Porównanie 40' Samsung'a. Doradzćcie.

50Talar

New member
Dobry wieczór!

Mam zamiar zakupić nowy telewizor dla rodziców. Telewizja z której będą korzystali to cyfrowa naziemna oraz n'ka. Jeśli chodzi o sam telewizor to zależy mi na dobrej jakości obrazu, aby miał jakieś rozsądne odświeżanie oraz miło by było jakby miał wbudowane WiFi. Nie zależy mi na 3D. Do TV czasem będzie podpięty XBOX.

Zastanawiam się głównie nad Samsungami (ze względu na zaawansowane możliwości odtwarzania filmów przez Internet itd.):
- UE40 D6100
- UE40 ES6100
- UE40 D6500
- UE40 ES6750

Powiem szczerze, że już się pogubiłem i nie wiem, który wybrać.
Nie chciałbym wydać 3000zł i być niezadowolony z wyboru.
Czy jest zauważalna różnica pomiędzy 200Hz CMR, a 400Hz CMR?
Czy CMR 200Hz to w sumie to samo co 100Hz CMR?
Może doradzicie jakieś inne modele Samsunga lub innych producentów w przedziale od 2000zł do 3500zł max?

Proszę o pomoc & z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich wybierałbym D 6500. Myślę że będziesz więcej niż zadowolony do podanych potrzeb.
Nie jest zauważalna różnica przy CMR
Te 200 Hz CMR można przyjąć że to to samo co 100Hz CMR. To sztuczne formy.
 

13FoCuS13

New member
Jeśli chcesz TV 3D to 200Hz to minimum, wychodzi około 100Hz na jedno oko ze tak powiem ;) ponad to ja wybral bym ten ostatni, choc wersja E jeszcze jest caly czas w trakcie tworzenia (tegoroczny model), ja jedynie bym sie zastanawiał nad tymi dwoma ostatnimi ES6750 i D6500
osobiscie posiadam ES6800 i jestem bardzo zadowolony
 

Ozymandias

New member
ES6750 - takli model nie istnieje - jest d6750 lub es6710 najlepszy (z całej trójki) byłby es6800 ale on kosztuje 4 tys w wersji 40 cali sam mam d6750 - świetny telewizor z micro dimingiem (jako jedyny z serii d6xx i Ultra Clear Panelem, którego brak w serii es6xxx a jest tylko w seriach es7 i es8.
Jesli masz do 3500 tys to polecam 6750 bo 6710 kosztuje jakieś 300 - 400 zł więcej i chyba brak mu procesora 2-rdzeniowego który ma es6800. Decyduj :)
 

Ozymandias

New member
Aha te telewizorki tak naprawdę mają 100 - 120 MHZ reszta to elektronika ;-P
ale lepiej mieć 400 mhz cmr niz 200 mhz cmr - jest różnica!
 

Cyanide

New member
Posiadam 40ES6100 więc się wypowiem:

Obraz: Nie narzekam, porównywałem z kilkoma i pozytywnie mnie zaskoczył, przy dobrym źródle sygnału nie ma ani smużenia a obraz świetny.
Przy dobrym SD radzi sobie genialnie (finał LM na polsacie SD wyglądał genialnie - niestety nie zawsze sygnał SD jest na takim poziomie szczególnie przy starszych filmach gdzie jest większa kompresja).

Dźwięk - Nie liczyłem że głośniki w LCD tak mogą grać, choć i tak podłączę zewnętrzne to te muszę pochwalić

Multimedia - Czyta wszystkie pliki, youtube, iplex, tvn player i tvp chodzą genialnie. Oczywiście jestem pełno innych aplikacji za free do pobrania ale ja aż tak wymagający nie jestem (choć pogoda też jest przydatna).

3D - konwersja z 2D nie jest powalająca ale działa, efekt jest i to już coś bo z 2D nie wyciągnie się prawdziwego 3D nigdy. Jednak film w 3D to już malina. Oglądałem mecz Man U vs Man C na C+ 3D i taki mecz to kupa frajdy, tam efekt 3d robił na mnie większe wrażenie niż w niektórych filmach.

Ew. Pytaj
 

Cyanide

New member
Pobrałem przykładowy rmvb i na pendrive nagrałem - no faktycznie jest problem, nie widzi pliku w ogóle w folderze.
 

uziel888

New member
Ja natomiast nie rozumiem czemu tak słabej jakości materiał jak rmvb z tej strony chcesz odtwarzać na takim telewizorze? Te pliki nie nadają się nawet do obejrzenie w 15" monitorze.
 
Do góry