Porównanie HC4000 i TW3200

Stanleytli

New member
Czy ktos moglby sie wypowiedziec ktory projektor wyswietla lepszy obraz.
Mam obecnie TW3200 i zastanawiam sie czy nie wymienic na HC4000?
 

pa3

New member
Bez reklam
Według porównań już HC3800 ma lepszą czerń od TW3200. HC4000 z DarkChip3 (stosowany w droższych modelach) to IMO całkiem inna liga jakości
 

Stanleytli

New member
Porownanie parametrow technicznych to znam. Chodzi mi o to, czy ktos organoleptycznie widzial na oczy oba projektory w akcji i o jego wrazenia.
 

Stanleytli

New member
Na moim TW3200 obraz jest jakis malo ostry i kontast rowniez. Wszystkie parametry poustawialem prawie na max, zeby to podciagnac, tzn. nie jest bardzo zle, bajki wygladaja super, ale filmy 1080p a nawet Blu-Ray juz gorzej. Zastanawiam sie czy to TW3200 jest slabiutki, czy ekran nie za bardzo (matt grey 0,8 i czy zmienic na HC4000, ktory wszyscy zachwalaja (podobnie jak TW3200:)).
 

pa3

New member
Bez reklam
TW3200 jest popularny głównie dlatego że jest to najtańszy LCD 1080p na rynku i z tego co tu czytam, to jakieś 80% wybiera go głównie dla funkcji Lens Shift, dopiero na dalszym miejscu jest kontrast itd. W klasie budżetowej DLP mają nieco ostrzejszy obraz np: brat bliźniak w/w Epsona czyli TW2900 (wg recenzji, czerń taka sama jak w TW3200) ma słabszą ostrość oraz kontrast od 1.000 zł tańszego HD200x, który z kolei nawet niema polotu do HC3800, a co tu mówić o HC4000
 

meszrum

Member
to dosyć ciekawe - o ile brakuje mi w TW3200 głębi czerni [kontrast po zastosowaniu szarego ekranu jest OK], o tyle ostatnią rzeczą na jaką bym narzekał jest brak ostrości.
innym tematem jest jej prawidłowe ustawienie, które jest trudne z uwagi na bardzo czułe pokrętło obiektywu. ostrość najlepiej ustawia się na scenach, na których pokazana jest twarz - wówczas punktem odniesienia są pory aktora [:-D]. oczywiście materiał filmowy musi być aktualny [2009>], gdyż filmy np. z 2006 i 2010 dzieli przepaść jeżeli chodzi o jakość [mam na myśli niekompresowane BluRay @1080p, nie piszę o kiepskich ripach grup scenowych typu Sinners, Twizted czy Refined].

HC4000 to inna półka. najlepiej będzie jak sam sprawdzisz różnicę w jakości obrazu.
 

Stanleytli

New member
No wlasnie sprawdzic nie mam jak obu projektorow, ale jak zapewniacie ze hc4000 bedzie dawal duzo lepszy obraz (ostrzejszy i o lepszej czerni) to chyba sie skusze, (tylko ten brak lens shift).
 
Do góry