Porównanie 4 modeli tv sony: kdl-40ex501, 40ex40B,40nx500,40w4000

Doktor No

New member
Witam

Jestem zainteresowany kupnem tv sony 40" i mam do wyboru kilka modeli tych telewizorow, prosilbym o krotkie ich porownanie, w czym sa one lepsze lub gorsze, wszystkie oscyluja wokol 3tys zl . Bardzo prosilbym o sugestie, ktory z nich (ewnetualnie jakis inny) jest najlepszy. Te chcialbym porownac:

KDL-40EX501,
KDL-40EX40B
KDL-40NX500
KDL-40w4000
(niestety nie moge wrzucic linkow ale wszystko znajdziemy na stronie sony.pl)

szczegolnie chcialbym prosic o porownanie 3 pierwszych modeli z ostatnim, czym one sie roznia tak w praktyce i czy warto kupic ten ostatni z nich w atrakcyjnej cenie?

pozdrawiam
 

Doktor No

New member
porownywalem je ze soba w ten sposob, ale te nazwy marketingowe funkcji niewiele mi mowia, dlatego pytam praktykow w temacie, zeby wyrazili swoja opinie na temat przedstawionych modeli. a co sadzisz o porownaniu ex501 z w4000?
 

Ares78

New member
W4000 to już dość stary model, przeszło 2 lata nie produkowany, nie posiada 100hz (układ kompensacji ruchu) czy też nowszego procesora obrazu BE3 zwłaszcza ta druga cecha jest istotna bo póki co kanałów HD jest jak na lekarstwo, a BE3 dużo lepiej radzi sobie ze słabym źródłem sygnału. Ponadto przy w4000 jesteś praktycznie skazany na modele powystawowe, a to niezbyt dobrze wróży na żywotność...
 
Do góry