Porównanie budżetowych subwooferów

PopaY

New member
Bez reklam
Witam.

Chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat niżej wymienionych subwooferów. Chciałbym się dowiedzieć, który zagra najgłębszym basem i który zejdzie najniżej. Chciałbym kupić suba jako uzupełnienie niskich tonów, przede wszystkim na filmach.

Lista subów:

1. Yamaha YST-SW012
2. WHARFEDALE WH-208
3. SONY SAW2500
4. Comarch WH-208
5. JAMO S40
6. KODA SW850
7. Yamaha YST SW030
8. Jamo SUB 200
9. Magnat SUPREME SUB 201 A
10. Yamaha YST SW216

Czy ma jakieś znaczenie w jakiej impedancji gra subwoofer jeśli jest to aktywny subwoofer?
 

seat98

New member
subwoofery

Doradzę ci,że jak masz dobre kolumny frontowe z mocnym wykopem to nie ma sensu inwestować w suba,a efekt wrażenia będzie taki sam.Sam osobiście nosiłem się z zamiarem kupna,ale po odsłuchu u moich kolegów stwierdziłem,że nic innego do filmów subwoofer nie wnosi niż moje fronty i dałem sobie siana.Ajak przełączysz sobie w amplitunerze tak, żeby niskie częstotliwości z suba szły na frontowe kolumny to efekt będzie taki sam.
__________________________
Panasonic TV-25AD1P,Panasonic DVD-S52,Ampli Yamaha RX-V630 Eisa2004,
JBL-E80 front,Wharfedale6.1,Słuchawki AKG-K501
 

ThoR_82

New member
"seat98" to ci twoi koledzy maja chyba plastikowe te suby... do kina i nie tylko sub wnosi duzo i jak jest porzadny to potrafi ostro lupnac np. przy duzym wybuchu w filmie czy grze! ja mam kolumny ogromne:cool: Dali Ikon 7 i graja wspaniale ale jak mowilem wczesniej sub potrafi bardzo duzo wniesc do dzwieku.

pozdro.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Kolumn jeszcze nie mam, w dalszym siągu szukam czegoś co spełni moje wymagania. Skłaniam się do zakupu Pioneera S-V325-W, jako, że muszę mieć kolumny z impedancją 8 Ohm i żdaną inną http://www.pioneer.pl/pl/products/42/99/161/S-V325-W/specs.html, a tu zdaje się nie będzie tak nisko schodził bas jak bym tego chciał stąd zapytanie o subwoofer. Wszyscy generalnie polecają Jamo 200, ale może jest coś jednak lepszego, co nie będzie wyższe niż 36cm, a zagra niżej niż Jamo? Podłączone to będzie do Sony STR DG 820, ale mam wrażenie, że nikt nie zna tego amplitunera... :/
 
Ostatnia edycja:

seat98

New member
Jeżeli chodzi o odsłuch subów to miałem możliwość słyszeć: Koda SW500.
zestaw Panasonic STC860,Yamaha SW216 z tym że na powierzchniach 25-30 metrów,a ja posiadam 14.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się na JBL E10 + E20 + EC25 i do tego będę kupował chyba suba. Piszę chyba, bo najpierw zobaczę jak to będzie grało w domu, w sklepie zagrało bardzo ładnie. Raczej nie kupię suba Jamo 200, bo podobno, o czym nie wie większość ludzi, bardzo dużo (ok. 60%) subów wraca do serwisu, prawda to? Myślę nad Wharfedale WH-208 lub Rubiconem RSUB8, podobno niezłe suby, w sam raz do małego pokoju, co myślicie? Feler polega tylko na tym, że przewód RCA będzie bardzo długi, bo sub będzie po drugiej stronie pokoju i żeby go poprowadzić tak by nie było go widać to będę musiał podłączyć go przewodem o długości ok. 10-11m :/ Duża będzie utrata na sygnale? Myślałem też w osteczności o subach Yamaha YST-FSW100 lub Yamaha NS-SW210, bo mają tylko niecałe 16cm głębokości (w moim przypadku byłaby to szerokość i wówczas suba włożył bym obok segmentu meblowego, tam mam wolnego miejsca mniej więcej 21cm więc głośnik by się zmieścił i wówczas przewód miałby nie więcej niż 2,5m. Tylko czy te Yamahy są warte wydania pieniędzy czy jednak wziąć ewentualnie coś innego jeśli będę miał za mało basu?
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Z dwóch sklepów w Radomiu. Sprzedawcy już ich nie zamawiają z uwagi na mnóstwo zwrotów. O dziwo nawet MM w Radomiu ich nie zamawia tłumacząc, że się im to nie opłaca, bo też mieli sporo reklamacji. Ja bym chciał się dowiedzieć czy w całej Polsce tak było/jest czy sprzedawcy w moim mieście przesadzają. Dzięki za info o przewodzie, w takim razie chyba lepiej kupić jakiś "kwadracik" :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Ja właśnie zanabyłem tego suba więc zobaczymy :) Myśle że blackninja byłby tu bardziej wiarygodnym źródłem informacji.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z dwóch sklepów w Radomiu. Sprzedawcy już ich nie zamawiają z uwagi na mnóstwo zwrotów.
Sorki ale to jakaś degrengolada :)
Sprzedajemy ich tyle, że przy nawet ułamku zwrotów mógłbym w nich mieszkać :)
P.S. Przez ostatnie 3-4 lata nie wysłaliśmy do serwisu ani jednego.
 

PopaY

New member
Bez reklam
No właśnie o to chodziło. Chciałem się dowiedzieć jak to jest gdzie indziej, bo ze wszystkich subów do 800zł właśnie Jamo 200 wydał mi się najodpowiedniejszy tylko przeraziła mnie ta informacja z dwóch sklepów w Radomiu. Blackninja jaką Ty masz cenę za Jamo już z przesyłką do Radomia? Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czemu Jamo podaje impedancję 22000 Ohm-ów??? Jaką impedancję rzeczywistą ma głośnik w tym subie?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Rozumiem. W takim razie czy wybrać z tego wszystkiego Jamo 200 czy jednak jest coś innego (wysokość max 36cm) co zagra niżej i lepiej w cenie powiedzmy max do 850zł?
Jamo 200 mam do kupienia za 530zł, a Jamo 250 za 850zł. Czy warto np. dokładać te 320zł do potężniejszego suba tej marki? A może jeszcze coś innego? Ja chcę generalnie uzyskać jak najniższe zejście przy muzyce i nie chcę słyszeć płytkiego basu jaki się słyszy przy muzyce np. z MTV Base czy innego kanału nadawanego w "mono" oraz przy filmach DivX.
Porównując sobie np. skuteczność Jamo 200 i Wharfedale WH-208 no to po tym parametrze wybrałbym zdecydowanie Wharfedale'a, bo ma skutecznośc 20dB większą (!!!) no i cenowo jest tańszy.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Jak szukałem ostatnio suba dla siebie to takiego Wharfedale'a WH-208 prawie nowego ktoś sprzedawał na allegro za 250zł, więc nie był chyba zadowolony. Ja miałem do tej pory kody, sw-1000 (nagradzany wszędzie), sw-100B (dużo lepszy) ale jamo masakruje je oba razem wziete. Tyle
 

darkmajin

Member
Bez reklam
PopaY napisał:
Porównując sobie np. skuteczność Jamo 200 i Wharfedale WH-208 no to po tym parametrze wybrałbym zdecydowanie Wharfedale'a, bo ma skutecznośc 20dB większą (!!!) no i cenowo jest tańszy.


tak samo porównując wzmak harmana(samochodowy) marne 300w(ok 500pln) i wzmak firsta 1000W (49.99pln :) ) ... bo ma 700W wiecej (!!!) no i cenowo jest tańszy.


w biedronce kiedys bylo piwo po 70gr i to 10% myslisz ze czemu naród sie na to nie rzucił ?
 

PopaY

New member
Bez reklam
darkmajin takie porównanie to można małym dzieciom pisać. Do auta to nie kupił bym akurat ani jednego ani drugiego, ale to już inna bajka.
W takim razie chyba dokupię Jamo choć cały czas chodzi mi po głowie Rubicon RSUB 8. Mam go do kupienia w sklepie za 750zł (jeszcze myślę coś zejdą dla mnie z ceny). Co to jest warte?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie myslales nad MAGNAT MONITOR SUPREME SUB 301A 30cm glosnik musi robic swoje ... pozatym technicznie tez lepszy ..
 

PopaY

New member
Bez reklam
Owszem, myślałem, ale sukinkot nie zmieści mi się w jedyne miejsca, w które mogę wrzucić suba o szerokości większej niż 25cm. Mam tam 36cm wysokości. Zastanawiałem się nad 201a, ale też cholera wie jak to może być z miejscem, bo ma niby 365mm czyli albo wejdzie, albo nie. Tak to jest jak ma się ograniczone miejsce :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry