.
Gdzieś już kiedyś było, 105D -gra - 103D nie gra.

Możliwe, ale ostatnio pytałem o Oppo 105D w największym salonie audio we Wrocławiu to mi odradzili wymianę 103 D na 105D, chociaż mają ten model na stanie. Stwierdzili, że Oppo 105D wcale nie gra tak dobrze jak mówią recenzje. Według nich lepiej jednak byłoby dobrać jakiegoś DACa choćby takiego za 2 tys. zł.
 
Do góry